Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Lerums SOK

37 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Håkan B SamorH35 Motion (69)1:07:01+0:1711:27
3Jacob TegnérOpen 1 (561)21:23+0:457:48
6Johan Sparrevik3-days Middle (290)32:47+8:298:51
8Lina SamorD21 (742)55:47+5:508:24
9Vivan WignäsPre-B (116)0:21+0:21
10Sören SturessonOpen 9 (748)57:57+17:237:57
16Pär Moqvist3-days Difficult (277)51:19+13:4010:33
18Jakob GunnarssonH13 (749)28:51+5:487:51
20Claes HagstrandH45 Kort (1390)37:24+5:487:50
22Emma DjerfD18 Elit (557)51:48+6:229:10
22Clara CoxD18 (289)1:03:20+18:5512:46
28Klara DjerfD18 Elit (557)52:29+7:039:17
28Karl PalmChallenge H 5 (174)40:33+12:307:59
29Fredrik PeterssonChallenge H 5 (174)40:59+12:568:05
30Jonas AxelssonH45 Kort (1390)38:43+7:078:07
32Lovisa MoqvistD13 (696)39:41+8:5810:43
34Matilda HagstrandD14 (641)40:56+11:3810:44
36Susanne CoxD40 (349)57:48+19:2611:58
37Elin AxelssonU2 (1094)27:28+9:5210:05
38Maja AxelssonD10 (800)25:24+7:229:24
39Elsa MoqvistD10 (800)25:27+7:259:25
45Emil AxelssonH13 (749)33:48+10:459:12
49Gabriel SturessonH15 (748)46:33+12:408:53
56Selma MoqvistD15 (646)49:30+16:0311:04
63Lisa GunnarssonU2 (1094)30:04+12:2811:03
70Nina DjerfD50 (573)58:28+23:3814:28
75Per-Hugo LundgrenH75 (521)1:03:07+29:4119:11
78Erik SparrevikH55 (674)1:03:37+26:2111:39
101Maja GunnarssonD16 (684)56:20+21:5312:29
102Göran LefflerH70 (594)1:11:00+40:0618:26
111Peter ElofssonOpen 7 (1596)39:32+19:1713:55
135Linda DanielssonD40 Kort (909)58:09+26:4814:19
137Patrick DjerfH50 (1174)1:08:05+26:5311:17
159Ulf JonssonOpen 8 (1444)56:21+25:5112:46
164Tore SunessonH50 Kort (970)1:10:24+36:5915:44
Viggo NäsmanU1 (1370)ej godkänd
Ebba NäsmanD11 (567)ej godkänd
Linda GunnarssonD40 Kort (909)ej start
Cecilia PalmD40 Motion (523)ej start
Andreas NäsmanOpen 5 (2110)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser