Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Skogsluffarnas OK

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Elisabeth TollemarkD50 (573)40:19+5:299:58
20Britt-Marie SkogD65 Motion (139)55:51+20:4618:33
22Karin SkogD21 Motion (232)1:03:54+24:1814:47
33Harald CarlingerChallenge H 5 (174)43:51+15:488:38
34Åsa NorellD60 Motion (183)2:13:48+1:28:2844:00
34Sixten LindqvistH10 (896)22:17+5:488:09
37Anna RosnäsD35 Kort (370)49:12+15:5911:21
40Fredrik WallstedtOpen 11 (267)1:58:29+1:17:3222:44
50Karin LindqvistD40 Kort (909)43:52+12:3110:48
56Åke FalkenströmH10 (896)24:30+8:018:58
63Ulf MalmborgH60 (688)1:00:24+19:0712:04
71Victoria FalkenströmD35 Kort (370)1:08:08+34:5515:44
77Theodor HolmströmH10 (896)26:05+9:369:33
80Tommy LjuseniusH70 Kort (532)50:11+20:1116:50
85Lars MongårdH60 (688)1:04:32+23:1512:54
93Karin TidevallD45 (744)54:07+21:5312:11
96Olle ÖbergH70 Kort (532)59:29+29:2919:57
100Johan TirénH40 Kort (1099)1:03:40+24:1710:51
101Simon StridhH10 (896)28:29+12:0010:26
104Blenda LenasU1 (1370)19:19+7:0310:19
104Douglas LundinH40 Kort (1099)1:03:54+24:3110:54
105Trevor BransomeH14 (754)45:43+22:5511:56
117Nathan RubainOpen 4 (718)1:30:36+56:3620:05
124Per WesterlundOpen 9 (748)2:06:26+1:25:5217:22
124Nora LundinD12 (696)52:57+31:0817:35
125Henning FalkenströmU1 (1370)20:43+8:2711:04
128Jan StridhH21 Kort (1049)1:19:42+36:3810:56
129Ylva TidevallD16 (684)1:08:55+34:2815:16
132Erika CarlingerD45 Kort (805)54:56+25:5716:18
162Petter LindH21 (889)1:51:47+50:2512:15
171Olle SynnermarkH10 (896)54:21+37:5219:54
195Hjalmar HolmströmU1 (1370)24:57+12:4113:20
197Kalle LindqvistH40 Kort (1099)1:29:47+50:2415:19
201Folke SvanängenU2 (1094)52:38+35:0219:21
209Magnus HolmströmH40 Kort (1099)1:48:44+1:09:2118:33
215Linnéa SkogOpen 7 (1596)49:52+29:3717:33
237Tilde CarlingerOpen 5 (2110)48:04+28:0913:25
248Majken LindqvistU1 (1370)33:27+21:1117:53
274Jenny HolmströmOpen 7 (1596)1:05:38+45:2323:06
Magnus FalkenströmH21 Kort (1049)ej godkänd
Elias TidevallH14 (754)ej godkänd
Susanna BoderChallenge D 5 (211)ej godkänd
Hans LindskogH80 Motion (43)ej start
Bengt ÅhlanderH80 Motion (43)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser