Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

3-days Women

4 850 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ingela AlvmyrenHalmstad OK37:21
2Runa FremstadGöteborg-Majorna OK40:37+3:16
3Linn BrännebyOK Kolmården40:44+3:23
4Helena MarkstedtOK Södertörn42:28+5:07
5Sofie MihailovaIK Hakarpspojkarna42:37+5:16
6Johanna KiiskiHelsingin Suunnistajat44:05+6:44
7Tove ForshällenAttunda OK44:46+7:25
8Vigdis HobølOppsal Orientering45:05+7:44
9Julie StørmerNTNUI45:35+8:14
10Beatrice GustavssonOK Bävern46:06+8:45
11Kajsa VetterströmTormestorps IF47:02+9:41
12Agnes PetterssonSävedalens AIK47:04+9:43
13Karna ThorssonOK Linné47:18+9:57
14Eva OdeVästerås SOK47:20+9:59
15Linda VesterbergTrollhättans SOK49:23+12:02
16Ann Katrin OlsenAsker SK49:34+12:13
17Ebba EkmanOK Tyr50:01+12:40
18Anna UlvensøenNTNUI50:36+13:15
19Anna KristianssonTrollhättans SOK50:42+13:21
20Christina Maria KasinKongsberg OL51:10+13:49
21Charlotte SandbergOK Roslagen51:14+13:53
22Maja Fjellstad KnutsenNTNUI51:42+14:21
23Anna LarssonIF Hagen51:59+14:38
24Veronika GrycováKOS Tesla Brno52:11+14:50
25Petra GrycovaKOS Tesla Brno52:20+14:59
26Monica KollbergEksjö SOK53:14+15:53
27Madeleine LimparAttunda OK53:46+16:25
28Ida KallurOK Ravinen54:35+17:14
29Sara RudhAvesta OK55:45+18:24
30Eline  DrageKongsberg OL56:32+19:11
31Fanny BrodinIstrums SK57:00+19:39
32Olivia SprodAustralia57:19+19:58
33Sara JonassonCentrum OK58:04+20:43
34Vilde Bredholt JørgensenSandefjord OK59:14+21:53
35Therese LjungbergOK Skärmen59:26+22:05
36Karoline Dahl FosbyNTNUI1:00:27+23:06
37Ida LjungkvistHässleholms OK1:01:02+23:41
38Johanna NordströmOK Kåre1:01:39+24:18
39Carina JönssonFinspångs SOK1:01:50+24:29
40Anna AlmgrenOK Stigen1:02:07+24:46
41Malin HeydenLunds OK1:03:47+26:26
42Mari KraftIK Uven1:07:25+30:04
43Jenny KarlssonGOIF Tjalve1:10:20+32:59
44Sheralee BaileyDFOK1:11:34+34:13
45Jessica HolstOK Klyftamo1:11:43+34:22
46Barbro KarlssonKatrineholms OK1:14:51+37:30
47Lovise FremstadLarvik OK1:15:21+38:00
48Torun SwenningOK Linné1:16:11+38:50
49Eva AlmgrenOK Stigen1:17:47+40:26
50Gema Arellano Del VerboToledo1:20:53+43:32
51Maria SvanbergBergnäsets AIK1:21:11+43:50
52Tatiana ShevchenkoRUS-Veteran1:22:59+45:38
53Elin NordahlSimrishamns OK1:23:00+45:39
54Charlotta PersOK Kolmården1:26:43+49:22
55Eija PiispanenSaloisten Reipas1:36:10+58:49
56Maria HonethVäxjö OK1:40:22+1:03:01
57Anna BeischerIK Uven1:56:44+1:19:23
58Anne Kaae-NielsenSøllerød OK2:07:06+1:29:45
59Claudia BeckerBerliner Turnerschaft2:09:32+1:32:11
Jytte Olander RasmussenAllerød OKej godkänd
Ana Maria de Oliveira CintraClube de Orientação de Divinópolis - Codivej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser