Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Hammaren

73 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Albin BjörkH12 Kort (99)16:406:07
1Joakim IngelssonH50 (1174)41:126:49
5Elias DanielssonH11 (688)21:51+1:397:33
6Louise LindströmChallenge D 5 (211)39:26+5:397:41
8Frida OlofssonD16 Kort (129)45:19+10:3713:08
9Mikael PalmbergH45 Kort (1390)35:14+3:387:23
10Camilla NäslundD45 Motion (502)44:08+3:5912:25
10Cornelia IvarssonD13 (696)35:40+4:579:38
11Katarina HanssonD45 Motion (502)44:31+4:2212:32
12Linus TäckH13 (749)28:02+4:597:38
12Thomas IvarssonH45 Kort (1390)36:17+4:417:36
13Rasmus TäckH15 (748)39:07+5:147:27
15Erika LindströmChallenge D 5 (211)45:43+11:568:54
15Emma BlixtD16 (684)39:31+5:048:45
17Emil DanielssonChallenge H 5 (174)36:36+8:337:13
18Elias NäslundH14 Kort (157)43:02+19:4413:42
21Mathias PeterH20 Elit (540)1:11:05+5:516:59
21Vanja JohanssonD14 Kort (220)33:39+8:4611:36
21Malte JohanssonH12 (772)22:00+5:087:15
22Carina HolmbergD55 Kort (290)42:28+12:4314:26
23Pasi KangasOpen 12 (185)2:39:27+1:29:1216:20
24Andreas PerssonH18 Elit 2 (490)54:06+8:007:59
26Julia NäslundD12 (696)27:56+6:079:16
27Åsa SundD40 (349)52:04+13:4210:46
27Kalle JohanssonH20 (272)1:09:34+18:1610:21
28Matthias GroellH20 Elit (540)1:13:21+8:077:12
30Anders PerssonH75 (521)47:30+14:0414:26
31Emma JohanssonD17-20 Kort (186)1:29:22+47:5320:32
33Petronella IvarssonD40 Kort (909)40:58+9:3710:05
33Matthias ReinerH21 Elit 2 (473)1:34:19+12:097:49
37Elvira AnderssonChallenge D 5 (211)1:10:42+36:5513:46
37Malin PalmbergD40 Kort (909)41:44+10:2310:16
38Monica LundbergChallenge D 5 (211)1:10:49+37:0213:48
41Josefin LindströmD13 (696)41:46+11:0311:17
51Samuel JohanssonH20 (272)1:59:35+1:08:1717:47
52Ann-Sofie TäckD40 Kort (909)44:02+12:4110:50
53Filip IvarssonH20 Elit (540)1:17:29+12:157:37
55Kevin StåhlH20 Elit (540)1:17:40+12:267:38
55Melker SundH10 (896)24:27+7:588:57
56Henrik BjörkH40 Kort (1099)54:40+15:179:19
58Mathias DanielssonH40 Kort (1099)54:49+15:269:21
58Elsa PalmbergD10 (800)27:06+9:0410:02
63Per-Olov JemtH55 Kort (500)57:25+24:3013:21
63Daniel JohanssonH40 Kort (1099)55:57+16:349:32
77Jonas IvarssonH40 Kort (1099)58:56+19:3310:03
81Loke HolmgrenH11 (688)36:51+16:3912:45
82Karin JohanssonD40 Kort (909)48:16+16:5511:53
82Ellen SkoogD16 (684)50:22+15:5511:10
82Viktor IvarssonH18 (520)1:16:47+31:5113:15
90Åsa SkoogD40 Kort (909)49:28+18:0712:11
91Tove FlodmanD16 (684)52:47+18:2011:42
98Anton PerssonH13 (749)43:10+20:0711:45
99Stellan TäckH40 Kort (1099)1:03:34+24:1110:50
100Selma IvarssonD11 (567)49:31+30:3818:00
102Fabian SundH11 (688)42:16+22:0414:37
107Sofia ÅkessonOpen 5 (2110)40:45+20:5011:22
114Måns HolmgrenH15 (748)1:02:21+28:2811:53
120Anders JohanssonH45 Kort (1390)49:22+17:4610:20
127Erik FlodmanH14 (754)54:28+31:4014:13
128Jonas HolmgrenH45 Kort (1390)50:35+18:5910:36
131Ida PalmbergD16 (684)1:10:47+36:2015:41
141Jan AnderssonH45 Kort (1390)52:04+20:2810:54
145Janne LindströmH45 Kort (1390)52:14+20:3810:57
152Isak BjörkH10 (896)39:15+22:4614:22
155Ebba FlodmanD10 (800)1:00:27+42:2522:23
194Per OlofssonOpen 5 (2110)45:28+25:3312:42
198Jonas NäslundH45 Kort (1390)59:24+27:4812:27
210Daniel SundH40 Kort (1099)1:48:58+1:09:3518:35
241Samuel JohanssonU1 (1370)32:09+19:5317:11
255Magnus FlodmanH45 Kort (1390)1:12:25+40:4915:10
361Christina IvarssonOpen 5 (2110)1:00:06+40:1116:47
Alicia IvarssonInskolning (1036)fullföljt
Anders AhnlénH80 (204)ej godkänd
Jakob PauserH21 Elit 2 (473)ej start
Sofia HägglundD21 (742)ej start
Fredrik AhnlénH21 Kort (1049)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser