Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H45 Motion

5 020 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Örjan LarssonLunds OK43:33
2Peter EdmanKorsnäs IF OK43:50+0:17
3Janne SkarnerLeksands OK50:18+6:45
4Carl BjörssonOK Kullingshof52:03+8:30
5Fredrik OskarssonRonneby OK52:04+8:31
6Vegard KvisleAsker SK53:33+10:00
7Dan LundstedtMullsjö SOK53:52+10:19
8Håkan JönssonOK Pan-Kristianstad53:58+10:25
9Pål Espen NordhaugKonnerud IL54:14+10:41
10Björn FredmanOK Älvsjö-Örby56:32+12:59
11Mikael WardOK Vivill58:45+15:12
12Ove MöllerLinköpings OK58:57+15:24
13Morgan BjelkHästveda OK59:19+15:46
14Bård MoumHalden SK59:23+15:50
15Magnus BolanderSnättringe SK59:57+16:24
16Jonas ÖrnKFUM Örebro OK1:00:03+16:30
17Magnus JohanssonSäterbygdens OK1:00:13+16:40
18Kjetil JacobsenHamar OK1:00:21+16:48
19John-Arne SandströmOK Älme1:00:22+16:49
20Patrik ArvidssonVimmerby OK1:03:39+20:06
21Mats LindgrenIF Hallby SOK1:03:57+20:24
22Lars HagelbergEksjö SOK1:04:35+21:02
23Ted-Andre BernhardsenBul-Tromsø IL1:05:32+21:59
24Lars-Magnus BjörckOK Älme1:05:50+22:17
25Remo SchönenbergerOLV Baselland1:06:56+23:23
26Lars LjungbergSjövalla FK1:07:30+23:57
27Krister BerglundKarlsbyhedens IK1:07:58+24:25
28Jörgen HjortOK Roxen1:08:04+24:31
29Adrian HardenFK Boken1:08:07+24:34
30Thomas DanielssonBromma-Vällingby SOK1:08:10+24:37
31Anders WahlströmOK Djerf1:09:43+26:10
31Magnus HagmanFjärås AIK1:09:43+26:10
33Lars WestlinValbo AIF1:10:40+27:07
34Lars ArneborgUlricehamns OK1:11:40+28:07
35Jesper RundbäckVaggeryds SOK1:12:13+28:40
36Lars WassénVänersborgs SK1:12:22+28:49
37Staffan SvenssonTenhults SOK1:12:39+29:06
38Weine GustafssonSkillingaryds FK1:13:28+29:55
39Kjell KarlssonLinköpings OK1:13:36+30:03
40Anders NorlinIFK Mora OK1:13:40+30:07
41Anders BryngelssonTullinge SK1:14:26+30:53
42Niklas BlixtJärbo OK1:15:52+32:19
43Thomas KarlssonOK Älvsjö-Örby1:17:31+33:58
44Niklas GelknerSkåneslättens OL1:18:38+35:05
45Lars HelmerssonVandrarringen1:19:00+35:27
46Magnus GranbergPiteå IF1:19:06+35:33
47Øyvind RanestadHamar OK1:22:30+38:57
48Torbjørn BogenIF Sturla1:22:50+39:17
49Joakim SjöstrandFK Snapphanarna1:24:08+40:35
50Lars-Gunnar BjörklundIFK Mora OK1:28:25+44:52
51Björn SandénOK Södertörn1:28:42+45:09
52Mårten LampinenSelånger SOK1:29:14+45:41
53Anders HarfotHorsens OK1:29:32+45:59
54Patric TolftebladhOK Älme1:30:09+46:36
55Jan Hedström 1:32:13+48:40
56Patrik PogemaaOK Skogsstjärnan1:39:52+56:19
57Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna1:40:43+57:10
58Bernt ForsgrenVästerbergslagens OL1:42:56+59:23
59Mats KehlmeierOK Pan-Kristianstad1:44:05+1:00:32
60Wåge ElmekeIF Hallby SOK1:46:55+1:03:22
Henrik AuneHalden SKej start
Håkan AuseliusBredaryds SOKej start
Lars EdbergOK Nackheej start
Karl-Johan GunnarssonEmmaboda Verda OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser