Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Västerbergslagens OL

51 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Helena WallmanD35 Motion (190)36:408:59
2Mats WallmanH55 Motion (146)38:27+0:079:32
5Johan WintherH17-20 Kort (146)46:57+7:139:00
6Linnea PetrisiD17-20 Kort (186)53:12+11:4312:13
6Anna-Lena AnderssonD55 (418)41:05+4:0810:14
6Östen AnderssonH70 Motion (220)48:30+5:1214:08
7Johan GustafssonH40 Motion (326)1:04:01+4:29
7Hans AnderssonH60 (688)46:01+4:449:12
8David ShearerOpen 10 (473)46:20+7:3211:35
9Ragnhild SvensD50 Kort (561)30:52+2:2510:21
11Mikael AnderssonOpen 7 (1596)26:03+5:489:10
11Per WintherH50 Kort (970)37:02+3:378:17
14Sven Ejvin BrindbergsH70 Motion (220)59:14+15:5617:16
14Tryggve OttossonH55 (674)49:02+11:468:58
15Marianne OttossonD50 Kort (561)32:23+3:5610:52
20Viktor DjerfH20 (272)1:06:53+15:359:57
23Pirkko StenerhagD65 Kort (313)45:36+9:1615:56
25Lena PetrisiD45 Kort (805)35:58+6:5910:40
25Bengt StenerhagH65 (687)52:14+11:5311:28
26Henrik PetrisiH13 (749)29:40+6:378:05
33Alva RyttherD14 (641)40:46+11:2810:41
34Matilda ErikssonD18 Elit (557)53:19+7:539:26
38Arne NilssonH55 Kort (500)46:55+14:0010:54
38André AnderssonH18 Elit (582)57:40+12:157:48
48Hanne Marie AnderssonOpen 4 (718)53:45+19:4511:55
52Isaak GustafssonH11 (688)31:28+11:1610:53
55Dan ErikssonH35 Kort (413)1:32:44+43:5614:30
58Bernt ForsgrenH45 Motion (298)1:42:56+59:2320:30
58Per ErikssonOpen 9 (748)1:18:44+38:1010:48
59Karin Ingeborg WedmanD13 (696)44:22+13:3911:59
64Alma WallmanD12 (696)32:45+10:5610:52
68Nils Arvid WedmanH10 (896)25:19+8:509:16
70Henry SvensH13 (749)37:10+14:0710:07
75Marie-Louise DjerfOpen 5 (2110)39:06+19:1110:55
84Lotta WedmanD40 Motion (523)1:16:36+35:5112:46
96Anna-Karin RyttherD50 Kort (561)56:44+28:1719:02
107Jonathan WintherOpen 8 (1444)49:59+19:2911:20
109Karl ForsgrenH10 (896)29:19+12:5010:44
117Sofia DjerfD13 (696)1:01:52+31:0916:43
121Karolina DjerfD15 (646)1:26:11+52:4419:16
127Lovisa DjerfD10 (800)39:26+21:2414:36
132Elsa ForsgrenD13 (696)1:23:08+52:2522:28
145Olle WallmanH10 (896)35:37+19:0813:02
180Ellen ForsgrenU2 (1094)44:44+27:0816:26
185Fredrik PetrisiH45 Kort (1390)57:50+26:1412:07
194Agnes GustafssonU1 (1370)24:56+12:4013:20
198Jakob WedmanH40 Kort (1099)1:30:45+51:2215:29
244Lars DjerfOpen 5 (2110)48:28+28:3313:32
271Per Gustav WedmanU1 (1370)45:48+33:3224:29
Nils ForsgrenInskolning (1036)fullföljt
Eskil NilssonInskolning (1036)fullföljt
Cecilia DjerfD18 (289)ej start
My OttossonD21 Kort (619)ej start
Sofie JörgensenOpen 5 (2110)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser