Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Vivill

45 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Andreas JohanssonH35 Motion (69)1:10:39+3:5512:04
11Mikael WardH45 Motion (298)58:45+15:1211:42
14Tore MårtenssonChallenge H 10 (182)1:10:42+16:067:17
15Marita RosénD60 Motion (183)1:01:42+16:2220:17
16Kjell RosénH60 Motion (156)53:56+14:3213:45
17Anna RunessonD21 Kort (619)46:40+5:479:49
19Tomas MårtenssonH60 Motion (156)58:34+19:1014:56
22Erik ErlandssonH20 (272)1:08:23+17:0510:10
22Ida ErlandssonOpen 11 (267)1:15:57+35:0014:34
24Lars ErlandssonH55 Motion (146)1:19:39+41:1919:45
29Caroline GreenOpen 8 (1444)40:42+10:129:13
31Ola SamuelssonOpen 10 (473)57:54+19:0614:28
34Per-Johan WibergOpen Challenge 10 (221)1:47:43+45:4011:07
34Lukas RosénH21 Motion (233)1:41:10+44:4814:42
35Jan SkoglundOpen 5 (2110)35:55+16:0010:01
39Jenny GreenOpen 7 (1596)30:52+10:3710:52
41Elias ThunbergH10 (896)22:59+6:308:25
45Vendela LönkvistD14 (641)42:54+13:3611:15
47Edvard SamuelssonOpen 2 (292)1:01:22+33:1016:01
48Lena RunessonD55 (418)57:28+20:3114:19
53Albin SamuelssonH11 (688)31:40+11:2810:57
55Ida ThunbergD40 Motion (523)1:01:42+20:5710:17
62Per ThunbergH40 (638)1:09:14+21:589:32
64Clara SamuelssonD13 (696)45:14+14:3112:13
64Martin JosefssonOpen 9 (748)1:19:32+38:5810:55
67Arne BogrenH60 Kort (465)58:22+22:2914:37
70Bodil HedenbergOpen 1 (561)44:15+23:3716:08
71Lars RunessonH55 (674)1:02:01+24:4511:21
71Anna RosénOpen 5 (2110)38:28+18:3310:44
93Annelie WardD45 Motion (502)1:18:26+38:1722:05
94Nellie NilssonU2 (1094)32:45+15:0912:02
96Kajsa WardD14 (641)58:50+29:3215:26
109Elias SamuelssonU2 (1094)34:40+17:0412:44
110Sara ErlandssonD15 (646)1:10:37+37:1015:47
119Emmy NilssonU2 (1094)35:29+17:5313:02
121Magnus SjögrenOpen 9 (748)1:58:40+1:18:0616:18
122Gustav ErlandssonOpen 9 (748)1:58:42+1:18:0816:18
133Olivia LönkvistD16 (684)1:16:44+42:1717:00
153Alvin LönkvistU2 (1094)39:30+21:5414:31
155Oskar SkoglundU2 (1094)39:38+22:0214:34
169Albin ThunbergU1 (1370)23:24+11:0812:30
205Oskar WardU2 (1094)54:36+37:0020:04
418Liv ErlandssonOpen 5 (2110)1:18:41+58:4621:58
425Ann-Sofie LönkvistOpen 5 (2110)1:23:24+1:03:2923:17
Linda AndrénOpen 1 (561)ej godkänd
Helen AhlstrandD45 Motion (502)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser