Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Korsnäs IF OK

44 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Daniel DruggeH40 Motion (326)59:32
2Moa BergqvistD10 (800)18:25+0:236:49
2Ulf HenrikssonH60 Kort (465)36:45+0:529:12
2Peter EdmanH45 Motion (298)43:50+0:178:43
3Therese BergqvistD35 Kort (370)35:39+2:268:13
8Jonna JungåkerD18 Elit (557)49:02+3:368:40
10Joel GolsäterH11 (688)23:13+3:018:02
11Lina FredrikssonD20 (410)1:00:02+6:3211:00
13Maja BergqvistD12 (696)24:22+2:338:05
16Karl FredrikssonH16 Kort (133)57:22+21:2114:14
20Frida FredrikssonChallenge D 5 (211)47:46+13:599:18
20Lotta JungåkerD50 Kort (561)33:36+5:0911:16
24Irma FredrikssonD65 Motion (139)1:06:24+31:1922:03
26Eva FredrikssonD45 Motion (502)50:37+10:2814:15
26Ronja JungåkerD16 (684)41:16+6:499:09
27Sara WallinD12 Kort (142)1:08:39+45:4626:30
28Håkan HolmbergH50 Kort (970)39:46+6:218:53
29Frida EdmanChallenge D 5 (211)53:25+19:3810:24
30Mats JönssonH50 Kort (970)40:03+6:388:57
30Carl-Åke FredrikssonH65 Motion (167)1:18:09+40:2221:21
32Mira NordinU2 (1094)26:53+9:179:53
38Brittmari HolmbergD50 Kort (561)35:46+7:1912:00
42Magnus FredrikssonH45 Kort (1390)40:58+9:228:35
47Tilda GolsäterD13 (696)42:50+12:0711:34
47Alva NordinU2 (1094)28:56+11:2010:38
50Johannes ÖgrenH15 (748)46:44+12:518:55
53Agnes WallinD11 (567)31:56+13:0311:36
57Thea NordinD12 (696)31:28+9:3910:27
73Sven OlssonH40 Kort (1099)58:33+19:109:59
78Jenny PerersD16 (684)49:42+15:1511:01
80Emil ÅbergH20 Elit (540)1:25:54+20:408:26
81Lova KlasérD16 (684)50:18+15:5111:09
85Jenny DruggeD40 Motion (523)1:18:25+37:4013:04
87Ewa EdmanOpen 7 (1596)36:32+16:1712:51
94Pia NordinD40 Motion (523)1:27:04+46:1914:30
111Elsa GolsäterU2 (1094)34:56+17:2012:50
131Viktor WallinH15 (748)1:15:54+42:0114:29
135Jesper NordinH40 Kort (1099)1:11:10+31:4712:08
163Erik ÅbergH45 (1091)1:20:50+35:0111:39
173Krister GolsäterH40 Kort (1099)1:18:18+38:5513:21
227Bo WallinOpen 7 (1596)52:52+32:3718:36
278Kristina GolsäterOpen 5 (2110)50:48+30:5314:11
Hans KruskopfMTB-O H70 (17)ej godkänd
Gustav ÖgrenH18 Elit 2 (490)ej godkänd
Johan JungellH60 Kort (465)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser