Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D40 Motion

6 000 m, 105 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Claudia SchaererOLG Pfaeffikon40:45
2Åsa CarlströmIK Hakarpspojkarna42:12+1:27
3Charlotte DrejmoOK Landehof43:05+2:20
4Petra LorentssonLeksands OK44:11+3:26
5Barbara NeuenschwanderOLG Thun44:43+3:58
6Eli Ringstad LienGjø-Vard OL44:57+4:12
7Jessica KarmetunOK Bävern45:38+4:53
8Pernilla KarlssonOK Landehof45:46+5:01
9Linda AlmgrenOK Kolmården46:09+5:24
10Sofia EkströmOK Älgen46:32+5:47
11Erika BolanderSnättringe SK46:57+6:12
12Anna FunkeLeksands OK48:10+7:25
13Emma LundholmUmeå OK48:12+7:27
14Elisabeth Lundgren OlssonOckelbo OK48:20+7:35
15Anna ÅsLunds OK48:37+7:52
16Lene SandvikHalden SK48:56+8:11
17Karin JonsellVallentuna-Össeby OL49:47+9:02
18Maria LindkvistTolered-Utby Ol-klubb50:10+9:25
19Carolin Juneberg 51:22+10:37
20Maria HjorthDomnarvets GOIF52:10+11:25
20Cecilia BjörkhammerBjörkfors GOIF52:10+11:25
22Sofia ErlandssonOK Milan52:15+11:30
23Mia AnderssonIFK Mora OK52:53+12:08
24Liudmila RodinaMoscow-O-Club53:03+12:18
25Sofia KleinBjörkfors GOIF54:32+13:47
26Anna PetterssonBoxholm-Mjölby OL55:06+14:21
27Erica BergLeksands OK55:15+14:30
28Karin BianchiTirol55:19+14:34
29Christine LundOK Skogshjortarna56:00+15:15
30Ulrika OdénFjärås AIK56:10+15:25
31Lotta EnbergHalmstad OK56:23+15:38
32Jenny OlssonStigsökarna56:27+15:42
33Lillemor ErikssonOK Nolaskogsarna56:29+15:44
34Sara GörasLeksands OK56:32+15:47
35Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK56:34+15:49
36Kaisa MårtenssonGarphyttans IF56:36+15:51
37Marita LindqvistSelånger SOK56:37+15:52
38Frida JonforsenHallstahammars OK56:44+15:59
39Karolina NygrenGrycksbo IF OK57:03+16:18
40Helena FalkHaninge SOK57:08+16:23
41Maria SkoogIF Hagen57:11+16:26
42Kristine HjortOK Roxen57:40+16:55
43Ingeborg WathneSandnes IL (Rogaland)58:04+17:19
44Maria OlssonNjurunda OK58:37+17:52
45Kerstin LundqvistNybro OK59:04+18:19
46Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared59:34+18:49
47Maria PetterssonBrattås CK59:57+19:12
48Katarina StockhedenOK Gränsen1:00:10+19:25
49Gunilla MöllerAlmby IK1:00:26+19:41
50Ingela PetterssonOK Milan1:00:31+19:46
51Ingela AnderssonOK Orion1:00:49+20:04
52Tina LindgrenLinköpings OK1:00:53+20:08
53Claudia MächlerOLG Galgenen1:01:17+20:32
54Ann PogemaaOK Skogsstjärnan1:01:27+20:42
55Ida ThunbergOK Vivill1:01:42+20:57
56Monika FredrikssonOK Dacke1:01:57+21:12
57Malin HäggströmAndrarums IF1:02:42+21:57
58Susanne AnderssonOK Renen1:03:23+22:38
59Cecilia EricssonFK Friskus-Varberg1:03:53+23:08
60Camilla WidmarkUmeå OK1:05:08+24:23
61Liv Kristin Lian AasestadHedrum OL1:05:25+24:40
62Reidun HansenSarpsborg OL1:05:50+25:05
63Ulrika SanderOK Milan1:05:52+25:07
64Lena EliassonFK Friskus-Varberg1:06:07+25:22
65Hanne GyllingAarhus 1900 orientering1:06:24+25:39
66Therese GustafssonOK Virdarna1:06:54+26:09
67Katrine Haga NesseHaugesund IL Orientering1:08:22+27:37
68Ann-Sofi OlovssonGamleby OK1:08:24+27:39
69Annica HedbergOK Södertörn1:08:33+27:48
70Åsa CarlssonOK Hällen1:08:41+27:56
70Elizabeth LöchtingOK Roslagen1:08:41+27:56
72Lena YlipääBergnäsets AIK1:09:03+28:18
73Malin AlbrektssonIFK Göteborg1:10:09+29:24
74Åsa SandTullinge SK1:11:02+30:17
75Karin HemmingsVimmerby OK1:11:05+30:20
76Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb1:11:27+30:42
77Madelene HanssonOK Löftan1:12:19+31:34
78Malin KarlssonLånghundra IF1:13:50+33:05
79Susanne AhlstrandJärfälla OK1:14:23+33:38
80Maria NilssonGamleby OK1:14:41+33:56
81Jennie PetterssonOK Renen1:15:05+34:20
82Camilla ThorellJärfälla OK1:15:34+34:49
83Anna EdeboHärnösands OK1:16:14+35:29
84Lotta WedmanVästerbergslagens OL1:16:36+35:51
85Jenny DruggeKorsnäs IF OK1:18:25+37:40
86Linda PeterssonNybro OK1:19:08+38:23
87Martina GabrielssonTrollhättans SOK1:19:31+38:46
88Katja HedbergTumba-Mälarhöjden OK1:21:54+41:09
89Linda StrömbäckFjärås AIK1:22:26+41:41
90Anneli BäckströmHögåkers OK1:23:33+42:48
91Pia Bo KølbækAarhus 1900 orientering1:24:54+44:09
92Jenny GustafssonLunds OK1:25:29+44:44
93Marie AugustssonOK Bävern1:25:47+45:02
94Pia NordinKorsnäs IF OK1:27:04+46:19
95Mona LundinKatrineholms OK1:27:15+46:30
96Linda AhlmAndrarums IF1:34:39+53:54
97Linda NilssonAlvesta SOK1:36:00+55:15
98Eva StenbackSkarpnäcks OL1:38:14+57:29
99Maren Kristine Raknes SogstadGjø-Vard OL1:39:02+58:17
100Helena BybergKvarnsvedens GOIF OK1:39:47+59:02
101Fredrika ErikssonRyda SK1:43:24+1:02:39
Karin RundqvistOK Nackheej godkänd
Sara ErikssonHusums IF OKej godkänd
Yolanda Pérez Gonzálezorientabonitoej godkänd
Jeanette HenningssonLunds OKej godkänd
Randi Brevig AuneHalden SKej start
Åshild HaaheimÖstersunds OKej start
Silke HochwieserOLT Transdanubienej start
Anneli LidmarSnättringe SKej start
Carina LiljenvallTolered-Utby Ol-klubbej start
Cecilia PalmLerums SOKej start
Mei-Hui TuanI-Taiwan Orienteering Clubej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser