Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Roxen

85 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Göran SvenssonH60 Motion (156)40:01+0:3710:12
2Christer SandhH65 (687)40:43+0:228:56
3Måns Björnskiöld3-days Easy (88)25:16+2:308:18
6Henrik PetterssonH45 Kort (1390)33:49+2:137:05
7Susanne AldénD40 Kort (909)34:34+3:138:30
7Hugo LillieströmH16 (850)37:24+4:306:54
8Susanne PetterssonD45 Kort (805)32:27+3:289:37
9Elias TellsénH10 (896)19:11+2:427:01
10Gunnar CarlsonH70 Kort (532)34:45+4:4511:39
10Tove PetterssonD14 (641)34:30+5:129:03
10Edvin WalterssonH12 Kort (99)29:54+13:1410:59
11Stefan TellsénH50 (1174)46:56+5:447:46
12Dan JosefssonH50 Motion (233)1:06:04+15:1413:06
14Sofia GustafssonD45 Kort (805)33:13+4:149:51
16Adam TellsénH18 Elit 2 (490)53:32+7:267:54
22Louise DalhammerD50 Motion (217)1:01:40+26:3817:13
22Elvira KarnehedD13 (696)38:00+7:1710:16
23Helena HolmD45 Motion (502)49:32+9:2313:57
24Erik HanssonH50 Motion (233)1:21:38+30:4816:11
25Linnea HanssonD15 (646)42:27+9:009:29
26Anders SternöH70 Kort (532)39:20+9:2013:11
28Jörgen HjortH45 Motion (298)1:08:04+24:3113:33
29Victoria AsketunD16 (684)41:44+7:179:15
29Albin LillieströmH18 Elit (582)56:23+10:587:38
32Maria LillieströmD45 Kort (805)36:51+7:5210:56
32Barbro ÖstlundD60 (252)57:09+23:1716:39
32Anders DalhammerH50 (1174)52:02+10:508:37
33Annika AsketunD45 (744)42:18+10:049:31
36Ida DalhammerD21 (742)1:01:15+11:189:13
36Lova EvebornD18 Elit (557)53:25+7:599:27
37Josef HelanderH14 (754)32:18+9:308:26
39Mats RieschelOpen 6 (532)1:15:58+24:0412:48
41Olivia AsketunD13 (696)41:46+11:0311:17
42Kristine HjortD40 Motion (523)57:40+16:559:36
42Gith TellsénD45 Kort (805)37:40+8:4111:10
44Jonas OlssonH40 Kort (1099)52:17+12:548:55
45Anders LillieströmH45 (1091)58:14+12:258:24
45Lukas EvebornH18 Elit 2 (490)57:15+11:098:27
47Olle HanssonH18 Elit 2 (490)57:45+11:398:31
48Mikael LangerH45 Kort (1390)41:44+10:088:44
48Liselotte EvebornD45 Motion (502)56:23+16:1415:52
53Jonas AnderssonH16 (850)45:50+12:568:28
54Pernilla HörwingD45 Kort (805)39:33+10:3411:44
55Jan AsketunH50 (1174)54:42+13:309:04
56Fanny AsketunD20 Elit (466)1:07:51+17:299:44
59Sofie HelanderD10 (800)27:12+9:1010:04
62Pontus LindblomH18 Elit 2 (490)1:01:18+15:129:03
62Rebecca RieschelOpen 10 (473)1:15:34+36:4618:53
63Joakim FornanderH45 Kort (1390)43:30+11:549:07
65Barbro FrelinD60 Kort (324)1:30:17+55:4430:36
65Malte EvebornH13 (749)36:20+13:179:54
68Marie WalterssonD35 Kort (370)1:05:31+32:1815:07
68Hugo DalhammerH16 (850)48:17+15:238:55
70Hans KleistH70 (594)55:01+24:0714:17
70Moa HjortD13 (696)46:25+15:4212:32
70Mindra LangerD10 (800)28:44+10:4210:38
71Mattias JosefssonH11 (688)34:07+13:5511:48
71Emil TellsénH20 Elit (540)1:22:08+16:548:04
76Emma PetterssonD18 Elit (557)1:00:35+15:0910:43
78Linn AldénD12 (696)34:29+12:4011:27
78Elena Marti BarclayD15 (646)57:07+23:4012:46
79Erik HelanderH45 (1091)1:04:04+18:159:14
81Jakob TellsénH14 (754)39:39+16:5110:21
83Olivia FröbergD15 (646)59:33+26:0613:19
83Mille LangerU1 (1370)18:03+5:479:39
84Johanna JosefssonU1 (1370)18:08+5:529:41
85Joel KarnehedH16 (850)51:06+18:129:26
91Tilde EvebornD10 (800)31:40+13:3811:43
91Malva EvebornD15 (646)1:02:40+29:1314:01
97Bengt ÖstlundH60 (688)1:08:42+27:2513:44
100Tove PihlströmD15 (646)1:03:52+30:2514:17
101Moa PihlströmU2 (1094)33:38+16:0212:21
102Ida HjortD11 (567)50:48+31:5518:28
117Fanny WalterssonD10 (800)36:16+18:1413:25
127Sigrid FröbergD13 (696)1:12:20+41:3719:32
132Patrik EvebornH45 Kort (1390)50:56+19:2010:40
160Maria LangerD40 Kort (909)1:06:26+35:0516:21
162Agnes GustafssonU2 (1094)41:09+23:3315:07
184Julia PlawskiU1 (1370)24:19+12:0313:00
191Hugo AldénU1 (1370)24:41+12:2513:11
224Joakim WalterssonOpen 5 (2110)47:11+27:1613:10
258Kerstin BobergOpen 7 (1596)59:14+38:5920:51
276Emilia RieschelOpen 5 (2110)50:47+30:5214:11
382Anna PihlströmOpen 5 (2110)1:04:55+45:0018:07
David JosefssonH13 (749)ej godkänd
Emil RankkaH21 (889)ej start
Anna FröbergD50 Kort (561)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser