Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

IF Rigor

46 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Max GustafssonU2 (1094)20:59+3:237:42
5Linus GustafssonU2 (1094)22:03+4:278:06
6Niklas GustafssonOpen 2 (292)36:12+8:009:27
7Ulrika TofteredD20 (410)59:06+5:3610:50
8Helmut HansenOpen Challenge 10 (221)1:21:26+19:238:24
11Thilda SeldénD12 (696)24:10+2:218:01
12Anton BobergH17-20 Kort (146)54:13+14:2910:24
12Maja GraadD11 (567)23:26+4:338:31
21Lena MelvinsdotterD35 Kort (370)45:17+12:0410:27
22Ylva HäggströmD65 (270)55:04+15:0216:53
30Lena FritzellD65 (270)58:14+18:1217:51
30Martin BobergH45 (1091)55:33+9:448:00
31Vera TofteredD75 (194)1:20:24+43:3828:24
35Egon JohanssonOpen 1 (561)32:00+11:2211:40
36Emil SeldénH10 (896)22:27+5:588:13
41Stefan GraadH40 Kort (1099)52:00+12:378:52
45Steffen HäggströmH70 (594)49:50+18:5612:56
46Unni GranforsD12 (696)30:07+8:1810:00
61Anna SvenssonD11 (567)33:10+14:1712:03
61Eric TofteredH50 Kort (970)46:14+12:4910:20
62Elsa BobergD11 (567)33:21+14:2812:07
64Martin SvenssonH45 Kort (1390)43:35+11:599:08
66Emelie SvenssonD16 (684)48:11+13:4410:41
67Kjell JeppsonH65 (687)1:02:44+22:2313:47
68Melvin KristiansenH75 (521)1:00:26+27:0018:22
76Jonas TofteredH18 Elit 2 (490)1:04:28+18:229:31
78Kirsten TofteredD50 Kort (561)48:09+19:4216:09
80Bernt AnderssonH60 (688)1:03:14+21:5712:38
87Felizia ZienkiewiczD16 (684)51:44+17:1711:28
92Andy GranforsU1 (1370)18:32+6:169:54
93Nils-Eric TofteredH75 (521)1:22:22+48:5625:02
95Ulrika GranforsD40 Kort (909)50:08+18:4712:20
97Karin ClarinD45 (744)55:41+23:2712:32
117Fredrik AnderssonH21 (889)1:24:50+23:289:18
120Lina ErdeliusD15 (646)1:24:42+51:1518:56
123Bertil FritzellH65 (687)1:21:57+41:3618:00
137Camilla GraadD40 Kort (909)58:27+27:0614:23
151Johan GranforsH40 Kort (1099)1:13:59+34:3612:37
168Henryk ZienkiewiczH50 Kort (970)1:13:38+40:1316:28
170Thomas BäckströmH50 (1174)1:14:48+33:3612:24
203Cecilia TofteredOpen 7 (1596)48:56+28:4117:13
229Victoria BenanderOpen 5 (2110)47:41+27:4613:19
257Ronny AllanssonOpen 5 (2110)49:32+29:3713:50
260Olof AnderssonOpen 8 (1444)1:22:11+51:4118:38
295Håkan FärnlöfOpen 7 (1596)1:41:11+1:20:5635:37
406Lena BobergOpen 5 (2110)1:11:09+51:1419:52
Alice SickeldalD12 Kort (142)ej start
Moa BäckströmD15 (646)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser