Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Göteborg-Majorna OK

102 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Per GustavssonMTB-O H50 (123)19:134:00
1Mikael EliassonH21 Elit 2 (473)1:22:106:49
2Runa Fremstad3-days Women (179)40:37+3:168:22
2Louise GötforsD40 Kort (909)31:37+0:167:47
2Ture GunnarssonH85 (54)42:48+0:1516:51
3Ola MartnerH21 Kort (1049)46:29+3:256:23
3Daniel MartinssonOpen 7 (1596)21:53+1:387:42
3Ing-Marie Brander StrandD60 (252)34:49+0:5710:09
3Anders AxenborgH35 (257)48:17+0:306:29
3Jennifer DavidsonD13 (696)31:15+0:328:26
4Gudrun BromanD75 (194)45:51+9:0516:12
4Alva SellgrenD15 (646)36:28+3:018:09
4Joakim KaminskyH35 (257)48:39+0:526:32
4Joakim EliassonH21 Elit 2 (473)1:24:15+2:056:59
5Helena SellgrenD50 (573)38:45+3:559:35
6Hanna PerssonD35 (137)51:45+3:298:45
6Andreas HöyeOpen 9 (748)54:20+13:467:27
7Lovisa DavidsonD10 (800)21:21+3:197:54
8Martin IvarssonOpen 12 (185)1:18:31+8:168:02
9Thomas SellgrenH55 (674)47:53+10:378:46
10Annika KuhlinD45 Kort (805)32:36+3:379:40
12Kristoffer SidebyH40 (638)52:54+5:387:17
13Max BöniH16 (850)38:57+6:037:11
13Viktor Jellvert BörjesonH13 (749)28:09+5:067:40
15Linda VennerlundD35 Kort (370)42:33+9:209:49
15Per GenvadH21 Motion (233)1:19:23+23:0111:32
17Ola KarlssonOpen 6 (532)1:06:44+14:5011:15
18Bodil HalvarssonD21 (742)57:44+7:478:41
19Lisa FalkD13 (696)37:38+6:5510:10
23Andrew LagoH50 Kort (970)39:03+5:388:44
24Magnus ZetterlundOpen 9 (748)1:07:02+26:289:12
24Bengt JonassonH60 (688)52:23+11:0610:28
25Martin Jellvert BörjesonH18 Elit 2 (490)54:18+8:128:01
25Anders YngströmH45 Kort (1390)38:14+6:388:00
26Per SanderH50 (1174)51:38+10:268:33
27Ola JodalH40 Kort (1099)49:02+9:398:22
30Lovisa LagoD14 Kort (220)40:24+15:3113:55
32Elisabeth RosénD65 Kort (313)51:34+15:1418:01
35Sara HolmdellD21 Kort (619)52:39+11:4611:05
35Bo LeuchoviusH75 (521)49:39+16:1315:05
40Johannes KuhlinH20 Elit (540)1:15:10+9:567:23
42Ingvar LarssonH55 (674)55:18+18:0210:07
44Linn Sander3-days Middle (290)52:34+28:1614:12
46Johan BöniH20 Elit (540)1:16:22+11:087:30
50Emil BacklundOpen 9 (748)1:15:51+35:1710:25
51Stina AhlnérD40 Kort (909)43:53+12:3210:48
52Jennie RunessonOpen 8 (1444)44:29+13:5910:05
52Annika HogedalD50 Kort (561)39:33+11:0613:16
53Agnes SpånérD18 Elit (557)57:24+11:5810:09
53Isabella LagoD16 (684)45:32+11:0510:05
54Lasse PedersenH55 (674)57:08+19:5210:27
59Malin Sjölund OlssonOpen 7 (1596)33:36+13:2111:49
59Åsa JellvertD45 (744)47:12+14:5810:37
60Stefan BorgOpen 6 (532)1:24:18+32:2414:12
62Ella WallinderD18 Elit (557)58:47+13:2110:24
62Agneta SanderD50 (573)54:00+19:1013:21
63Fredric EngelkeH40 Motion (326)2:01:58+1:02:26
65Kenneth RosénH70 (594)52:55+22:0113:44
70Erik HogedalH14 (754)37:52+15:049:53
75Klara WallinderD14 (641)50:39+21:2113:17
77Mathias SundbäckH35 Kort (413)2:14:09+1:25:2120:59
79Ulf AnderssonH50 Kort (970)48:04+14:3910:45
80Elvira SellgrenD18 Elit (557)1:01:50+16:2410:56
80Torbjörn AronssonH55 (674)1:04:02+26:4611:43
83Michael AnderssonH55 Kort (500)1:10:30+37:3516:23
84Kathrine MånssonOpen 6 (532)1:43:15+51:2117:24
85Anders MånssonOpen 6 (532)1:43:16+51:2217:24
90Ola WallinderH45 Kort (1390)46:28+14:529:44
92Elin DölerudD21 (742)1:11:43+21:4610:48
93Kajsa JungbjerD18 Elit (557)1:07:29+22:0311:56
95Robin PedersenOpen 8 (1444)48:57+18:2711:05
96Christin NBorgOpen 9 (748)1:34:57+54:2313:02
99Johanna WallinderD45 Kort (805)46:47+17:4813:52
99Nellie MånssonD14 (641)1:00:01+30:4315:45
100Moa KuhlinD18 Elit (557)1:12:39+27:1312:51
106Felix FalkH15 (748)1:00:40+26:4711:34
108Lotta FalkD21 (742)1:16:17+26:2011:29
113Daniel SjölundOpen 7 (1596)39:40+19:2513:58
118Anders SpånérH55 (674)1:26:54+49:3815:54
119Alexander ForsbergH11 (688)55:17+35:0519:07
131Jonas EkströmH21 Kort (1049)1:20:22+37:1811:02
136Mikael KuhlinH50 Kort (970)59:30+26:0513:18
136Linn MånssonD10 (800)43:33+25:3116:07
156Åsa NybergOpen 8 (1444)56:07+25:3712:43
166Joakim LundqvistOpen 7 (1596)44:27+24:1215:39
173Fredrik HofflanderOpen 7 (1596)45:20+25:0515:57
174Cathrine DavidsonOpen 7 (1596)45:26+25:1115:59
182Eva SundbäckOpen 5 (2110)44:57+25:0212:33
188Kerstin WadmanOpen 8 (1444)59:49+29:1913:33
196Ida ForsbergU2 (1094)49:51+32:1518:19
205Miriam ZetterlundOpen 5 (2110)45:55+26:0012:49
212Patrik FalkH45 (1091)1:55:31+1:09:4216:40
213Fredrik DavidsonOpen 8 (1444)1:03:19+32:4914:21
217Daniel ForsbergOpen 8 (1444)1:03:42+33:1214:26
255David RosenfeldOpen 5 (2110)49:21+29:2613:47
284Margareta HofflanderOpen 5 (2110)51:23+31:2814:21
291Elisabeth LundqvistOpen 7 (1596)1:28:54+1:08:3931:18
347Anton EliassonOpen 5 (2110)57:51+37:5616:09
Amanda SidebyInskolning (1036)fullföljt
Björn ÖstmanOpen 6 (532)ej godkänd
Petter ÖstmanOpen 8 (1444)ej godkänd
Arne Kjell VikhagenH40 (638)ej godkänd
Fanny AnderssonD18 Elit 2 (180)ej start
Rasmus LüscherH21 (889)ej start
Marita FinderupD40 (349)ej start
Frida AnderssonD15 (646)ej start
Acke WåhlanderH70 (594)ej start
Per-Åke BligårdH21 Kort (1049)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser