Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Malmö OK

40 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Håkan GrubbOpen 11 (267)54:00+13:0310:21
17Margit GlansD70 Motion (144)57:24+19:2220:00
18Gösta SvenssonH65 Motion (167)58:33+20:4615:59
18Fredrik NygrenOpen 6 (532)1:07:16+15:2211:20
20Emelie MalmbergOpen 7 (1596)28:36+8:2110:04
24Ivan PerssonPre-Elit (320)0:25+0:250:04
25Jan-Erik GlansH70 Motion (220)1:07:13+23:5519:35
31Lena PerssonD70 Kort (205)1:02:22+24:4823:53
32Hannah LarsenD14 Kort (220)42:31+17:3814:39
36Ulf MalmbergOpen 5 (2110)35:59+16:0410:03
38Malin MalmbergD45 Kort (805)37:19+8:2011:04
40Linus MalmstenH35 Kort (413)1:16:58+28:1012:02
44Andreas JentschOpen 6 (532)1:17:54+26:0013:08
48Håkan BrostH75 (521)53:43+20:1716:19
49Anna SvenningssonOpen 4 (718)54:00+20:0011:58
50Viggo ViebkeOpen 6 (532)1:19:30+27:3613:24
53Håkan NilssonH65 (687)58:57+18:3612:57
61Emma HolgerssonOpen 6 (532)1:24:44+32:5014:17
62Åsa JentschOpen 6 (532)1:24:55+33:0114:19
63Anders NilssonOpen 6 (532)1:25:55+34:0114:29
64Malin Karlsson3-days Middle (290)1:02:12+37:5416:48
69Arne GustafssonH75 (521)1:00:49+27:2318:29
91Hanna KryhD21 Kort (619)1:08:14+27:2114:21
92Ingemar TuressonH75 (521)1:19:17+45:5124:05
92Stein ØstbyH55 Kort (500)1:25:11+52:1619:48
94Wiviann OttossonD21 Kort (619)1:11:27+30:3415:02
101Evelina EkelundD21 Kort (619)1:14:02+33:0915:35
101Benjamin ViebkeH55 (674)1:12:52+35:3613:20
104Roland DahlmanH60 (688)1:11:34+30:1714:18
105Lars JohanssonH60 (688)1:12:10+30:5314:26
123Karl UtterbackH21 Kort (1049)1:18:13+35:0910:44
154Marie SvenssonOpen 7 (1596)43:21+23:0615:15
166Fredrik ÖbergH21 Kort (1049)1:28:58+45:5412:13
184Carolina LandinOpen 5 (2110)45:00+25:0512:34
238Filip NilssonU1 (1370)31:49+19:3317:00
239Hanna NilssonU1 (1370)31:50+19:3417:01
255Ronny SchalinOpen 8 (1444)1:17:24+46:5417:33
265Kristina LandgrenOpen 8 (1444)1:27:46+57:1619:54
331Marie LarsenOpen 5 (2110)55:08+35:1315:24
358Emma ØstbyOpen 5 (2110)59:09+39:1416:31
Bengt NygrenH70 Motion (220)ej start
Annika ØstbyOpen 5 (2110)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser