Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

IFK Lidingö SOK

45 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Måns TistadOpen 9 (748)40:345:34
1Birgitta ThunellD75 (194)36:4612:59
1Johanna SanderiD21 (742)49:577:31
1Martin JohnssonOpen 8 (1444)30:306:54
5Ebba Ganslandt3-days Middle (290)32:37+8:198:48
6Mattias GanslandtOpen Challenge 10 (221)1:20:29+18:268:18
6Mattias PernebyH18 Elit 2 (490)50:55+4:497:31
7Anders StjerndahlMTB-O H50 (123)22:25+3:124:40
7Fredrik JohanssonMTB-O H21 (77)27:14+4:514:45
7Margareta MeitonMTB-O D50 (30)31:19+6:598:09
7Lukas WernerH13 (749)25:42+2:397:00
8Hans TarandiH55 (674)47:24+10:088:40
9Solveig SpångbergD80 (45)1:19:54+39:3537:30
9Emma BjessmoD20 Elit (466)57:34+7:128:16
12Julia RajanD15 (646)39:19+5:528:47
24Alexandra VejedalOpen 8 (1444)39:19+8:498:54
28Madeleine CasselD50 Motion (217)1:04:54+29:5218:07
29Nina KarlssonOpen 5 (2110)35:02+15:079:47
37Christina PernebyD50 (573)47:37+12:4711:47
41Lisa ThunellD12 (696)29:53+8:049:55
46Jeanette JarlemarkOpen 4 (718)53:17+19:1711:48
55Elin JarlemarkD16 (684)45:57+11:3010:11
59Petter Skantze3-days Difficult (277)1:14:43+37:0415:22
64Tapani MattusH55 (674)1:00:29+23:1311:04
69Sixten HillerhagH18 Elit 2 (490)1:03:20+17:149:21
69Joel SanderiH21 Kort (1049)1:09:21+26:179:31
81Magnus RajanH50 (1174)58:42+17:309:44
104Ludvig JarlemarkH13 (749)44:25+21:2212:06
107Teija LeppinenD45 (744)58:53+26:3913:15
108Amelie RajanD13 (696)56:54+26:1115:22
109Petter BodingH16 (850)55:21+22:2710:13
110Agnes DambergD12 (696)43:52+22:0314:34
114Henrik BodingH55 (674)1:24:23+47:0715:27
115Jan SöderbergOpen 8 (1444)50:35+20:0511:28
127Karolina BjärnlidD16 (684)1:07:07+32:4014:52
132Jonathan BlomlöfH12 (772)42:27+25:3514:00
148Per DambergH45 (1091)1:15:40+29:5110:55
150Torbjörn JarlemarkH45 Kort (1390)52:56+21:2011:05
185Jari PöyhönenH50 (1174)1:18:34+37:2213:01
226Marianne SöderbergOpen 5 (2110)47:17+27:2213:12
241Mia HillerhagOpen 8 (1444)1:11:39+41:0916:14
246Vera SkantzeU1 (1370)33:12+20:5617:45
247Astrid SkantzeU1 (1370)33:23+21:0717:51
Irma JarlemarkInskolning (1036)fullföljt
Magnus BjärnlidOpen 8 (1444)ej godkänd
Johan SällforsH40 Kort (1099)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser