Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Sävedalens AIK

88 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Albert Mollén3-days Men (170)44:59+5:2112:09
4Ola SkeppH40 (638)48:16+1:006:39
4Nichlas WallströmH45 Kort (1390)33:38+2:027:03
4Simon LarssonOpen 8 (1444)32:38+2:087:23
5Dmitriy MihalkinOpen 9 (748)54:07+13:337:26
5Camilla EngstrandD21 Kort (619)43:08+2:159:04
8Emil SkeppU1 (1370)13:29+1:137:12
8Erik JosefssonOpen 5 (2110)30:17+10:228:27
8Isak ÖhgrenU2 (1094)23:06+5:308:29
8Lena LarssonD60 Motion (183)56:20+11:0018:31
9Anna WindevallD35 (137)55:30+7:149:23
10John GabrielssonH20 (272)1:02:36+11:189:18
12Arvid SkeppH11 (688)23:34+3:228:09
12Agnes Pettersson3-days Women (179)47:04+9:439:42
13Oscar RenbergH20 Elit 2 (89)1:28:45+19:5210:17
13Carl JosefssonH14 (754)28:05+5:177:19
14Jonas PalmH21 (889)1:07:56+6:347:26
14Berth KarlssonH40 Kort (1099)46:58+7:358:00
15Vitaliy Gichko3-days Men (170)53:43+14:0514:31
15Emma RenbergD17-20 Kort (186)1:06:05+24:3615:11
17Odd WallumH50 (1174)48:13+7:017:59
18Lotta BörjessonD65 Kort (313)44:46+8:2615:39
18Joakim BerglundOpen 9 (748)1:03:27+22:538:42
19Casper SkeppH12 (772)21:48+4:567:11
22David DjurbäckOpen 8 (1444)38:42+8:128:46
25Maare OllinD50 Motion (217)1:03:22+28:2017:42
26Camilla ÖhgrenD45 (744)41:17+9:039:17
26Carl AgrellH17-20 Kort (146)1:47:08+1:07:2420:33
26Mikael ÖhgrenH45 (1091)55:08+9:197:57
26Charlotte GustafssonD21 Kort (619)49:50+8:5710:29
27Herman PetterssonU1 (1370)15:05+2:498:03
30Jonatan Larsson3-days Difficult (277)56:15+18:3611:34
30Ingalill SvenssonD65 Kort (313)51:06+14:4617:52
33Tobias MullinsH40 Motion (326)1:17:52+18:20
34Elin HamreforsD21 (742)1:00:58+11:019:10
35Oskar VigrenH20 (272)1:16:51+25:3311:26
35Jan LarssonH70 Kort (532)40:50+10:5013:42
37Matilda WallströmD11 (567)26:51+7:589:45
38Peter GrimbeckH40 Motion (326)1:19:54+20:22
41Magnus JosefssonH55 (674)55:02+17:4610:04
42Kajsa Carlsson WallumOpen 10 (473)1:01:41+22:5315:25
44Cecilia JosefssonOpen 2 (292)54:45+26:3314:17
44Lars ÖsterbergH65 Kort (570)44:15+9:5312:34
46Patrik NordgrenH21 Kort (1049)1:04:10+21:068:48
48Gunnar FovaeusH11 (688)31:16+11:0410:49
50Lars-Göran AxmalmH65 Kort (570)45:02+10:4012:47
51Gabriel ÖhgrenH13 (749)34:04+11:019:16
52Albin ClaessonH18 Elit 2 (490)59:19+13:138:45
53Mats LindqvistH55 (674)56:43+19:2710:23
54Miranda WallströmD10 (800)26:52+8:509:57
54Mattias BååthH45 Kort (1390)42:38+11:028:56
58Sara BengtssonD21 (742)1:05:47+15:509:54
58Sara Larsson3-days Middle (290)59:03+34:4515:57
59Erika LindqvistD21 (742)1:05:55+15:589:55
59Anders Larsson3-days Middle (290)59:11+34:5315:59
63Emil RavakkoH13 (749)36:06+13:039:50
64Josefin BernhedOpen 7 (1596)34:33+14:1812:09
65Ilya BeliankaH21 (889)1:15:40+14:188:17
66Oskar LindqvistH20 Elit (540)1:20:47+15:337:56
67Tuva ÖhgrenD11 (567)34:25+15:3212:30
67Björn BältsjöH55 Kort (500)1:00:01+27:0613:57
69Simon BååthH11 (688)33:49+13:3711:42
69Klara PålssonD20 Elit (466)1:11:09+20:4710:13
72Leif CliffordsonH70 Kort (532)47:11+17:1115:50
76Lisa PalmD21 (742)1:08:09+18:1210:15
77Ella PetterssonD10 (800)29:16+11:1410:50
78Pär ClaessonH50 (1174)58:33+17:219:42
78Heino OllinH20 Elit (540)1:25:07+19:538:22
83Nils GrimbeckH13 (749)39:47+16:4410:50
86Filippa SpånérD21 (742)1:10:12+20:1510:34
91Axel GrimbeckH11 (688)38:47+18:3513:25
100Rasmus KarlssonH13 (749)43:42+20:3911:54
101David GabrielssonH45 Kort (1390)47:27+15:519:56
102Martin EickhoffOpen 9 (748)1:36:52+56:1813:18
105Bruno FovaeusU2 (1094)34:20+16:4412:37
110Amanda ClaessonD21 (742)1:17:50+27:5311:43
111Lisa JonssonOpen 4 (718)1:24:18+50:1818:41
113Marcus KempeH21 Kort (1049)1:15:45+32:4110:24
114Linus BååthH10 (896)30:13+13:4411:04
114Perry LundqvistOpen 5 (2110)40:57+21:0211:26
116Madeleine AttforsD21 (742)1:21:01+31:0412:12
116Lena CarlssonOpen 8 (1444)50:37+20:0711:28
123Joanna MalmkvistOpen 7 (1596)40:49+20:3414:22
132Anna NordholmD16 (684)1:13:48+39:2116:21
149Henrik BrusH21 Kort (1049)1:24:28+41:2411:36
154Petter JonssonOpen 5 (2110)43:08+23:1312:02
231Susanne EickhoffOpen 7 (1596)53:26+33:1118:48
276Marianne GrahnOpen 7 (1596)1:08:39+48:2424:10
Katrin SkeppD40 Kort (909)ej start
Jim AxmalmH45 Kort (1390)ej start
Björn BältsjöMTB-O Open medel (133)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser