Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Södertälje-Nykvarn OF

62 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Leif BergmanH55 Motion (146)38:209:30
1David BorgH13 (749)23:036:16
1Katarina BorgD50 (573)34:508:37
1Erik LiljequistH21 (889)1:01:226:43
1Mats HellstadiusH55 (674)37:166:49
2Klara BorgD11 (567)20:33+1:407:28
2Göran LarssonH80 (204)32:22+1:1012:15
5Roland KusgårdH70 (594)35:54+5:009:19
5Michael WehlinH50 (1174)43:46+2:347:15
6Amanda KleijnD15 (646)37:05+3:388:17
7Margareta LundD55 Kort (290)36:00+6:1512:14
8Mats HeldtMTB-O H50 (123)22:26+3:134:40
13Stig ThorssonH70 Kort (532)35:57+5:5712:03
14Sofia WigleD13 (696)36:58+6:159:59
14Jonathan AhlsénH17-20 Kort (146)56:54+17:1010:55
14Anna EkD50 (573)40:44+5:5410:04
15Lars-Gunnar AndénMTB-O H60 (74)25:04+7:006:36
19Monica Lindquist MöllerD70 Kort (205)50:07+12:3319:12
19Jeanette Jönsson HellstadiusD20 Elit (466)1:01:18+10:568:48
20Sofie OhlssonD15 (646)40:48+7:219:07
22Anna EkhagenD55 Motion (243)49:02+16:2116:17
22Kari EklundChallenge H 10 (182)1:19:16+24:408:10
23Staffan HolmbergH65 Kort (570)40:55+6:3311:37
23Barbro HolmbergD65 Motion (139)1:02:21+27:1620:42
27Axel RystedtH10 (896)21:24+4:557:50
27Erik WigleH15 (748)41:42+7:497:57
27Mattias PetterssonH45 Kort (1390)38:26+6:508:03
28Jesper SjöblomH18 Elit (582)56:12+10:477:36
28Sanna SkoogD20 Elit (466)1:02:57+12:359:02
30Joakim AndénH20 Elit (540)1:13:35+8:217:14
31Jonas BorgH21 Kort (1049)58:16+15:128:00
32Johan RydingH18 Elit 2 (490)55:54+9:488:15
35Hanna JohanssonD16 (684)42:58+8:319:31
36Anna KindlundhD20 Elit (466)1:04:02+13:409:12
37Tore EklundH55 (674)53:11+15:559:44
38Jan BrunnerH20 Elit (540)1:14:53+9:397:21
45Alexander AhlsénH11 (688)30:45+10:3310:38
47Bengt MattiassonH70 (594)50:18+19:2413:03
48Siri JeppssonD21 (742)1:03:03+13:069:29
51Christer AndénH60 Kort (465)49:37+13:4412:26
51Urban LarssonH45 Kort (1390)42:12+10:368:50
52Edvin PetterssonU2 (1094)29:16+11:4010:45
54Anne-Marie WigleD45 (744)46:02+13:4810:22
67Ludvig ErikssonH21 Elit 2 (473)1:48:22+26:128:59
69Lovisa BorgD10 (800)28:43+10:4110:38
75Joakim ErikssonH50 (1174)57:33+16:219:32
81Lars-Gunnar AndénH60 Kort (465)1:06:44+30:5116:43
92Martin MoldinH40 Kort (1099)1:02:03+22:4010:35
94Annamari SjöblomD50 (573)1:13:52+39:0218:17
95Daniel BringbyH45 Kort (1390)47:00+15:249:51
112Vidar MoldinH10 (896)30:02+13:3311:00
115Christoffer AhlsénH15 (748)1:02:41+28:4811:57
121Marcus HanssonH21 (889)1:26:06+24:449:26
134Josefine KoskinenU2 (1094)37:02+19:2613:36
134Sven-Anders MelinH21 (889)1:29:35+28:139:49
138Boel RystedtD40 Kort (909)58:34+27:1314:25
172Bert KoskinenH50 Kort (970)1:15:26+42:0116:52
245Erika JanssonU1 (1370)33:00+20:4417:38
322Josefin PetterssonOpen 5 (2110)54:29+34:3415:13
386Camilla PetterssonOpen 5 (2110)1:05:35+45:4018:19
Hanna MoldinInskolning (1036)fullföljt
Lennart BorgH45 Kort (1390)ej godkänd
Alva BergquistD17-20 Kort (186)ej start
Ellen BergquistD15 (646)ej start
Hugo BergquistH10 (896)ej start
Daniel BergquistH45 Kort (1390)ej start
Tomas NorlénH65 Kort (570)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser