Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Tolered-Utby Ol-klubb

68 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Roland PeterssonH40 Motion (326)1:01:50+2:18
9Kalle LundgrenH16 Kort (133)48:38+12:3712:04
10Per BaierOpen 7 (1596)25:55+5:409:07
11Ulla-Britt OsbeckPre-B (116)2:23+2:23
12Isabella BaierU2 (1094)23:58+6:228:48
12Maria PeterssonD35 Motion (190)53:58+17:1813:13
13Rolf OsbeckPre-A (231)1:01+1:01
16Jan VulcanH65 (687)50:31+10:1011:06
18Maria LindkvistD40 Motion (523)50:10+9:258:21
18Amanda CliffordsonU2 (1094)24:47+7:119:06
19Evelina GårdsbyD11 (567)24:41+5:488:58
20Fredrik LiljenvallMTB-O H40 (118)30:49+9:085:54
20Eva-Britt MartnerD65 Kort (313)45:23+9:0315:52
21Per LiljerosH40 Motion (326)1:11:38+12:06
23Erik PeterssonU1 (1370)14:48+2:327:54
23Jakob BaierU2 (1094)25:46+8:109:28
25Annika GårdsbyD35 Motion (190)1:02:48+26:0815:23
26Elias LjungqvistH15 (748)41:22+7:297:53
33Alva LiljenvallU2 (1094)26:56+9:209:54
42Åsa CliffordsonD35 Kort (370)50:46+17:3311:43
42Maths CarlssonH50 Kort (970)42:18+8:539:27
44Per-Åke BastestadH35 Kort (413)1:19:51+31:0312:29
46Albin LiljenvallH11 (688)30:51+10:3910:40
50Frida AnderssonD16 (684)45:26+10:5910:04
52Gustav Merlander3-days Middle (290)55:07+30:4914:53
53Hedda SandgrenU2 (1094)29:26+11:5010:49
56Thomas ÅbergH70 (594)51:38+20:4413:24
58Hugo SöderbergOpen 7 (1596)33:28+13:1311:47
58Axel RydgrenU2 (1094)29:54+12:1810:59
59Fredrik SandgrenH40 Motion (326)1:41:40+42:08
70Mattias LjungqvistH45 Kort (1390)43:56+12:209:12
76Sofia HansonD40 Motion (523)1:11:27+30:4211:54
77Siri LarsenD12 (696)34:23+12:3411:25
83Örjan EmanuelssonH40 Kort (1099)59:46+20:2310:11
89Albert SandgrenU1 (1370)18:22+6:069:49
89Linn MauritzsonD13 (696)50:53+20:1013:45
93Carl BörnstedtH18 (520)1:23:45+38:4914:27
99Jan HindérH50 (1174)1:01:07+19:5510:08
101Pernilla SandgrenD40 Kort (909)51:32+20:1112:41
106Rakel HansonD12 (696)43:20+21:3114:23
112Lars MauritzsonOpen 5 (2110)40:54+20:5911:25
115Linnea WilliamssonD12 (696)44:45+22:5614:52
117Simon GårdsbyH13 (749)49:44+26:4113:33
119Helen LjungqvistD45 Kort (805)49:09+20:1014:35
120Frida LindkvistU2 (1094)35:31+17:5513:03
125Erik WilliamssonU2 (1094)35:59+18:2313:13
127Arvid PeterssonH11 (688)1:09:44+49:3224:07
128David RothamelH10 (896)31:59+15:3011:42
133Anders LarssonOpen 8 (1444)53:09+22:3912:03
136Eva LiljerosD40 Kort (909)58:10+26:4914:19
149Fredrik SöderbergOpen 8 (1444)55:37+25:0712:36
154Elsa LiljerosU2 (1094)39:35+21:5914:33
165Jari WilliamssonH40 Kort (1099)1:16:42+37:1913:05
167Kajsa TerningD40 Kort (909)1:12:07+40:4617:45
172Jonas RothénH40 Kort (1099)1:17:56+38:3313:17
172Kaspar SandelinU1 (1370)23:37+11:2112:37
179Wilma LindkvistU2 (1094)44:38+27:0216:24
200Erik RothamelU2 (1094)52:18+34:4219:13
207Axel HansonH45 Kort (1390)1:00:27+28:5112:40
208Stella SandelinU2 (1094)55:05+37:2920:15
222Clemens SandelinU1 (1370)28:24+16:0815:11
265Gustav LiljerosU1 (1370)40:48+28:3221:49
285Elvira SöderbergOpen 5 (2110)51:24+31:2914:21
328Fredrik RothamelOpen 5 (2110)54:56+35:0115:20
407Johanna PerssonOpen 5 (2110)1:11:24+51:2919:56
Pontus CliffordsonInskolning (1036)fullföljt
Stina PeterssonInskolning (1036)fullföljt
Joachim LindqvistMTB-O H40 (118)ej godkänd
Samuel LjungqvistH12 (772)ej start
Elina HansonD15 (646)ej start
Fredrika UlfvensköldD13 (696)ej start
Jan MartnerH65 Kort (570)ej start
Carina LiljenvallD40 Motion (523)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser