Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Växjö OK

64 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Isac EricssonH15 (748)36:16+2:236:55
4Noel BraunH12 (772)18:39+1:476:09
4Magnus JärvholmH60 Motion (156)43:23+3:5911:04
6Laila MalmqvistD80 (45)53:22+13:0325:03
6Alicia LundgrenD14 (641)33:09+3:518:42
9Annika EricssonD45 Kort (805)32:30+3:319:38
10Lukas LundgrenH18 Elit 2 (490)52:33+6:277:45
11Johan EklundH20 Elit 2 (89)1:22:19+13:269:32
11Olof NilssonH35 Kort (413)58:41+9:539:11
12Björn PerssonH35 Kort (413)59:39+10:519:20
13Martina BraunD14 Kort (220)31:23+6:3010:49
13Lisa KumlinD65 (270)50:24+10:2215:27
15Hugo EricssonH12 (772)21:17+4:257:01
15Glen HåkanssonH50 Kort (970)37:34+4:098:24
16Henrik KroksmyrOpen 8 (1444)37:14+6:448:26
17Louise LundgrenD20 Elit (466)1:00:32+10:108:41
17Tommy WahlbergH65 Motion (167)58:15+20:2815:54
18Gustav RuneforsH15 (748)40:24+6:317:42
18Mattias KarlssonH21 Elit 2 (473)1:31:08+8:587:33
21Maja PorleD14 (641)38:45+9:2710:10
22Patrik RosénH45 (1091)53:43+7:547:45
23Josephine RegnellD21 Kort (619)49:23+8:3010:23
25Lena RegnellD45 (744)41:09+8:559:16
26Lars-Erik MalmqvistH80 (204)55:10+23:5820:53
27Ulla-Britt KarlssonD65 (270)56:45+16:4317:24
31Eva EklundD50 Kort (561)35:03+6:3611:45
31Ingemar ErlandssonH70 Motion (220)1:13:40+30:2221:28
32Erik ÅkessonH13 (749)30:48+7:458:23
35Sven LundgrenH50 (1174)52:12+11:008:39
36Peter JohanssonH40 Motion (326)1:18:56+19:24
36Magnus EricssonH45 Kort (1390)39:43+8:078:19
38Sofia PorleD50 Motion (217)1:19:44+44:4222:16
39Ann-Mari PerssonD65 (270)1:02:48+22:4619:15
43Berit RuneforsD55 Kort (290)50:43+20:5817:15
53Simon RuneforsH18 Elit 2 (490)59:20+13:148:45
56Maria Honeth3-days Women (179)1:40:22+1:03:0120:41
57Emma FaxénD35 Kort (370)59:29+26:1613:44
57Lars EklundH55 Kort (500)55:52+22:5712:59
61Alvin LundgrenU1 (1370)17:14+4:589:12
66Maja LindénD11 (567)34:14+15:2112:26
69Peter BraunH45 Kort (1390)43:50+12:149:11
71Maria BraunD40 Kort (909)46:41+15:2011:29
74Henrik EklundH20 Elit (540)1:22:52+17:388:08
80Bo W LarssonH60 Kort (465)1:05:45+29:5216:28
96Maria HåkanssonOpen 7 (1596)37:44+17:2913:17
98Linus LindénU1 (1370)18:58+6:4210:08
106Johanna LindénOpen 5 (2110)40:44+20:4911:22
111Roger BergvikH60 (688)1:14:11+32:5414:50
112Magnus PorleH50 (1174)1:04:05+22:5310:37
112Karl SlättorpOpen 8 (1444)50:26+19:5611:26
117Ingemar JohanssonH65 (687)1:19:03+38:4217:22
118Stina AnderjonD21 Kort (619)1:35:06+54:1320:01
126Filippa BraunD10 (800)39:20+21:1814:34
128Hilda LindénD10 (800)39:32+21:3014:38
128Måns FaxénH21 (889)1:28:38+27:169:43
135Hilda PeterssonD10 (800)43:23+25:2116:04
139Ulf HonethH45 Kort (1390)51:45+20:0910:50
144Mona RosbergD40 Kort (909)1:00:56+29:3515:00
180Ulf KarlssonOpen 5 (2110)44:51+24:5612:31
188Tove RosbergU2 (1094)48:06+30:3017:41
430Anna-Stina WennbergOpen 5 (2110)1:28:36+1:08:4124:44
Anton FaxénInskolning (1036)fullföljt
Lovisa KroksmyrInskolning (1036)fullföljt
Wilma KroksmyrInskolning (1036)fullföljt
Louise Regnell3-days Middle (290)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser