Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

CopenhagenO

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Nicoline Friberg KlysnerD21 Elit 2 (45)1:21:55+9:479:49
5Agnes KrachtD16 (684)37:07+2:408:13
6Peter HansenH18 (520)50:01+5:058:38
7Asker ÖhlenschlägerH20 (272)1:00:05+8:478:56
9Ida ØbroD16 (684)37:41+3:148:21
18Oscar David Broman JensenH12 (772)21:22+4:307:03
21Charlotte ThraneD50 (573)41:38+6:4810:18
23Jesper David JensenH40 (638)55:58+8:427:43
24Marie Erskov KroghD16 (684)40:51+6:249:03
35Søren Thrane ØdumH14 (754)32:05+9:178:22
38Magne TillingsøeU2 (1094)27:32+9:5610:07
38Lasse Falck WeberH15 (748)43:57+10:048:23
39Jakob Schøier KovstedH15 (748)44:07+10:148:25
41Rasmus ØdumH50 (1174)52:52+11:408:46
41Astrid MaagD18 Elit (557)54:27+9:019:38
44Carl Emil Schøier KovstedH18 Elit (582)58:19+12:547:54
48Sidse TillingsøeD15 (646)48:02+14:3510:44
48Tim Falck WeberH50 (1174)53:42+12:308:54
54Agnes JonssonD18 Elit (557)57:29+12:0310:10
56Johan Lindbjerg SkovbækH18 Elit (582)1:00:12+14:478:09
57Toke TillingsøeH12 (772)25:56+9:048:33
68Aske JepsenH20 Elit (540)1:21:30+16:168:00
72Amalie TripaxD20 Elit (466)1:12:40+22:1810:26
78Emil Olander LorenzH16 (850)50:08+17:149:16
84Mikkel Kaae-NielsenH20 Elit (540)1:26:43+21:298:31
88Helge TillingsøeOpen 9 (748)1:26:31+45:5711:53
89Sara BrinchD15 (646)1:00:53+27:2613:37
89Malthe GaarsdalH20 Elit (540)1:29:00+23:468:45
90Andreas Duc JørgensenH18 (520)1:21:20+36:2414:02
93Maja L. BrinchD20 Elit (466)1:40:30+50:0814:26
94Rasmus Damgaard NielsenH18 Elit (582)1:08:22+22:579:15
97Mikkel EbbensgaardH18 (520)1:29:12+44:1615:24
98Preben BrinchH40 (638)1:26:15+38:5911:53
104Julius MolsenH18 Elit (582)1:14:05+28:4010:02
112Rune ØstergaardH18 Elit (582)1:21:55+36:3011:05
137Astrid KirkegaardD16 (684)1:39:52+1:05:2522:08
138Amalie SeverinsenD16 (684)1:46:52+1:12:2523:41
193Jens KovstedH45 (1091)1:35:47+49:5813:49
231Marianne KirkegaardOpen 8 (1444)1:06:41+36:1115:07
Bertram Kopp StannumH20 Elit (540)ej godkänd
Asger Skytte KirkegaardH18 Elit (582)ej godkänd
Magnus MaagH20 Elit (540)ej godkänd
Anders Huus PedersenH16 (850)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser