Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Bävern

59 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Jessica ElmerssonD45 Motion (502)40:54+0:4511:31
7Jessica KarmetunD40 Motion (523)45:38+4:537:36
8Per LundbergPre-A (231)0:25+0:25
8Fredrik AugustssonH40 Motion (326)1:04:22+4:50
10Beatrice Gustavsson3-days Women (179)46:06+8:459:30
11Björn DavidssonH40 Motion (326)1:06:38+7:06
12Evert JohanssonH55 Kort (500)40:38+7:439:26
12Ingrid AdolfssonD55 Motion (243)42:35+9:5414:08
14Mona LindénD35 Motion (190)55:16+18:3613:32
21Gunnar HolmH65 Motion (167)58:50+21:0316:04
25Oliwer LundbergH18 Elit (582)55:37+10:127:32
26Elsa HallU1 (1370)15:04+2:488:03
27Alice HallD10 (800)24:02+6:008:54
31Mikael ÖrnChallenge H 10 (182)1:32:01+37:259:29
35Pia LundbergD50 Kort (561)35:33+7:0611:55
37Sandra DavidssonD21 Motion (232)1:15:49+36:1317:33
41Rasmus LundbergH18 Elit (582)58:08+12:437:52
43Linus LundbergH14 (754)32:44+9:568:32
45Stina JohanssonD15 (646)47:22+13:5510:35
46Ann-Charlotte AdolfssonOpen 2 (292)1:01:17+33:0516:00
47Mikael M KarlssonH40 Motion (326)1:25:07+25:35
52Jörgen GerhardssonOpen 4 (718)55:16+21:1612:15
53Frida LindénD10 (800)26:44+8:429:54
54Petra GerhardssonOpen 4 (718)55:19+21:1912:15
59Stefan AdolfssonH60 Kort (465)51:28+15:3512:53
60Emil JohanssonH18 (520)1:03:14+18:1810:55
60Ulrik JohanssonH40 Motion (326)1:46:11+46:39
61Hugo HedströmH10 (896)24:50+8:219:05
69Linda HedströmOpen 4 (718)59:32+25:3213:12
70Hanna AdolfssonD21 Kort (619)1:02:23+21:3013:08
78Mårten Nilsson3-days Middle (290)1:12:24+48:0619:34
81Henrik AdolfssonOpen 9 (748)1:25:26+44:5211:44
83Ludwig GustavssonOpen 8 (1444)47:28+16:5810:45
89Aron RudbergH11 (688)38:36+18:2413:21
93Egon GustavssonOpen 8 (1444)48:40+18:1011:02
93Marie AugustssonD40 Motion (523)1:25:47+45:0214:17
94Vera GerhardssonD10 (800)31:43+13:4111:44
100Stig AdolfssonOpen 7 (1596)38:10+17:5513:26
104Jenny JosefssonOpen 4 (718)1:22:31+48:3118:17
105Isac HultgrenOpen 4 (718)1:22:32+48:3218:18
105Piere  JosefssonOpen 4 (718)1:22:32+48:3218:18
106Oscar GustavssonOpen 8 (1444)49:58+19:2811:19
121Alexander AugustssonH15 (748)1:04:51+30:5812:22
125Ulrica RudbergD40 Kort (909)55:51+24:3013:45
128Johannes FreundtOpen 4 (718)1:41:04+1:07:0422:24
136Emma LindénU1 (1370)21:27+9:1111:28
150Josefine SandbergOpen 5 (2110)43:02+23:0712:01
150Anna SandbergOpen 5 (2110)43:02+23:0712:01
153Mikael KarlssonOpen 5 (2110)43:07+23:1212:02
154Mikael HallH21 Kort (1049)1:25:20+42:1611:43
175Tindra DavidssonU1 (1370)23:47+11:3112:43
186Loviza KarlssonU1 (1370)24:23+12:0713:02
187Jonny LindénH40 Kort (1099)1:23:14+43:5114:12
191Robin ÖrnH21 Kort (1049)1:46:06+1:03:0214:34
200Marika HallOpen 5 (2110)45:40+25:4512:45
366Maud GustavssonOpen 5 (2110)1:00:50+40:5516:59
Elsa GerhardssonInskolning (1036)fullföljt
Rufus HedströmInskolning (1036)fullföljt
Hampus KarlssonInskolning (1036)fullföljt

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser