Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Bredaryds SOK

53 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Carina SvenssonD45 (744)32:147:15
3Mimmi DahlbergD18 Elit 2 (180)53:26+2:509:59
4Micael ElmbladH50 Motion (233)59:34+8:4411:49
4Klara ElmbladD18 Elit 2 (180)57:39+7:0310:46
4Hanna DahlbergChallenge D 5 (211)36:03+2:167:01
5Tuva NylundD11 (567)21:29+2:367:48
6Katarina Westin-KarlssonMTB-O D50 (30)30:35+6:157:57
6Axel ElmbladH13 (749)25:37+2:346:58
8Maria AnderssonD55 Kort (290)36:27+6:4212:23
8Emil AuseliusH15 (748)37:41+3:487:11
10Anton GunnarssonH13 (749)26:52+3:497:19
10Anneli SigvardsonChallenge D 5 (211)40:41+6:547:55
12Filip Broling3-days Easy (88)39:39+16:5313:02
12Arne AnderssonH60 Kort (465)40:17+4:2410:05
14Mats NylundH50 (1174)47:46+6:347:55
19Daniel JohanssonOpen 12 (185)1:47:25+37:1011:00
19Per SigvardsonH45 Kort (1390)37:09+5:337:47
24Amanda HanssonD21 (742)59:43+9:468:59
24Emma AuseliusD17-20 Kort (186)1:15:46+34:1717:25
27Susanne Debourg3-days Middle (290)45:37+21:1912:19
29Henrik AnderssonH21 Kort (1049)57:59+14:557:57
29Mattias GunnarssonH40 (638)58:30+11:148:04
29Linnea SkalbergD14 (641)40:14+10:5610:33
31Julia HöglundOpen 2 (292)46:26+18:1412:07
33Filip TrofastH16 (850)41:33+8:397:40
37Jennie JohanssonD21 Kort (619)52:43+11:5011:05
37Linnéa AnderssonD20 Elit (466)1:04:16+13:549:14
43Sanna SigvardsonU2 (1094)28:20+10:4410:25
47Anders HöglundOpen 6 (532)1:18:10+26:1613:10
48Fredrik JohanssonH21 (889)1:13:34+12:128:03
63Moa HanssonD18 Elit (557)58:48+13:2210:24
66Ellen SigvardsonD13 (696)45:50+15:0712:23
67Bengt JohanssonOpen 5 (2110)38:18+18:2310:41
78Ina SkalbergOpen 8 (1444)46:53+16:2310:37
79Lisa ElmbladD20 Elit (466)1:16:06+25:4410:56
85Amelia SkalbergD18 Elit (557)1:03:40+18:1411:16
85Mikael HanssonH50 (1174)59:21+18:099:50
91Hedvig SeverinssonD14 (641)55:28+26:1014:33
102Elsa AnderssonD18 Elit (557)1:13:38+28:1213:01
103Per HultH21 Kort (1049)1:14:06+31:0210:10
115Hugo AuseliusH12 (772)35:17+18:2511:38
118Emma HöglundOpen 4 (718)1:31:40+57:4020:19
118Henric JohnssonH21 Kort (1049)1:16:36+33:3210:31
122Fredrik ErikssonH21 Kort (1049)1:17:38+34:3410:39
131Mats JohanssonOpen 8 (1444)53:07+22:3712:02
134David JohanssonH16 (850)1:05:56+33:0212:11
153Magnus TrofastH45 (1091)1:17:05+31:1611:07
162Maria AuseliusD40 Kort (909)1:08:59+37:3816:59
175Bernt KarlssonH50 Kort (970)1:17:15+43:5017:16
192Oscar BrolingOpen 7 (1596)47:37+27:2216:45
217Lina HultOpen 5 (2110)46:46+26:5113:03
Annica HöglundOpen 4 (718)ej godkänd
Fabian RudmoOpen 6 (532)ej godkänd
Håkan SvenssonH50 (1174)ej start
Håkan AuseliusH45 Motion (298)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser