Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D55 Kort

2 940 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Olga DanilchenkovaRUS-Veteran29:45
2Kristina JohanssonKalmar OK32:35+2:50
3Marie GustafssonSundsvalls OK32:40+2:55
4Iveta PutnovskaATU Kosice34:19+4:34
5Annika DavidssonOK Klemmingen34:33+4:48
6Mona PalmLessebo OK35:30+5:45
7Margareta LundSödertälje-Nykvarn OF36:00+6:15
8Maria AnderssonBredaryds SOK36:27+6:42
9Ingela BengtssonÅrsunda IF36:38+6:53
10Lena FröbergGOIF Tjalve37:00+7:15
11Ulla WesterlundTäby OK37:46+8:01
12Kerstin OlssonFK Snapphanarna38:44+8:59
13Laila SpångmyrIK Jarl Rättvik39:10+9:25
14Kerstin OhlssonHaninge SOK39:24+9:39
15Eldbjørg G KalbækkenTynset IF39:26+9:41
16Helena BachmanTäby OK39:43+9:58
17Karin DahlgrenHagaby GOIF41:21+11:36
18Marianne ThorssonIK Trenne Ullared41:31+11:46
19Catarina ÅkerströmFK Herkules41:51+12:06
20Elisabet HemlinIK Uven41:53+12:08
21Margareta WadinOK Älvsjö-Örby42:23+12:38
22Carina HolmbergOK Hammaren42:28+12:43
23Karin MoodhOK Tyr42:46+13:01
24Tatiana TkachukRUS-Veteran43:04+13:19
25Eva  RönnestrandFrösö IF43:29+13:44
26Anki Teike AnderssonForsa OK43:40+13:55
27Åsa WängdahlOK Gipen44:04+14:19
28Anna LarssonÖrkelljunga FK45:59+16:14
29Birgitta NilssonStigmännen Karlshamns OK46:04+16:19
30Pia StålhandskeBjörkfors GOIF46:40+16:55
31Christina BerggrenLjungskile FK46:50+17:05
32Karin BergströmGävle OK47:49+18:04
33Malin BromanLänna IF47:59+18:14
34Gunilla SandströmAlmby IK48:12+18:27
35Karin LugsteinerTirol48:27+18:42
36Marianne ÅhlströmOK Storsjön48:31+18:46
37Šárka GabrielováTJ Slovan Karlovy Vary48:35+18:50
37Carola KarlssonOK Tyr48:35+18:50
39Susanne OlssonGudhems IF48:44+18:59
40Karin ForsgrenForsa OK49:48+20:03
41Pia WestlinOK Måsen49:51+20:06
42Eva-Lena FalkOK Norrvirdarna50:03+20:18
43Berit RuneforsVäxjö OK50:43+20:58
44Marita MoodLänna IF50:44+20:59
45Carin ErlandssonOK Skogsfalken51:34+21:49
46Yvonne JohanssonGamleby OK52:19+22:34
47Ing-Mari EskilssonHaninge SOK52:54+23:09
48Kerstin Haugen LundStenungsunds OK53:09+23:24
49Susanne NilssonFrosta OK56:43+26:58
50Judith DavisAustralopers56:45+27:00
51Riina MändFredrikshofs IF Skid & OK58:39+28:54
52Tatiana MarchenkoVladivostok1:01:37+31:52
53Birgitte BachViborg Orienteringsklub1:03:39+33:54
54Olga GavrilovaRUS-Veteran1:10:20+40:35
55Julie CollinsDFOK1:14:13+44:28
56Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK1:17:57+48:12
57Maria OrrNewcastle Orienteering Club1:25:36+55:51
58Tamara ZaetsAzimut, SPB1:46:08+1:16:23
Anne-Marie ErikssonKristinehamns OKej godkänd
Gayle ShepherdUringa Orienteersej godkänd
Angela MalarovaATU Kosiceej start
Natalia MikhoninaRUS-Veteranej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser