Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

NAIS Orienteringsklubb

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Helena LindgrenD35 Motion (190)49:34+12:5412:08
19Thomas PeterssonMTB-O H50 (123)26:28+7:155:30
29Daniel AlmgrenH40 Motion (326)1:15:46+16:14
30Torbjörn LindgrenMTB-O H40 (118)42:46+21:058:11
31Åsa GranströmD40 Kort (909)40:56+9:3510:04
34Tilda TräffD14 Kort (220)43:03+18:1014:50
35Gustav TräffH14 (754)32:05+9:178:22
43Gabriella JarlD40 Kort (909)42:27+11:0610:27
43Ida WaernqvistD12 (696)30:00+8:119:58
48Linnea SamuelssonD14 (641)44:14+14:5611:36
57Thomas PeterssonH50 (1174)54:45+13:339:04
59Josefin BovellanD16 (684)46:43+12:1610:21
64Mattias SamuelssonH10 (896)25:03+8:349:10
65Viktor WaernqvistH14 (754)36:24+13:369:30
73Marie AnderssonD40 Kort (909)46:51+15:3011:32
78Stefan TräffH40 (638)1:14:59+27:4310:20
90Erik WikströmH13 (749)41:23+18:2011:16
92Kajsa TräffD11 (567)43:03+24:1015:39
97Johan WaernqvistOpen 5 (2110)40:17+20:2211:15
103Amanda WärnD11 (567)53:49+34:5619:34
104Niklas SamuelssonH40 (638)1:28:56+41:4012:16
110Emilia SamuelssonD16 (684)58:24+23:5712:56
120Sixten JarlU2 (1094)35:31+17:5513:03
122Mattis GranströmH12 (772)37:48+20:5612:28
132Gustav GranströmH10 (896)32:24+15:5511:52
135Ludvig ClassonH13 (749)1:01:29+38:2616:45
140Linus ClassonH16 (850)1:09:05+36:1112:46
141Fia WärnD40 Kort (909)59:09+27:4814:34
143Ture BergqvistH12 (772)46:37+29:4515:23
144Rasmus WärnU1 (1370)22:01+9:4511:46
162Kjell TräffH45 Kort (1390)54:33+22:5711:26
163Edwin WedinU1 (1370)23:07+10:5112:21
166Lotta ClassonD40 Kort (909)1:11:57+40:3617:43
179Jens WärnOpen 8 (1444)58:47+28:1713:19
190Carl GranströmH40 Kort (1099)1:24:25+45:0214:24
192Lars-Åke ClassonH45 Kort (1390)59:03+27:2712:22
200Emma LindgrenU1 (1370)25:31+13:1513:38
206Jonathan AlmgrenU1 (1370)25:55+13:3913:51
207Albin AlmgrenU1 (1370)25:58+13:4213:53
222Erik WedinH45 Kort (1390)1:02:45+31:0913:09
Alice ClassonInskolning (1036)fullföljt
Elias WedinInskolning (1036)fullföljt
Håkan TräffMTB-O H50 (123)ej start
Axel JarlU1 (1370)ej start
Tor AnderssonOpen 7 (1596)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser