Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Jönköpings OK

56 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Oscar ClaessonChallenge H 10 (182)54:365:38
1Elin DolkD21 Motion (232)39:369:10
3Carin RosjöChallenge D 10 (65)1:25:47+11:538:51
3Edvin ClaessonChallenge H 10 (182)56:58+2:225:52
4Sandra LingD10 (800)20:30+2:287:35
10Erland LingH75 (521)39:52+6:2612:07
13Mikael TrofastH35 Kort (413)1:00:11+11:239:25
14Victor HanssonH15 (748)39:50+5:577:36
16Emma LingD13 (696)37:06+6:2310:01
16Martin BeijerOpen 6 (532)1:06:41+14:4711:14
17Elin PoschD18 Elit 2 (180)1:04:06+13:3011:58
19Per NordMTB-O H60 (74)31:33+13:298:19
19Gabriel ClaessonH11 (688)25:03+4:518:40
20Arvid ClaessonH18 Elit 2 (490)53:42+7:367:55
22Stina ErikssonD18 Elit 2 (180)1:08:08+17:3212:44
22Ulla LingD70 (226)47:34+13:3216:14
23Benjamin ClaessonH13 (749)28:59+5:567:53
23Rune AhlanderH75 (521)45:14+11:4813:44
24Anna-Cajsa ErikssonD75 (194)1:05:43+28:5723:13
24Filip RosjöH15 (748)40:59+7:067:49
32Anna JohanssonD50 (573)45:05+10:1511:09
33Peter WaldenströmH35 Kort (413)1:10:03+21:1510:57
34John-Erik ErikssonH70 Motion (220)1:15:38+32:2022:03
38Lennart LarssonH60 (688)54:27+13:1010:53
40Alfred ClaessonU1 (1370)16:08+3:528:37
43Oliver MalmkvistH18 (520)59:12+14:1610:13
49Eva CarlssonD50 (573)49:32+14:4212:15
49Lennart GustafssonH60 (688)57:22+16:0511:28
51Per GranevikH70 (594)50:58+20:0413:14
56Kerstin NykvistOpen 9 (748)1:18:00+37:2610:42
58Johan HanssonH45 Kort (1390)43:02+11:269:01
61Johanna FranssonD13 (696)44:36+13:5312:03
71Ida RosjöD11 (567)35:11+16:1812:47
72Per LarssonH75 (521)1:02:19+28:5318:56
73Filippa JohanssonD20 Elit (466)1:13:12+22:5010:31
77Marcus ForsénOpen 10 (473)1:38:38+59:5024:39
86Peter WestlundH40 (638)1:18:02+30:4610:45
89Eric RosjöH18 Elit (582)1:06:42+21:179:02
92Kajsa JohanssonD18 Elit (557)1:07:28+22:0211:56
96Erik LingH12 (772)30:25+13:3310:02
97Olivia GrönkvistD12 (696)40:43+18:5413:31
99Gideon ClaessonH14 (754)42:56+20:0811:12
112Hedda WestlundD10 (800)34:30+16:2812:46
114Klas GrönkvistH45 (1091)1:09:28+23:3910:01
114Agneta Hallberg HanssonD45 (744)1:01:14+29:0013:47
123Alva GrönkvistD10 (800)37:50+19:4814:00
148Krister RosjöH50 (1174)1:10:06+28:5411:37
152Hilma TrofastU1 (1370)22:39+10:2312:06
168Anette FranssonOpen 7 (1596)44:45+24:3015:45
180Peter FranssonH45 Kort (1390)57:32+25:5612:03
232Monica GrönkvistOpen 7 (1596)53:29+33:1418:49
Lova BeijerInskolning (1036)fullföljt
Elin ForsénInskolning (1036)fullföljt
Saga GrönkvistInskolning (1036)fullföljt
Emil LingH10 (896)ej godkänd
Maritha HenrikssonD50 (573)ej godkänd
Per NordOpen 5 (2110)ej start
Anders LingH45 Kort (1390)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser