Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Hagaby GOIF

47 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Olof OlofssonH60 (688)43:48+2:318:45
2Sofia HolmgrenD50 Kort (561)28:58+0:319:43
8David Kutti3-days Easy (88)32:16+9:3010:36
12Fredrik RegbornH20 (272)1:02:46+11:289:20
14Maria GustafssonD18 (289)58:02+13:3711:42
16Edvin ErikssonOpen 5 (2110)32:37+12:429:06
16Samuel AnderssonH21 Kort (1049)53:08+10:047:17
17Torbjörn ErikssonH75 (521)42:14+8:4812:50
17Karin DahlgrenD55 Kort (290)41:21+11:3614:03
18Johannes Äng3-days Difficult (277)52:07+14:2810:43
20Gunilla Hvatz-LarssonD70 Kort (205)50:26+12:5219:19
29Anna LindeusD21 Motion (232)1:10:24+30:4816:17
30Vilgot WennblomH12 (772)23:23+6:317:43
31Judit WennblomU1 (1370)15:32+3:168:18
33Arne YngströmPre-Elit (320)0:50+0:500:08
36Hannes Wegelius3-days Difficult (277)1:00:53+23:1412:31
37Adam Kutti3-days Difficult (277)1:00:59+23:2012:32
40Simon SanderiH21 Kort (1049)1:01:56+18:528:30
41Mats ErikssonOpen 8 (1444)42:36+12:069:39
44Anders Gunnar DahlgrenH60 (688)56:08+14:5111:13
45Kajsa HolmqvistD50 (573)49:14+14:2412:11
45Yngve Wegelius3-days Difficult (277)1:05:21+27:4213:26
46Marit Äng3-days Middle (290)53:28+29:1014:27
50Torbjörn KarlssonH50 Kort (970)44:18+10:539:54
51Birgitta GustafssonD55 (418)58:03+21:0614:28
56Vesa Kutti3-days Difficult (277)1:12:03+34:2414:49
63Jan GustafssonH55 (674)1:00:03+22:4710:59
67Johan PerssonH21 (889)1:16:04+14:428:20
75Stig LarssonH70 Kort (532)47:41+17:4116:00
79Lovisa FalkD21 (742)1:08:47+18:5010:21
89Josefine HöögD20 Elit (466)1:24:34+34:1212:09
91Karin E GustafssonD21 (742)1:11:10+21:1310:43
95Ellen AnderssonD12 (696)40:39+18:5013:30
100Arvid ErikssonH15 (748)59:28+25:3511:20
103Jenny VinbladD21 Kort (619)1:17:37+36:4416:20
110Mikael AnderssonH40 Kort (1099)1:05:18+25:5511:08
111Eva GustafssonD21 (742)1:18:10+28:1311:46
116Michael WennblomH40 Kort (1099)1:06:42+27:1911:22
122Victor ValjusH11 (688)57:26+37:1419:52
125Eric ValjusH15 (748)1:08:10+34:1713:00
144Gabriella WennblomD45 Kort (805)1:02:23+33:2418:30
176Sara KuttiU1 (1370)23:51+11:3512:45
200Stefan HöögH45 Kort (1390)59:36+28:0012:29
Karl VinbladInskolning (1036)fullföljt
Tobias KarlssonMTB-O H21 (77)ej godkänd
Josef WennblomH15 (748)ej godkänd
Madeleine HasselwanderOpen 4 (718)ej godkänd
Jonathan AnderssonH21 Kort (1049)ej start
Stefan BlomgrenH60 Kort (465)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser