Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Finspångs SOK

40 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Joel ErnstssonMTB-O H14 (18)17:064:39
2Edvin WaldfeltH14 Kort (157)24:22+1:047:45
2Sara WänströmD12 (696)22:11+0:227:22
3Kenneth SvenssonMTB-O H50 (123)20:11+0:584:12
4Gunnar NilssonMTB-O H50 (123)21:27+2:144:28
4Ida ErnstssonMTB-O Open kort (60)29:24+12:319:04
6Alice JohanssonD11 (567)21:54+3:017:57
10Eva JonssonMTB-O D50 (30)54:33+30:1314:12
10Anders JohanssonH40 Motion (326)1:06:16+6:44
11Simon LundinH21 Elit 2 (473)1:28:25+6:157:20
11Kenneth SvenssonOpen 8 (1444)35:35+5:058:04
17Benny WiklundMTB-O H40 (118)29:12+7:315:35
17Lena LindmanD45 Kort (805)34:04+5:0510:06
17Ingrid SvenssonD50 Kort (561)32:44+4:1710:59
20Anders  Jönsson3-days Difficult (277)52:14+14:3510:44
21Claes MartinssonH65 Kort (570)40:37+6:1511:32
22Axel JohanssonOpen 6 (532)1:08:12+16:1811:30
23Eva-Britt HultquistD60 Kort (324)48:22+13:4916:23
23Benny WiklundH45 Kort (1390)38:10+6:348:00
24Berit MartinssonD60 Kort (324)49:23+14:5016:44
25Björn OhlssonH60 Kort (465)44:53+9:0011:14
39Carina Jönsson3-days Women (179)1:01:50+24:2912:44
54Thorsten SvenssonH15 (748)47:30+13:379:03
56Anneli WiklundD50 (573)51:12+16:2212:40
65Per LindmanH20 Elit (540)1:20:12+14:587:53
68Elin JohanssonD18 Elit (557)59:44+14:1810:34
71Holger WänströmU1 (1370)17:41+5:259:27
73Johan LindmanH16 (850)49:46+16:529:11
79Elmer WaldfeltH11 (688)36:35+16:2312:39
81Bertil SenestadH65 (687)1:05:53+25:3214:28
84Alexander WiklundH18 Elit (582)1:05:37+20:128:53
122Johan WänströmH45 (1091)1:11:05+25:1610:15
161Jesper WaldfeltH40 Kort (1099)1:16:15+36:5213:00
166Melker WaldfeltH10 (896)47:42+31:1317:28
Ella JohanssonInskolning (1036)fullföljt
Noak SanderbergMTB-O H20 (44)ej godkänd
Erik ErnstssonMTB-O H40 (118)ej godkänd
Helena WaldfeltOpen 1 (561)ej godkänd
Olle LindmanH45 (1091)ej godkänd
Eva JonssonChallenge D 5 (211)ej godkänd
Linda WänströmD40 Kort (909)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser