Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Västvärmlands OK

40 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sven-Arne NilssonH70 Motion (220)43:1812:37
1Jan FogelbergH70 (594)30:548:01
3Martin Fogelberg3-days Difficult (277)42:07+4:288:39
9Laila OlssonD70 Kort (205)44:06+6:3216:53
12Peter   Carlman3-days Middle (290)39:21+15:0310:38
12Arvid JohanssonH16 Kort (133)53:15+17:1413:12
12Jonas FogelbergH35 (257)56:17+8:307:34
14Kristin JohanssonD40 (349)46:06+7:449:32
18Rolf Andersson3-days Middle (290)42:24+18:0611:27
23Tony GullqvistH50 Motion (233)1:20:26+29:3615:57
24Rune OlssonH70 Motion (220)1:06:58+23:4019:31
25Rolf ErikssonH60 Kort (465)44:53+9:0011:14
26Thomas GabrielssonH55 Kort (500)43:17+10:2210:03
32Fredrik KarlssonH40 Motion (326)1:17:33+18:01
32Tommy JohanssonH40 (638)58:46+11:308:06
34Sofia FogelbergD21 Motion (232)1:13:48+34:1217:05
35Anna-Märta JohanssonD40 Motion (523)56:34+15:499:25
36Magnus JonssonH35 Kort (413)1:10:50+22:0211:05
45Anders JohanssonH45 Kort (1390)41:25+9:498:40
54Christina GabrielssonD50 Kort (561)39:38+11:1113:17
54Jenny GullqvistD21 (742)1:05:32+15:359:52
54Elin ErikssonD21 (742)1:05:32+15:359:52
56Klara JohanssonD13 (696)44:08+13:2511:55
58Pernilla StakeD40 Kort (909)45:09+13:4811:07
61Maria ErikssonD21 (742)1:06:11+16:149:58
98Gustaf ThybergH11 (688)40:54+20:4214:09
105Marina ThybergD40 Kort (909)51:46+20:2512:45
111Elias JosefssonU1 (1370)19:54+7:3810:38
118Lovisa GullqvistD10 (800)36:22+18:2013:28
123Maria DåverhögD40 Kort (909)55:45+24:2413:43
125Anders FogelbergH21 (889)1:28:19+26:579:41
129Malte BlomgrenU1 (1370)21:03+8:4711:15
134Adam ThybergH12 (772)43:22+26:3014:18
147Maja JosefssonU2 (1094)39:17+21:4114:26
148Nils JohanssonH10 (896)38:57+22:2814:16
158Emilia CarlmanOpen 5 (2110)43:22+23:2712:06
291Lars ThybergOpen 5 (2110)51:37+31:4214:25
Emil JohanssonInskolning (1036)fullföljt
Lydia StakeInskolning (1036)fullföljt
John LarssonH80 (204)ej godkänd
Ingrid StakeD14 (641)ej start
Oskar JohanssonH20 (272)ej start
Märtha StakeD12 (696)ej start
Eric GävertH50 Kort (970)ej start
Marianne GerbornD60 Kort (324)ej start
Anna GerbornOpen 4 (718)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser