Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Andrarums IF

50 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Sven PerssonH80 Motion (43)38:15+2:0215:48
2Christina NilssonD60 Motion (183)46:26+1:0615:16
3Elin LarssonD21 Motion (232)42:54+3:189:55
5Kjell VilhelmssonH60 Motion (156)45:52+6:2811:42
11Bengt HanssonH60 Motion (156)50:26+11:0212:51
17Emma NilssonD21 Motion (232)59:32+19:5613:46
19Jan-Ove VikingMTB-O H40 (118)30:04+8:235:45
19Gabrielle BrunD60 Kort (324)47:00+12:2715:55
26Barbro NilssonD60 Motion (183)1:19:11+33:5126:02
30Jesper NilssonH35 Kort (413)1:09:18+20:3010:50
34Torbjörn AnderssonOpen 2 (292)47:32+19:2012:24
42Bertil OlofssonH70 Kort (532)41:58+11:5814:04
43Erik ThoressonH13 (749)33:20+10:179:04
48Ida AnderssonOpen 2 (292)1:03:53+35:4116:40
52Carolin GradinD14 (641)45:01+15:4311:48
54Christian GlantzOpen 8 (1444)44:33+14:0310:06
56Patrik Larsson3-days Men (170)2:15:33+1:35:5536:38
57Malin HäggströmD40 Motion (523)1:02:42+21:5710:27
68Måns PerssonH14 (754)37:40+14:529:50
70Ingela ThoressonD45 (744)49:14+17:0011:05
71Gudrun NilssonD50 Kort (561)45:43+17:1615:20
76Ingemar NilssonH55 Kort (500)1:04:38+31:4315:01
76Anette ThoressonD50 (573)1:01:56+27:0615:19
76Fredrik NilssonH35 Kort (413)2:09:39+1:20:5120:17
81Ludwig AnderssonH11 (688)36:51+16:3912:45
83Svante AnderssonOpen 1 (561)49:24+28:4618:01
90Kent R NilssonH65 (687)1:08:29+28:0815:03
95Ola HäggströmH40 (638)1:23:52+36:3611:34
96Linda AhlmD40 Motion (523)1:34:39+53:5415:46
103Roger AnderssonH45 Kort (1390)47:34+15:589:58
105Morgan OlssonOpen 8 (1444)49:53+19:2311:18
118Elin NilssonD13 (696)1:02:10+31:2716:48
124Hugo ThoressonH10 (896)31:08+14:3911:24
129Marielle NilssonD21 (742)1:29:40+39:4313:30
134Stellan GradinH12 (772)43:22+26:3014:18
140Brian AhlmH13 (749)1:09:02+45:5918:48
143Tyr HäggströmH14 (754)1:18:50+56:0220:34
146Sverre HäggströmH12 (772)55:46+38:5418:24
149Sam ErikssonH21 (889)1:38:05+36:4310:45
150Vide HäggströmD10 (800)54:59+36:5720:21
165Jonas GustafssonH21 (889)1:54:02+52:4012:30
172Elias NilssonH10 (896)59:38+43:0921:50
173Viggo AhlmH10 (896)1:11:50+55:2126:18
176Hans PerssonH50 (1174)1:16:25+35:1312:40
196Sophie KolmodinOpen 7 (1596)48:19+28:0417:00
211Michael NilssonH40 Kort (1099)1:52:27+1:13:0419:11
230Jan GradinH50 (1174)1:51:13+1:10:0118:26
277Conny ThoressonOpen 7 (1596)1:08:43+48:2824:11
364Rolf NilssonOpen 5 (2110)1:00:18+40:2316:50
Cazper NilssonH10 (896)ej godkänd
Ida AnderssonD13 (696)ej start
Heide PerssonH40 (638)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser