Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Lunds OK

112 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Martin WendtOpen 11 (267)40:577:51
1Örjan LarssonH45 Motion (298)43:338:40
3Annika WigrenMTB-O D21 (36)25:19+3:435:06
4Rasmus GrönlundH35 Kort (413)52:55+4:078:16
4Britt Forsell PirozziD70 (226)36:30+2:2812:27
5Jenny BredfeltD18 (289)53:05+8:4010:42
6Sara Snogerup LinseD50 (573)39:03+4:139:39
7Carl RämmalH20 Elit 2 (89)1:18:25+9:329:05
7Ludvig ZaarH14 Kort (157)30:15+6:579:38
11Katrin NilssonMTB-O D21 (36)56:50+35:1411:27
11Ida SvenningssonD17-20 Kort (186)57:55+16:2613:18
12Anton HenningssonH14 Kort (157)35:15+11:5711:13
13Olof OhlssonH21 Motion (233)1:17:31+21:0911:16
13Kristin LindbergD65 Motion (139)48:46+13:4116:12
13Karin HagwallD18 Elit 2 (180)1:03:14+12:3811:49
15Johan SvärdMTB-O H21 (77)33:15+10:525:48
15Anna ÅsD40 Motion (523)48:37+7:528:06
16Nils PistoraMTB-O H40 (118)27:52+6:115:20
16Martin WigrenMTB-O Open medel (133)33:24+10:138:43
17Staffan FredlundH21 Motion (233)1:20:38+24:1611:43
17Torill SvendsenD70 (226)42:48+8:4614:36
18Axel SvenningssonChallenge H 5 (174)36:46+8:437:15
19Maureen Olsson LoD35 Kort (370)44:31+11:1810:16
20Loke HedbergH12 (772)21:55+5:037:13
21Märta HenningssonD12 Kort (142)38:19+15:2614:47
22Mats BredfeltH50 Kort (970)38:50+5:258:41
24Hanna ElfD21 Motion (232)1:05:06+25:3015:04
26Barbro HugossonD75 (194)1:06:31+29:4523:30
27Cecilia SpångbergD18 (289)1:05:19+20:5413:10
28Cecilia RämmalD18 Elit 2 (180)1:15:15+24:3914:03
28Sara LjungqvistD10 (800)24:11+6:098:57
30Anna LjungqvistD40 (349)53:26+15:0411:03
31Tova HermodssonD16 (684)42:11+7:449:21
32Albert Johansson3-days Difficult (277)58:06+20:2711:57
36Benkt AnderssonH70 (594)45:49+14:5511:54
37Tobias BladhH20 (272)1:18:50+27:3211:43
37Felicia SpångbergD20 (410)1:12:25+18:5513:17
39Marie GrönlundD35 Kort (370)49:16+16:0311:22
41Malin Heyden3-days Women (179)1:03:47+26:2613:09
41Björn LinseOpen 11 (267)2:02:35+1:21:3823:31
43Jonas RoslundH21 Motion (233)2:09:40+1:13:1818:50
43Sofia RämmalD14 Kort (220)56:09+31:1619:21
45Niklas KarklinsH21 Motion (233)2:26:31+1:30:0921:17
46Tea EnerothOpen 5 (2110)36:58+17:0310:19
46Tina LjungqvistD14 (641)43:39+14:2111:27
48Ingela AnderssonD50 (573)49:25+14:3512:13
48Johan VinbladH13 (749)33:52+10:499:13
49Ann-Kristin SjöströmD50 Kort (561)38:48+10:2113:01
49Elin HugossonD13 (696)43:22+12:3911:43
51Allan HedbergH14 (754)33:36+10:488:46
51Albin HugossonH11 (688)31:27+11:1510:52
52Åsa EricssonD45 Kort (805)38:57+9:5811:33
53Carl ÅsH13 (749)34:23+11:209:22
55Michael AnderssonH50 Kort (970)45:00+11:3510:04
57Erik VinbladH16 (850)45:56+13:028:29
57Fabian LjungqvistH45 (1091)1:00:04+14:158:40
60Christer EngmanH65 Kort (570)46:53+12:3113:19
60Inga LjungqvistD65 Kort (313)1:34:23+58:0333:00
61Per EnerothH55 Kort (500)57:18+24:2313:19
61Kristina SpångbergD50 (573)53:15+18:2513:10
65Kajsa HeydenD12 (696)32:59+11:1010:57
67Anna SjöströmD21 Kort (619)1:01:40+20:4712:58
75Ing-Britt SwedenborgD50 Kort (561)46:33+18:0615:37
75Jan HanssonH70 (594)58:14+27:2015:07
80Roland AkselssonH75 (521)1:06:09+32:4320:06
80Åsa EnerothD45 Kort (805)43:02+14:0312:46
80Klas LjungqvistH12 (772)28:47+11:559:29
80Povel HedbergH14 (754)39:05+16:1710:12
81Rickard IngessonH21 (889)1:18:15+16:538:34
84Tom LindbergH70 (594)1:01:03+30:0915:51
85Anders Johansson3-days Difficult (277)1:38:28+1:00:4920:15
85Jenny VinbladD40 Kort (909)48:52+17:3112:02
87Felix GustafssonH12 (772)29:23+12:319:41
88Selma LarssonD12 (696)37:26+15:3712:26
88Fredrik HugossonH45 (1091)1:05:20+19:319:25
92Jenny GustafssonD40 Motion (523)1:25:29+44:4414:14
93Linn LarssonOpen 1 (561)55:02+34:2420:05
93Åsa CarlssonOpen 1 (561)55:02+34:2420:05
96Sedney HugossonH75 (521)1:29:25+55:5927:10
99Sven ThelanderssonH70 (594)1:09:06+38:1217:56
104Kyrre ThalbergH55 (674)1:15:00+37:4413:44
108Daniel HellbergH15 (748)1:01:03+27:1011:39
109Jonas EnarssonH21 Kort (1049)1:15:28+32:2410:21
109Anders EricssonH45 Kort (1390)48:15+16:3910:06
111Elsa EricssonD12 (696)43:57+22:0814:36
112Christer LjungqvistH70 (594)1:25:58+55:0422:19
113Axel ToressonH15 (748)1:01:50+27:5711:48
115Astrid EricssonD15 (646)1:15:24+41:5716:52
118Eva RämmalD45 Kort (805)49:06+20:0714:34
121Isak AnderssonH11 (688)57:04+36:5219:44
127Hanna ModinD21 (742)1:28:57+39:0013:23
128Leo EnerothH13 (749)56:56+33:5315:30
131Marcus HenningssonH40 Kort (1099)1:10:33+31:1012:02
139Richard BengtssonH60 (688)1:42:01+1:00:4420:24
140Richard AnderssonOpen 5 (2110)42:15+22:2011:48
143Anton HåkanssonH16 (850)1:11:25+38:3113:12
149Anders HeydenH50 (1174)1:10:47+29:3511:44
158Stefan NilssonH21 Kort (1049)1:26:35+43:3111:53
169Emil AnderssonH10 (896)51:23+34:5418:49
173Rikard SwedenborgH50 Kort (970)1:16:52+43:2717:11
175Gert PetterssonH50 (1174)1:15:15+34:0312:28
187Niglas RämmalH50 Kort (970)1:29:59+56:3420:07
188Thomas VinbladOpen 7 (1596)47:19+27:0416:39
189Alfred OlssonU1 (1370)24:30+12:1413:06
229Tor  HellbergOpen 7 (1596)53:10+32:5518:43
234Per SvenningssonOpen 8 (1444)1:08:43+38:1315:34
251Robert BertilssonH45 Kort (1390)1:10:38+39:0214:48
307Anna AnderssonOpen 5 (2110)53:13+33:1814:51
Peter HedbergMTB-O H50 (123)ej godkänd
Love EnerothU2 (1094)ej godkänd
Jeanette HenningssonD40 Motion (523)ej godkänd
Lina ÅsD10 (800)ej godkänd
Victor WahlströmH15 (748)ej start
Ina DoddD21 Motion (232)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser