Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Landehof

99 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Martin ClaessonMTB-O H40 (118)21:414:09
1Lukas WadstenH16 Kort (133)36:018:56
3Charlotte DrejmoD40 Motion (523)43:05+2:207:10
3Samuel PihlströmH14 (754)24:35+1:476:25
3Ida ErikssonD16 Kort (129)40:23+5:4111:42
4Sara SaetreD12 Kort (142)25:02+2:099:39
5Irmeli JanssonD65 Motion (139)42:40+7:3514:10
5Annette LundeD45 Motion (502)42:24+2:1511:56
6Emma KarlssonOpen 1 (561)23:46+3:088:40
7Fritjof AnderssonH16 Kort (133)47:34+11:3311:48
8Pernilla KarlssonD40 Motion (523)45:46+5:017:37
9Desiré RexD35 Kort (370)40:26+7:139:20
10Anna GranforsD35 Motion (190)49:48+13:0812:12
10Lotta SaetreD40 (349)42:56+4:348:53
12Bo JanssonH65 Motion (167)52:15+14:2814:16
14Ingrid Rex WallströmD65 Kort (313)41:58+5:3814:40
14Sven GranforsH35 (257)58:07+10:207:49
16Felix DrejmoH13 (749)28:24+5:217:44
18Emelie RoosPre-A (231)1:46+1:46
18Daniela RichardssonD40 Kort (909)38:12+6:519:24
19William RexPre-Elit (320)0:21+0:210:03
19Daniel LexénH21 Motion (233)1:24:22+28:0012:15
20Anna KörleOpen 6 (532)1:08:09+16:1511:29
20Ottilia AnderssonD14 Kort (220)33:05+8:1211:24
22Anna ErikssonD45 (744)40:39+8:259:09
23Filip WadstenH20 Elit (540)1:11:53+6:397:04
26Lars FinbomH70 (594)43:15+12:2111:14
29Lillemor HallinD75 (194)1:11:41+34:5525:19
30Krister StrandH60 (688)53:25+12:0810:41
31Joel RingströmH11 (688)27:06+6:549:22
31Teddy AnderssonH50 Kort (970)40:09+6:448:58
32Albin NyqvistH12 (772)23:25+6:337:43
33Isak NilssonU2 (1094)26:56+9:209:54
34Inga PerssonD75 (194)1:26:42+49:5630:38
35Fredrik KörleOpen Challenge 10 (221)1:48:40+46:3711:13
35Karl GranforsH11 (688)27:55+7:439:39
37Erik RåbergH21 (889)1:12:14+10:527:55
38Carolina RåbergD21 Kort (619)52:53+12:0011:08
40Emma KarlssonD16 (684)44:15+9:489:48
41Emelie KarlssonD16 (684)44:18+9:519:49
42Nils KörleH13 (749)32:53+9:508:57
42Emelie LorénD16 (684)44:32+10:059:52
43Helena StrandOpen 9 (748)1:14:14+33:4010:11
45Thomas KarlssonOpen 9 (748)1:14:41+34:0710:15
45Sofia KarlssonD45 Kort (805)38:05+9:0611:18
46Elias NyqvistH10 (896)23:33+7:048:37
47Ida KörleD10 (800)26:33+8:319:50
48Elsa KarlssonD12 (696)30:14+8:2510:02
48Gunnar VallinH70 (594)50:31+19:3713:07
50Lisa ErikssonD10 (800)26:36+8:349:51
51Hanna ÅbergD18 Elit (557)57:06+11:4010:06
55Christina BjörkqvistD45 Motion (502)58:14+18:0516:24
56Anders WadstenH45 (1091)59:40+13:518:36
57Robert LindOpen 8 (1444)44:39+14:0910:07
61Rebecka PihlströmD12 (696)32:01+10:1210:38
62Alice BjörkqvistOpen 4 (718)56:59+22:5912:38
66Alexander RoosH14 (754)36:39+13:519:34
72Annie BjörkqvistOpen 4 (718)1:00:16+26:1613:21
74Magnus KarlssonH50 (1174)57:12+16:009:29
75Gustav RexU1 (1370)17:47+5:319:30
80Tobias RingströmH40 Kort (1099)59:27+20:0410:08
84Kristin AnderOpen 9 (748)1:25:52+45:1811:47
86Melker ÅkessonH11 (688)38:15+18:0313:14
88Pia JohanssonOpen 8 (1444)48:20+17:5010:57
94Ulf NyqvistH45 Kort (1390)46:54+15:189:49
98Victor AxbomH21 (889)1:20:53+19:318:52
98Wilma SaetreU2 (1094)33:12+15:3612:12
99Esther MalmbergU2 (1094)33:13+15:3712:12
100Ulf NordgrenH65 Kort (570)1:01:28+27:0617:27
100Bertil AxbomH55 (674)1:12:09+34:5313:12
102Göran OlesundH55 (674)1:13:23+36:0713:26
103Johanna PihlströmD10 (800)33:04+15:0212:14
105Andreas PihlströmOpen 7 (1596)38:56+18:4113:42
108Valter DrejmoH10 (896)29:18+12:4910:43
108Göran StuhlhoferH50 (1174)1:03:27+22:1510:31
122Matilda ÅkessonD13 (696)1:04:45+34:0217:30
125Elias BrattbergOpen 5 (2110)41:38+21:4311:37
126Johanna WåhlströmU1 (1370)20:48+8:3211:07
134Johan LidénH40 Kort (1099)1:10:43+31:2012:04
142Liam JohnstonU2 (1094)38:02+20:2613:58
149Samuel RingströmH10 (896)39:07+22:3814:19
156Kristofer DrejmoH40 Kort (1099)1:15:43+36:2012:55
170Hanna WadstenOpen 8 (1444)57:21+26:5113:00
172Bert AnderssonOpen 7 (1596)45:17+25:0215:56
194Anna PihlströmOpen 5 (2110)45:28+25:3312:42
198Bo GustafssonOpen 7 (1596)48:25+28:1017:02
198Gunilla LindOpen 7 (1596)48:25+28:1017:02
218Joakim ÅkessonH45 Kort (1390)1:02:33+30:5713:06
226Linnea NilssonU1 (1370)29:42+17:2615:52
240Sven ErikssonH45 Kort (1390)1:06:30+34:5413:56
252Sara WåhlströmU1 (1370)35:30+23:1418:59
252Johan ÅbergH45 Kort (1390)1:10:59+39:2314:52
274Åse NilssonOpen 5 (2110)50:43+30:4814:10
426Anne-Marie RichardssonOpen 5 (2110)1:25:44+1:05:4923:56
Elin KarlssonInskolning (1036)fullföljt
Linnéa RexInskolning (1036)fullföljt
Jakob RingströmInskolning (1036)fullföljt
Martin WeimarckMTB-O Open lång (90)ej godkänd
Otto StuhlhoferH18 Elit (582)ej godkänd
Ester GranforsU1 (1370)ej start
Stefan VorbergOpen 5 (2110)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser