Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Kolmården

56 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Henrik PilvingeOpen Challenge 10 (221)1:02:036:24
3Kerstin LjungemyrD12 (696)22:13+0:247:22
3Linn Bränneby3-days Women (179)40:44+3:238:23
4Emma Bränneby3-days Easy (88)25:24+2:388:21
6Arvid WesterbergH14 (754)26:37+3:496:56
8Annie LundD10 (800)21:39+3:378:01
8Tora WesterbergD18 (289)54:43+10:1811:01
8Aleksandra HornikD20 Elit (466)57:24+7:028:14
9Catharina JohanssonD65 Motion (139)47:24+12:1915:44
9Linda AlmgrenD40 Motion (523)46:09+5:247:41
10Malin PilvingeMTB-O D21 (36)38:27+16:517:45
11Jenny ÖstlundD40 Kort (909)36:55+5:349:05
11Veronica LundD35 (137)57:31+9:159:43
12Sofia WesterbergD45 Kort (805)32:54+3:559:45
13Torbjörn AlmgrenH40 Motion (326)1:06:51+7:19
16Linnea LundD12 (696)25:32+3:438:28
17Daniel ÖstlundH40 Motion (326)1:10:29+10:57
19Emil LjungemyrH18 Elit (582)54:17+8:527:21
21Emilia ÖstlundD18 Elit 2 (180)1:06:51+16:1512:29
21Ville JohanssonH18 Elit (582)54:23+8:587:22
23Lisa BerggrenD16 (684)40:31+6:048:59
25Oskar LeinonenH20 Elit (540)1:12:33+7:197:08
26Christina LeinonenOpen 2 (292)45:34+17:2211:53
28Klas JohanssonOpen 9 (748)1:08:32+27:589:24
40Ebba WesterbergD20 (410)1:14:14+20:4413:37
40Esko LeinonenH50 Motion (233)1:39:15+48:2519:41
42Kerstin BlomD65 (270)1:07:55+27:5320:50
53Andreas Carlsson3-days Men (170)1:49:09+1:09:3129:30
54Charlotta Pers3-days Women (179)1:26:43+49:2217:52
55Mikael WesterbergH45 (1091)59:24+13:358:34
55Moa HedegårdD18 Elit (557)57:44+12:1810:13
56Leo JohanssonH14 (754)34:36+11:489:02
56Agneta ErikssonD45 (744)46:17+14:0310:25
59Anna LjungemyrOpen 5 (2110)37:57+18:0210:36
60Märta BerggrenD20 Elit (466)1:09:23+19:019:58
60Christer ErikssonH45 Kort (1390)43:20+11:449:05
63Carl HedegårdH12 (772)26:44+9:528:49
63Peter LundH45 (1091)1:01:08+15:198:49
64Emma ErikssonD15 (646)51:26+17:5911:30
68Måns BrännebyH21 (889)1:16:05+14:438:20
71Annica BerggrenD45 (744)50:18+18:0411:19
81Julia ErikssonD18 Elit (557)1:02:27+17:0111:03
93Peter BerggrenH50 (1174)1:00:10+18:589:58
93Henrik HåkanssonH20 Elit (540)1:31:28+26:148:59
94Fanny ÖstlundD12 (696)39:51+18:0213:14
96Ove JohanssonH65 (687)1:11:01+30:4015:36
96Ebba HedegårdD50 (573)1:14:37+39:4718:28
99Gustaf HedegårdH16 (850)53:08+20:149:49
109Elin NetzD13 (696)57:30+26:4715:32
121Anette JohanssonD45 Kort (805)49:15+20:1614:36
131Joel SjödinH16 (850)1:05:06+32:1212:01
175Kjell JosefssonH45 Kort (1390)56:37+25:0111:52
198Magnus JohanssonH45 Kort (1390)59:24+27:4812:27
219Magnus HedegårdH45 Kort (1390)1:02:34+30:5813:07
237Kennet LindqvistH45 Kort (1390)1:05:57+34:2113:49
Sanna JosefssonInskolning (1036)fullföljt
Henrik LjungemyrH45 (1091)ej start
Moa LjungemyrOpen 5 (2110)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser