Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Falköpings AIK OK

51 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sara HagströmD20 Elit (466)50:227:14
5Ellen BlennowD14 (641)33:01+3:438:39
7Vilma BlennowD18 Elit (557)48:22+2:568:33
7Alva SonessonD14 (641)33:15+3:578:43
12Moa AlsiöD14 (641)35:25+6:079:17
16Amanda BlennowD20 Elit (466)59:38+9:168:34
20Kristina SvenningD55 Motion (243)48:17+15:3616:02
22Elsa SonessonD12 (696)26:45+4:568:53
22Rolf GabrielssonH70 Kort (532)38:19+8:1912:51
23Johanna HagströmD18 Elit (557)51:53+6:279:10
24Tilda WiklundChallenge D 5 (211)50:28+16:419:50
27Magnus BlennowH50 Kort (970)39:43+6:188:53
28Knut SvenningH55 Motion (146)2:02:09+1:23:4930:18
28Alma VilhelmssonD14 (641)40:03+10:4510:30
30Hanna AlsiöD11 (567)26:26+7:339:36
35Simon WiklundChallenge H 10 (182)1:59:21+1:04:4512:19
37Jan WiklundChallenge H 10 (182)2:15:44+1:21:0814:00
43Evelina PetersonD18 (289)1:20:31+36:0616:13
45Albin AlsiöH16 (850)44:18+11:248:11
47Torbjörn LöfvingOpen 8 (1444)43:53+13:239:57
48Caroline HagströmD45 Kort (805)38:37+9:3811:27
50Mats JohnssonH45 Kort (1390)42:01+10:258:48
52Tindra HjortD15 (646)48:23+14:5610:49
55Vera PetterssonD12 (696)31:13+9:2410:22
59Elsa VilhelmssonD21 Kort (619)59:52+18:5912:36
59Jonas HagströmH50 (1174)55:23+14:119:11
60Julius WiklundH10 (896)24:48+8:199:05
68Loah GerenmarkH11 (688)33:42+13:3011:39
69Anki BlennowD45 Kort (805)41:07+12:0812:12
74Karin TorstenssonD45 Kort (805)42:32+13:3312:37
83Åsa AlsiöD50 (573)1:05:14+30:2416:08
99Jonas NiklassonH45 (1091)1:07:14+21:259:42
103Adam SamuelssonU2 (1094)33:55+16:1912:28
107Isabella NiklassonD12 (696)43:34+21:4514:28
116Johanna PetersonD15 (646)1:17:09+43:4217:15
120Lisa GabrielssonD21 (742)1:23:29+33:3212:34
126Tommy RoosH50 Kort (970)57:11+23:4612:47
127Lukas MagnerfeltH13 (749)56:54+33:5115:30
138Magnus NiklassonH45 (1091)1:13:07+27:1810:33
155Daniel NiklassonH40 Kort (1099)1:15:06+35:4312:48
155Adam FredénH21 Kort (1049)1:25:45+42:4111:46
158Sören WilhelmssonH50 Kort (970)1:07:30+34:0515:06
167Stefan KarlssonH50 Kort (970)1:13:29+40:0416:26
170Mikael PetersonH50 Kort (970)1:14:33+41:0816:40
189Håkan SonessonH40 Kort (1099)1:24:08+44:4514:21
201Henrik PetterssonH45 (1091)1:42:00+56:1114:43
208Helena SonessonOpen 5 (2110)46:07+26:1212:52
313Hanna SamuelssonOpen 5 (2110)53:27+33:3214:55
Karin GabrielssonOpen 4 (718)ej godkänd
Elin HerrmannOpen Challenge 10 (221)ej godkänd
Alfred PetterssonH14 (754)ej godkänd
Gustav HagströmH21 (889)ej start
Simon MagnerfeltH10 (896)ej start
Martin MagnerfeltH40 Motion (326)ej start
Jan SamuelssonOpen 8 (1444)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser