Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Gävle OK

47 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Maria NordströmD21 Elit 2 (45)1:12:088:38
2Elisabet EnmarkD50 (573)34:51+0:018:37
3Jonatan SöderbergH35 Motion (69)1:08:09+1:2511:38
4Lasse JanssonH50 (1174)43:00+1:487:07
6Simon SjöbergChallenge H 5 (174)31:17+3:146:10
6Jakob SjöbergH14 (754)26:37+3:496:56
6Gustav NordströmH21 Elit 2 (473)1:26:36+4:267:11
6Göran NordströmH60 Kort (465)39:02+3:099:46
7Sören StåhlH80 Motion (43)1:21:54+45:4133:50
8Ingela ErikssonD50 (573)39:32+4:429:47
8Ebba OttossonD11 (567)22:31+3:388:11
9Doris WibergD75 (194)53:27+16:4118:53
10Hans-Erik ErikssonH65 Kort (570)36:48+2:2610:27
12Emma LiljeD13 (696)36:29+5:469:51
13Lillemor ForsbergD75 (194)56:20+19:3419:54
16Helena StroppD35 Kort (370)43:31+10:1810:03
26Ann-Margret PerssonD70 Kort (205)54:26+16:5220:51
28Mårten OlssonH18 Elit 2 (490)55:03+8:578:07
31Monica BomanD50 (573)44:56+10:0611:07
31Hans PerssonH21 Elit 2 (473)1:34:06+11:567:48
32Karin BergströmD55 Kort (290)47:49+18:0416:15
32Mikael LiljeOpen 6 (532)1:10:02+18:0811:48
32Sara ÅbomD11 (567)26:39+7:469:41
37Lars-Erik LiljeströmOpen 5 (2110)36:00+16:0510:03
42Anders EnmarkH50 (1174)52:57+11:458:46
43Caroline OttossonD45 Motion (502)55:47+15:3815:42
46Anders EkH60 Kort (465)47:53+12:0012:00
55Jan MobergH45 Kort (1390)42:52+11:168:59
56Christer SegerquistH55 Kort (500)55:27+22:3212:53
66Erik OlssonH18 Elit 2 (490)1:02:09+16:039:10
75Anette SjöbergD45 (744)50:25+18:1111:21
75Patrik OttossonH45 (1091)1:03:22+17:339:08
82Fredrik WikstenH45 Kort (1390)45:48+14:129:36
92Christina LiljeD45 Kort (805)45:42+16:4313:33
92Lucas SöderbergH10 (896)28:03+11:3410:16
99Alfred LiljeströmH13 (749)43:19+20:1611:48
123Anders L OlssonH45 (1091)1:11:14+25:2510:16
134Nils OttossonH15 (748)1:18:10+44:1714:55
137Amanda StroppU1 (1370)21:29+9:1311:29
141Lena ÅbomOpen 5 (2110)42:35+22:4011:53
142Josefin StroppU1 (1370)21:46+9:3011:38
144Signe WikstenD10 (800)47:11+29:0917:28
270Lars ÅbomOpen 5 (2110)50:30+30:3514:06
My OffrellInskolning (1036)fullföljt
Rie OffrellInskolning (1036)fullföljt
Tua OffrellInskolning (1036)fullföljt
Ellen WikstenD14 (641)ej godkänd
Peo ÖstblomMTB-O H50 (123)ej start
Jacob LiljeH10 (896)ej start
Emma HållströmD16 (684)ej start
Bo Göran ÅhrmanH75 (521)ej start
Erik HållströmH20 Elit (540)ej start
Simon SjöhedH21 Kort (1049)ej start
Jan AnderssonH50 Kort (970)ej start
Sven-Åke WindahlH65 Kort (570)ej start
Håkan ForsgrenH70 Kort (532)ej start
Linus ÅbomU2 (1094)ej start
Kristin BomanOpen 7 (1596)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser