Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Kungälvs OK

64 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Roger BorgPre-A (231)0:21+0:21
8Rickard NorlinOpen 8 (1444)34:26+3:567:48
11Aron Laurell HåkanssonH20 (272)1:02:40+11:229:19
12Lina PålssonD18 Elit 2 (180)1:03:08+12:3211:48
14Robin NyqvistChallenge H 5 (174)35:23+7:206:58
14Mia Nilsson3-days Easy (88)40:45+17:5913:24
15Sören DarellPre-A (231)1:43+1:43
16Eva NilssonD45 Motion (502)47:05+6:5613:15
17Johan ForsstenOpen 8 (1444)37:23+6:538:28
18Susanne GranängD35 Kort (370)44:29+11:1610:16
20Trond ForsstenU2 (1094)25:07+7:319:14
21Karl Aderstedt AlthoffH10 (896)20:42+4:137:34
22Hanna RangertD40 (349)50:12+11:5010:23
23Hanna GabrielssonD13 (696)38:20+7:3710:21
24Håkan HåkanssonH60 Motion (156)1:05:14+25:5016:38
28Kristin EkdalaD40 Kort (909)40:01+8:409:51
29Alwin EinarssonOpen 2 (292)46:17+18:0512:05
30Gull-Britt GrönbergD75 (194)1:17:27+40:4127:22
32Ulla EinarssonOpen 4 (718)47:58+13:5810:38
33Ulf PetterssonH60 Kort (465)45:27+9:3411:23
35Johanna NilssonD15 (646)45:27+12:0010:10
35Molly GranängD11 (567)26:46+7:539:44
39Elsa Aderstedt AlthoffD14 (641)41:28+12:1010:53
42Erik AderstedtH40 (638)1:01:13+13:578:26
43Anna AsplundD50 Kort (561)36:46+8:1912:20
44Eva JohanssonD65 (270)1:10:48+30:4621:43
47Stefan L JohanssonOpen 7 (1596)32:15+12:0011:21
47Sofia RaskD12 (696)30:10+8:2110:01
50Ingemar GidenstamPre-Elit (320)1:29+1:290:15
55Rudolf BrogrenH55 Kort (500)55:08+22:1312:49
55Minda LangmoenD20 (410)1:20:30+27:0014:46
57Fritjof Aderstedt AlthoffH12 (772)25:56+9:048:33
61Axel EkdalaU2 (1094)30:02+12:2611:02
70Thomas Nilsson3-days Middle (290)1:06:13+41:5517:53
73Staffan AsplundH50 Kort (970)47:07+13:4210:32
81Katrin AsplundD12 (696)36:27+14:3812:06
83Ann-Sofi HermanssonD40 Kort (909)48:34+17:1311:57
86Dante RangertH10 (896)27:00+10:319:53
86Edvin NilssonH13 (749)40:15+17:1210:58
89Sven-Olof PålssonH55 Kort (500)1:17:35+44:4018:02
96Marie AsplundD13 (696)52:52+22:0914:17
97Lisa BörnstedtD15 (646)1:03:34+30:0714:13
103Karin AlthoffD40 Kort (909)51:45+20:2412:44
108Stefan JohanssonOpen 9 (748)1:40:59+1:00:2513:52
109Kjell SjunnessonH65 Kort (570)1:14:26+40:0421:08
112Anton RaskU2 (1094)34:59+17:2312:51
120Vidar EkdalaU1 (1370)20:26+8:1010:55
126Joel GabrielssonU2 (1094)36:06+18:3013:16
131Anton NilssonU2 (1094)36:41+19:0513:29
132Jan GranängH40 Kort (1099)1:10:35+31:1212:02
136Linda OxelD45 Kort (805)56:28+27:2916:45
139Rasmus GranängU2 (1094)37:44+20:0813:52
142Anneli GabrielssonD40 Kort (909)59:39+28:1814:41
143Melker SjunnessonU2 (1094)38:31+20:5514:09
156Erika RaskD40 Kort (909)1:04:39+33:1815:55
161Benjamin GabrielssonH16 (850)1:39:31+1:06:3718:23
177Martin EkdalaH45 Kort (1390)56:57+25:2111:56
195Hans NilssonH45 Kort (1390)59:17+27:4112:25
223Ulf GabrielssonH45 Kort (1390)1:02:47+31:1113:09
Roger JohanssonPre-A (231)fullföljt
My Oliva SjunnessonInskolning (1036)fullföljt
Filip JohanssonOpen 7 (1596)ej godkänd
Disa RangertD12 (696)ej godkänd
Ulf RaskH45 Kort (1390)ej godkänd
Elin HermanssonD16 (684)ej start
Kajsa RaskD15 (646)ej start
Axel HermanssonH14 (754)ej start
Mats HermanssonH40 Kort (1099)ej start
MARTIN LANGMOENOpen 4 (718)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser