Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

IK Uven

48 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Victor Beischer3-days Easy (88)25:03+2:178:14
2Stanley MattssonH65 Kort (570)34:29+0:079:47
5Niklas LarssonH40 Motion (326)1:02:40+3:08
7Ingela HåkanssonD55 Motion (243)39:04+6:2312:58
12Miriam NorénD60 Motion (183)59:14+13:5419:29
13Anna Ekbom OlsonD50 Motion (217)56:39+21:3715:49
15Lennart GustavssonH70 Kort (532)36:31+6:3112:15
16Emilia Kraft3-days Easy (88)41:39+18:5313:42
17Gunnel BörjessonD75 (194)57:43+20:5720:23
20Elisabet HemlinD55 Kort (290)41:53+12:0814:14
23Karin AxelssonD60 (252)48:59+15:0714:16
28Carl HendbergU2 (1094)26:28+8:529:43
28Bengt-Rune WallströmH70 Kort (532)39:30+9:3013:15
33Björn JägerströmH65 (687)54:58+14:3712:04
33Gunnar HåkanssonH55 Kort (500)46:09+13:1410:43
34William RönnborgH11 (688)27:51+7:399:38
36Jonas HemlinOpen 8 (1444)41:56+11:269:30
39Erik PayerlOpen 8 (1444)42:20+11:509:35
42Mari Kraft3-days Women (179)1:07:25+30:0413:54
45Robert HallbergH50 Kort (970)43:23+9:589:42
49Ingemar AlfredssonH75 (521)53:54+20:2816:22
57Anna Beischer3-days Women (179)1:56:44+1:19:2324:04
59Inga GustavssonD65 Kort (313)1:12:17+35:5725:16
60Johan GrahnH15 (748)48:09+14:169:11
65Henrik CarlssonH55 Kort (500)58:40+25:4513:38
67Johan OlsonH18 Elit (582)1:02:26+17:018:27
78Mattis HallbergH18 Elit (582)1:04:28+19:038:44
96Rasmus MattssonH21 Kort (1049)1:13:09+30:0510:02
97Henrik ÅslundOpen 6 (532)2:03:00+1:11:0620:44
100Anton HemlinH21 Kort (1049)1:13:36+30:3210:06
117Mats DahlrotH50 Kort (970)55:52+22:2712:29
119Simon GrahnH10 (896)30:41+14:1211:14
121Jacob GrahnH12 (772)37:45+20:5312:27
121Emelie RönnborgD14 (641)1:19:19+50:0120:49
128Leif HagmanH50 Kort (970)57:45+24:2012:55
129Agneta LarssonD40 Kort (909)56:33+25:1213:55
149Anna RönnborgD40 Kort (909)1:02:04+30:4315:17
158Anna GrahnD45 Kort (805)1:47:38+1:18:3931:56
188William KraftU1 (1370)24:28+12:1213:05
206Torbjörn GrahnH45 Kort (1390)1:00:18+28:4212:38
207Tomas CahierH40 Kort (1099)1:43:45+1:04:2217:42
212Mats RönnborgH45 Kort (1390)1:01:16+29:4012:50
247Wilma HendbergOpen 5 (2110)48:40+28:4513:35
260Lennart OlssonOpen 7 (1596)59:54+39:3921:05
274Agnes CahierU1 (1370)51:03+38:4727:17
305Pia HendbergOpen 5 (2110)53:02+33:0714:48
336Lena VikströmOpen 5 (2110)56:31+36:3615:47
399Tomas HendbergOpen 5 (2110)1:09:15+49:2019:20
Anneli ZetterbergD45 (744)ej start
Jan GrahnH45 (1091)ej start
Ville GrahnH16 (850)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser