Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Gamleby OK

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Viktor PetterssonH16 Kort (133)45:47+9:4611:21
4Lena JakobssonD50 Motion (217)43:26+8:2412:07
14Gunnel ChristianssonD70 Motion (144)54:24+16:2218:57
16Hanna ÖbergD11 (567)24:24+5:318:52
18Maria WallströmD35 Motion (190)57:05+20:2513:59
19Tuva ÖstangårdD10 (800)23:06+5:048:33
20Tove ValleriusD11 (567)24:53+6:009:02
21Lena PerssonD60 (252)48:21+14:2914:05
24Erik AxelssonH16 Kort (133)1:04:28+28:2715:59
35Lena SandahlD65 Kort (313)53:20+17:0018:38
35Thomas JohanssonH45 Kort (1390)39:40+8:048:18
40Petter ValleriusH35 (257)1:14:48+27:0110:04
40Aron ÖstangårdH13 (749)32:31+9:288:51
45Ingemar PerssonH60 (688)57:00+15:4311:24
46Yvonne JohanssonD55 Kort (290)52:19+22:3417:47
47Loke ÖstangårdH15 (748)46:29+12:368:52
54Carl ÖbergH10 (896)24:10+7:418:51
56Inger AlmgrenD65 Kort (313)1:07:57+31:3723:45
61Måns AxelssonH40 Motion (326)1:50:10+50:38
68Ann-Sofi OlovssonD40 Motion (523)1:08:24+27:3911:24
68Jenny JakobssonD16 (684)48:40+14:1310:47
75Susanne GranD45 Kort (805)42:33+13:3412:37
77Isak LiljeholmH12 (772)28:19+11:279:20
80Maria NilssonD40 Motion (523)1:14:41+33:5612:26
81Åsa AxelssonD45 Motion (502)1:09:06+28:5719:27
82Hans-Åke ChristianssonH70 (594)59:41+28:4715:30
85Göran AlmgrenH70 (594)1:01:26+30:3215:57
89Fabian ValleriusH13 (749)41:13+18:1011:13
94Johnny GustafssonH65 (687)1:09:57+29:3615:22
103Lars KarlssonH65 Kort (570)1:06:29+32:0718:53
106Henrik PetterssonH12 (772)31:59+15:0710:33
107Oliver ValleriusH15 (748)1:00:48+26:5511:36
112Jan JohanssonH60 (688)1:14:19+33:0214:51
116Pia ÖstangårdD45 Kort (805)48:53+19:5414:30
119Christer ÖbergH40 Kort (1099)1:07:12+27:4911:28
121Maja AxelssonD12 (696)50:46+28:5716:51
132Ellen OlovssonD12 (696)1:07:09+45:2022:18
133Nicklas EnlundOpen 9 (748)2:29:56+1:49:2220:35
137Richard OlovssonH40 Kort (1099)1:11:31+32:0812:12
158Robert LarssonH21 (889)1:44:52+43:3011:29
171Per SandahlH21 Kort (1049)1:31:14+48:1012:31
177Agnes OlovssonU2 (1094)44:12+26:3616:15

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser