Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Alehof

41 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Ida BengtssonD11 (567)22:29+3:368:10
10Douglas Fransson LeeMTB-O H20 (44)24:14+2:544:28
12Anna LövgärdD40 Kort (909)36:57+5:369:06
19Erik BlickH17-20 Kort (146)1:09:19+29:3513:18
19Pierre KarlssonH60 (688)51:38+10:2110:19
19Mattias KarlssonH35 (257)59:56+12:098:03
21Lena PeterssonD50 Kort (561)33:53+5:2611:22
26Elina ReinholdssonD11 (567)25:56+7:039:25
27Kjell FranssonMTB-O H50 (123)33:01+13:486:52
29Ingegerd OlssonD65 Kort (313)49:47+13:2717:24
30Fredrik SturessonH21 (889)1:11:16+9:547:48
31Karin KullmanD40 Kort (909)40:56+9:3510:04
35Anders LövgärdH40 (638)59:05+11:498:08
41Wilma ReinholdssonD10 (800)25:41+7:399:30
44Elvy BörjessonD70 (226)1:12:48+38:4624:50
44Katarina WallbergD40 (349)1:04:43+26:2113:23
44Julia WallbergD11 (567)28:34+9:4110:23
53Hugo ThunbergH18 (520)1:00:54+15:5810:31
56Ylva SunessonD21 (742)1:05:33+15:369:52
66Alfred JohanssonH11 (688)33:36+13:2411:37
69Johan UnemanOpen 9 (748)1:20:34+40:0011:04
85Monica BlickOpen 4 (718)1:02:49+28:4913:55
85Lucas BoströmH11 (688)37:52+17:4013:06
91Clara LövgärdU2 (1094)32:36+15:0011:59
91Sara BengtssonU2 (1094)32:36+15:0011:59
92Annika BengtssonD40 Kort (909)49:57+18:3612:18
103Lars KullmanH40 Kort (1099)1:03:52+24:2910:53
114Ellinor JohanssonOpen 8 (1444)50:30+20:0011:27
119Sten OlssonH65 (687)1:19:26+39:0517:27
121Linus BoströmH13 (749)50:06+27:0313:39
147Signe KullmanU1 (1370)22:10+9:5411:51
148Ebba LövgärdU1 (1370)22:14+9:5811:53
174Olle KullmanH10 (896)1:32:24+1:15:5533:50
178Britt-Marie GrönroosOpen 7 (1596)46:19+26:0416:18
205Martin ThunbergH50 (1174)1:28:48+47:3614:43
229Eric UnemanU1 (1370)29:56+17:4016:00
259Olof FagrellOpen 7 (1596)59:22+39:0720:54
261Magnus StafstedtH45 Kort (1390)1:19:27+47:5116:39
Hjalmar JohanssonInskolning (1036)fullföljt
Alexander LindellInskolning (1036)fullföljt
Elin BlickD21 (742)ej godkänd
Felix JohanssonH10 (896)ej start
Albin ThunbergH21 (889)ej start
Therese DahlströmD40 Kort (909)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser