Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

IK Hakarpspojkarna

101 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ida PeterssonMTB-O Open medel (133)23:116:03
1Tilda PalmD12 (696)21:497:14
1Ebba EnvallD18 Elit 2 (180)50:369:27
1Isak EskilssonH10 (896)16:296:02
1Hanna PalmD40 (349)38:227:56
2Isa EnvallD15 (646)34:18+0:517:40
2Åsa CarlströmD40 Motion (523)42:12+1:277:02
2Anna EnvallD40 (349)38:47+0:258:01
3Andreas GustafssonH16 (850)35:54+3:006:38
3Anette GranstedtD45 (744)32:37+0:237:20
3Lennart SöderbergH45 Kort (1390)33:34+1:587:02
4Sofia OlssonU2 (1094)21:15+3:397:48
4Emmy GranstedtD11 (567)21:08+2:157:41
4Åsa EskilssonD40 Kort (909)34:15+2:548:26
5Klas BjörkH65 Kort (570)34:39+0:179:50
5Sofie Mihailova3-days Women (179)42:37+5:168:47
6Lukas GranstedtH15 (748)37:32+3:397:09
7Ingvar ÅkessonH45 (1091)50:08+4:197:14
7Ida EskilssonD12 (696)23:10+1:217:41
7Andreas PruthOpen 6 (532)59:28+7:3410:01
7Martin DjerfH20 Elit (540)1:07:50+2:366:40
7Fridolf EskilssonH45 Kort (1390)33:57+2:217:07
8Emil BjörnlingerH16 (850)37:31+4:376:56
9Elin SvenssonD21 (742)56:01+6:048:26
11Julia RangertD14 (641)34:44+5:269:06
11Bo GranstedtH50 Kort (970)37:02+3:378:17
12Tova RangertD10 (800)22:18+4:168:15
12Sophia BjörnlingerD18 Elit (557)49:51+4:258:49
13Helena GunnarssonD45 (744)38:46+6:328:43
13Anders FrönellH70 Motion (220)56:48+13:3016:33
14Klas KarlssonH45 (1091)51:54+6:057:29
14Daniel BjärsvikH40 Motion (326)1:07:06+7:34
14Marcus Karlsson SennevikOpen 9 (748)1:00:52+20:188:21
15Emma OlinD10 (800)22:40+4:388:23
16Tova OlssonD18 Elit (557)50:10+4:448:52
16Markus HederskogH21 Elit 2 (473)1:30:55+8:457:32
16Markus OlinH40 (638)54:42+7:267:32
17Kristian PalmH45 (1091)52:03+6:147:30
18Andreas RangertH45 (1091)52:06+6:177:31
18Filip OssianssonH20 Elit (540)1:10:57+5:436:58
19Jennie BjurgrenD35 Motion (190)59:12+22:3214:30
20Ingrid KarlssonD45 Motion (502)48:14+8:0513:35
21Matti EnvallH45 (1091)53:33+7:447:43
22Ella PalmD15 (646)42:02+8:359:24
22Moa SvenssonD20 Elit (466)1:01:37+11:158:51
23Sara GranstedtD15 (646)42:03+8:369:24
24Albin AxelssonH20 Elit (540)1:12:22+7:087:06
25Ebba LindmanD14 (641)39:25+10:0710:20
26Adrian SjödinH11 (688)25:56+5:448:58
26Lena BarkestamD65 (270)56:08+16:0617:13
27Elin GranstedtD18 Elit (557)52:25+6:599:16
27Maria OssianssonD45 (744)41:19+9:059:18
27Helena RangertD40 Kort (909)39:41+8:209:46
28Anders RyvalliusH40 (638)58:07+10:518:00
28Klas LoreforsOpen 6 (532)1:09:07+17:1311:39
28Joel FinndahlH10 (896)21:27+4:587:51
28Hilda Holmqvist JohanssonD13 (696)38:56+8:1310:31
29Viktor GunnarssonH12 (772)23:13+6:217:39
29Olle KarlssonH11 (688)26:36+6:249:12
30Anna OlinD40 Kort (909)40:42+9:2110:01
31Alva LoreforsD14 Kort (220)41:40+16:4714:22
38Noa PruthH18 (520)58:44+13:4810:08
41Maja ÅkessonD14 (641)41:46+12:2810:57
41Lennart BarkestamH65 Kort (570)43:50+9:2812:27
42Sven-Åke KarlssonH65 Kort (570)43:58+9:3612:29
43Nike PruthD13 (696)41:54+11:1111:19
43Anton HanssonH20 Elit (540)1:15:33+10:197:25
44Leo PruthOpen 5 (2110)36:43+16:4810:15
45Moa GranstedtD18 (289)1:20:48+36:2316:17
46Alice AxelssonD18 Elit (557)55:35+10:099:50
47Stefan ErikssonH45 Kort (1390)41:42+10:068:44
47Minna PalmD10 (800)26:33+8:319:50
47Gabriella GustafssonD18 Elit (557)55:49+10:239:52
49Håkan JohanssonH45 (1091)58:25+12:368:25
52Adam GranstedtH21 (889)1:13:57+12:358:06
52Lotta RangertD45 Motion (502)57:07+16:5816:05
53Mats GranstedtH45 (1091)59:19+13:308:33
54Meja EnvallD10 (800)26:52+8:509:57
56Johan SjödinOpen 7 (1596)33:23+13:0811:45
56Stella RangertD11 (567)32:38+13:4511:52
57Lars SvenssonH45 Motion (298)1:40:43+57:1020:03
60Arvid NordH18 Elit (582)1:00:45+15:208:13
64Ola OlssonH50 Kort (970)46:30+13:0510:24
66Weine CarlssonH75 (521)1:00:13+26:4718:18
73Annie ÖnstenD18 Elit (557)1:00:10+14:4410:38
74Evelina FinndahlD12 (696)34:03+12:1411:18
84Oscar OlinH12 (772)29:16+12:249:39
93Hampus LindmanH16 (850)52:09+19:159:38
95Alice FinndahlD16 (684)54:53+20:2612:10
98Ellen LoreforsD10 (800)32:19+14:1711:58
108Signe EskilssonD10 (800)33:15+15:1312:18
120Viktor OssianssonH16 (850)57:54+25:0010:42
125Gert JonssonH50 (1174)1:06:08+24:5610:58
132Frida KarlssonD10 (800)40:54+22:5215:08
133Anton ThorstenssonH21 (889)1:29:23+28:019:48
136Evelina ErikssonD16 (684)1:35:11+1:00:4421:06
174Helena SandbergOpen 8 (1444)57:37+27:0713:03
249Malin JonssonOpen 5 (2110)48:49+28:5413:38
324Marie ErikssonOpen 5 (2110)54:33+34:3815:14
Thomas BråhnMTB-O H40 (118)ej godkänd
Engla PruthD10 (800)ej godkänd
Amanda RangertD18 Elit (557)ej start
Alma Holmqvist JohanssonD14 (641)ej start
Daniel ÖrnH21 (889)ej start
David GunnarssonH18 (520)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser