Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Ronneby OK

57 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Hanna JohannessonD14 (641)32:54+3:368:38
5Fredrik OskarssonH45 Motion (298)52:04+8:3110:22
6Henrik JohannessonH18 Elit (582)50:00+4:356:46
6Roland KarlssonH75 (521)36:56+3:3011:13
6Matilda GraadD14 Kort (220)29:12+4:1910:04
8Olle RingH70 Motion (220)50:35+7:1714:44
8Gullevi SvenssonD70 (226)40:21+6:1913:46
10Maja FranssonU2 (1094)23:30+5:548:38
13Arvid ErikssonU2 (1094)24:11+6:358:53
14Vanja BökmanOpen Challenge 10 (221)1:25:26+23:238:49
14Ture LiljaH10 (896)19:52+3:237:16
15Ulrik JohanssonOpen 5 (2110)32:25+12:309:03
15Pernilla BökmanOpen Challenge 10 (221)1:25:29+23:268:49
15Tova ErikssonD16 Kort (129)57:07+22:2516:33
15Ingemar ErikssonH40 Kort (1099)47:03+7:408:01
23Margareta RingD70 Motion (144)1:06:57+28:5523:19
23Ann-Christin Nero ForsmanD55 (418)47:29+10:3211:50
24Elisabet PeterssonPre-A (231)1:50+1:50
26Alexander GraadH18 (520)55:35+10:399:35
27Fredrik JohanssonOpen 5 (2110)34:56+15:019:45
27Jon EngkvistH35 (257)1:02:04+14:178:21
29Olle SjösäterOpen 7 (1596)29:44+9:2910:28
31Marie FranssonD45 Motion (502)53:00+12:5114:55
31Karin LindqvistD35 Kort (370)47:46+14:3311:01
33Albin LiljaH13 (749)30:53+7:508:24
37Emil RingH10 (896)22:36+6:078:16
37Jörgen SvenssonOpen 11 (267)1:39:22+58:2519:04
38Oskar ErikssonH11 (688)28:13+8:019:45
41Aron ThorénH14 (754)32:38+9:508:31
42Elin SaleskogU2 (1094)28:10+10:3410:21
43Inge E  PeterssonPre-A (231)3:27+3:27
45Håkan FranssonOpen 7 (1596)31:51+11:3611:12
45Stefan PerssonH40 Motion (326)1:24:23+24:51
52Hanna RingD13 (696)43:30+12:4711:45
59Carl GlivesonH10 (896)24:39+8:109:01
61Therese LiljaD40 Kort (909)45:20+13:5911:09
70Thomas JohannessonH45 (1091)1:02:50+17:019:04
74Anton GlivesonH15 (748)51:17+17:249:47
83Susanne JohannessonD45 Kort (805)43:27+14:2812:53
87Mathias BlomsterH16 (850)51:27+18:339:30
89Lukas BökmanOpen 9 (748)1:27:05+46:3111:57
94Magnus GraadH40 Kort (1099)1:02:19+22:5610:38
107Arvid BlomsterH13 (749)46:00+22:5712:32
115Olle SaleskogU1 (1370)20:08+7:5210:45
124Anna ErikssonD40 Kort (909)55:50+24:2913:45
127Peter SunnegårdhH40 Kort (1099)1:09:45+30:2211:54
144Wille VernströmH10 (896)35:29+19:0012:59
149Linda ThorénD45 Kort (805)1:08:01+39:0220:10
155Nina RingD40 Kort (909)1:03:18+31:5715:35
176Lars ThorénH45 Kort (1390)56:38+25:0211:52
204Embla ThorénU2 (1094)54:03+36:2719:52
227Krister PerssonH45 Kort (1390)1:03:15+31:3913:15
253Sten-Yngve JohanssonOpen 7 (1596)58:10+37:5520:28
Olle HåkanssonInskolning (1036)fullföljt
Emil OskarssonInskolning (1036)fullföljt
Linnea OskarssonInskolning (1036)fullföljt
Linus VernströmH11 (688)ej godkänd
Sven-Gustav EdenströmH90 (10)ej start
Per EngqvistH65 (687)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser