Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Järla Orientering

37 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Erik BerzellH20 Elit (540)1:05:47+0:336:28
5Jan-Erik WibergMTB-O H70 (17)26:05+4:097:06
8Mats NordbrødenH21 Kort (1049)50:45+7:416:58
9Nora HallD16 Kort (129)46:09+11:2713:22
10Göran AnderssonMTB-O H50 (123)23:12+3:594:50
13Mathias Myrefelt NorlingerH20 (272)1:02:57+11:399:22
14Rolf KarlssonH55 Kort (500)41:00+8:059:32
15Ida TorbiörnssonD18 Elit 2 (180)1:03:24+12:4811:51
21Anna Dahlgren-RosénD18 Elit (557)51:34+6:089:07
24Axel Rudehill-Sundell3-days Easy (88)52:55+30:0917:24
24Oscar BjörckH21 Kort (1049)56:10+13:067:42
25Martin HärbergOpen 9 (748)1:07:05+26:319:12
25Tove KarlssonD12 Kort (142)53:21+30:2820:35
30Harald Henriksson3-days Men (170)1:02:26+22:4816:52
33Peder KockH21 Kort (1049)59:27+16:238:09
34Axel MattssonH21 Kort (1049)1:00:24+17:208:17
34Håkon Jarvis Westergård3-days Men (170)1:05:57+26:1917:49
35Anders HallH55 Kort (500)46:35+13:4010:50
38Martin Dahlgren-Rosén3-days Men (170)1:06:58+27:2018:05
41Arvid HenrikssonH20 Elit (540)1:15:16+10:027:24
43Dora SzerencsiD21 (742)1:02:01+12:049:20
43Jan-Erik WibergH70 Kort (532)42:03+12:0314:06
46Christina LinderD55 Motion (243)1:16:29+43:4825:24
59Johanna SundströmD50 (573)52:32+17:4213:00
64Oscar WibergH18 Elit 2 (490)1:02:00+15:549:09
66Stefan Sundell3-days Difficult (277)1:18:22+40:4316:07
71Åsa SundströmD12 (696)33:47+11:5811:13
82Ludvig SandahlH18 Elit 2 (490)1:06:45+20:399:51
90Emma SundvallD20 Elit (466)1:24:46+34:2412:10
91Bengt HallH50 (1174)59:53+18:419:55
102Gustaf EricsonH45 Kort (1390)47:33+15:579:58
107Maya KastlanderD11 (567)1:05:02+46:0923:38
121Magnus EricsonH16 (850)59:46+26:5211:02
142Ylva TorbiörnssonD45 Kort (805)1:01:14+32:1518:10
198Teodor EricsonU2 (1094)50:12+32:3618:27
235Lars JohanssonH50 (1174)3:08:00+2:26:4831:10
Donald StaudteOpen 12 (185)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser