Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Renen

54 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Hanna LundbergD13 (696)31:07+0:248:24
2Tobias SnellH13 (749)24:06+1:036:34
3Lena TuressonD40 Kort (909)33:19+1:588:12
6Melker PetterssonH35 Kort (413)53:01+4:138:17
7Fredrik EngströmH35 Kort (413)53:34+4:468:22
8Tim LundbergH10 (896)18:56+2:276:56
9Monica OlssonChallenge D 10 (65)1:38:53+24:5910:12
11Catrin IngvarssonD35 Kort (370)41:14+8:019:31
11Ella TuressonD11 (567)23:25+4:328:30
12Linda LundbergChallenge D 10 (65)1:56:41+42:4712:03
14Josefine AnderssonD18 Elit 2 (180)1:03:21+12:4511:50
14Claes TuressonH40 (638)54:32+7:167:31
16Jörgen IngvarssonH35 Kort (413)1:02:49+14:019:49
21Fanny AnderssonChallenge D 5 (211)49:14+15:279:35
21Sara RensgardD21 Kort (619)48:07+7:1410:07
24Johan Bergman3-days Difficult (277)53:13+15:3410:56
25Fredrik PajalaOpen 8 (1444)39:21+8:518:55
29Ida SundströmD20 Elit (466)1:02:58+12:369:02
30Minna TuressonU2 (1094)26:30+8:549:44
30Signe RosendahlD18 Elit 2 (180)1:17:16+26:4014:26
31Simon AnderssonChallenge H 5 (174)42:25+14:228:21
33Fredrik LundströmOpen Challenge 10 (221)1:46:48+44:4511:01
33Emil EngströmU1 (1370)15:35+3:198:20
36Simon ÖhmanChallenge H 5 (174)51:17+23:1410:06
37Simon MarkströmH12 (772)24:16+7:248:00
44Daina Julia DagisD60 (252)1:10:10+36:1820:27
45Tova LindbäckD10 (800)26:09+8:079:41
47Markus LundholmH21 (889)1:13:32+12:108:03
48Arvid IngvarssonH10 (896)23:36+7:078:38
50Magnus LundbergH40 Motion (326)1:28:17+28:45
54Sigrid HolmgrenD20 Elit (466)1:07:37+17:159:42
57Gunnar LindströmH75 (521)56:05+22:3917:02
58Susanne AnderssonD40 Motion (523)1:03:23+22:3810:33
58Elsa ChristofferssonD15 (646)50:07+16:4011:12
63Oskar IngvarssonH11 (688)33:18+13:0611:31
65Agneta LindbäckOpen 5 (2110)38:15+18:2010:41
68Jakob FredbyH13 (749)36:24+13:219:55
69Emmie LindbäckOpen 1 (561)44:09+23:3116:06
75Max PetterssonH11 (688)35:29+15:1712:16
76Thomas JohanssonH40 (638)1:14:33+27:1710:16
81Jennie PetterssonD40 Motion (523)1:15:05+34:2012:30
86Mats AnderssonH45 (1091)1:04:57+19:089:22
90My PetterssonU2 (1094)32:29+14:5311:56
90Evelina ChristofferssonD21 (742)1:10:46+20:4910:39
93Elvira ForslundD15 (646)1:02:48+29:2114:02
110Jan ChristofferssonH50 (1174)1:03:38+22:2610:33
114Filip LundbergH11 (688)52:16+32:0418:05
156Sven ÖrnerlingH50 Kort (970)1:06:36+33:1114:53
234Sofia MarkströmU1 (1370)30:43+18:2716:25
258Peter LundbergH45 Kort (1390)1:15:29+43:5315:49
266Elise ForslundOpen 5 (2110)50:17+30:2214:02
276Maya LundbergU1 (1370)55:44+43:2829:48
381Anton Andersson-StrandOpen 5 (2110)1:04:40+44:4518:03
410Linda JonssonOpen 5 (2110)1:11:49+51:5420:03
Moa EngströmD13 (696)ej start
Lennart GrefH80 (204)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser