Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

IF Hagen

47 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Erik WidmarkH17-20 Kort (146)40:41+0:577:48
3Jan SahlH55 Motion (146)43:52+5:3210:53
6Gunnel HultqvistD60 Motion (183)54:58+9:3818:04
7Emma KindbomD18 Elit 2 (180)59:54+9:1811:11
10Anton CarlssonH12 (772)20:47+3:556:51
11Daniel BogrenH15 (748)38:35+4:427:21
12Jesper LindströmH18 (520)51:06+6:108:49
15Inger WesterbergD60 (252)45:13+11:2113:10
18Moa SkoogD12 (696)25:54+4:058:36
18Maria SahlénD35 (137)1:05:10+16:5411:01
21Ida RoosD14 (641)38:45+9:2710:10
22Johan KindbomH16 Kort (133)1:01:25+25:2415:14
23Anna Larsson3-days Women (179)51:59+14:3810:43
26Ella JohanssonD17-20 Kort (186)1:17:10+35:4117:44
26Lars HolmbergH50 (1174)51:38+10:268:33
31Marcus CarlssonH15 (748)42:07+8:148:02
32Uno MagnussonH60 (688)53:35+12:1810:43
35Niklas SahlénH40 Motion (326)1:18:44+19:12
35Carl HolmbergH16 (850)42:07+9:137:47
41Maria SkoogD40 Motion (523)57:11+16:269:31
47Ola LundhH55 (674)55:33+18:1710:10
49Karin Andersson (Nyström)Open 1 (561)35:31+14:5312:57
50Hampus NyströmH16 (850)45:23+12:298:23
55Johan HolmbergH14 (754)34:12+11:248:55
57Karin AnderssonD45 (744)46:59+14:4510:34
61Lena Carlsson TellD45 Motion (502)1:01:51+21:4217:25
64Johan HedmanH12 (772)26:52+10:008:52
66Oscar StombergH16 (850)48:08+15:148:53
68Filip KarlssonH18 Elit (582)1:02:27+17:028:27
78Olivia BorgOpen 10 (473)1:42:59+1:04:1125:44
82Ellen LarssonD21 (742)1:08:53+18:5610:22
85Malin KindbomD12 (696)36:55+15:0612:15
86Olle HedmanH16 (850)51:25+18:319:30
106Per HedmanH14 (754)46:36+23:4812:10
110Hans TuvessonH60 (688)1:13:53+32:3614:46
119Anders KindbomH45 (1091)1:10:31+24:4210:10
124Maria BogrenOpen 8 (1444)51:21+20:5111:38
124Hampus SahlénU1 (1370)20:40+8:2411:03
126Michael PerssonOpen 8 (1444)51:47+21:1711:44
131Ewa HolmbergD45 Kort (805)54:13+25:1416:05
133Mats HedmanH45 (1091)1:12:36+26:4710:28
138Cristian WesterH21 Kort (1049)1:21:59+38:5511:15
169Per CarlssonH45 Kort (1390)55:50+24:1411:42
172Mats KarlssonH45 (1091)1:24:46+38:5712:13
189Erica BogrenOpen 5 (2110)45:14+25:1912:38
247Harri ViinamäkiOpen 8 (1444)1:13:16+42:4616:36
Stina LarssonD20 (410)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser