Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

NTNUI

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Rasmus Korvald SkaareMTB-O Open lång (90)25:564:41
1Klaus Klausen EspedalOpen 7 (1596)20:157:07
1Fredrikke Nohr MothD21 Kort (619)40:538:36
2Martin HosetMTB-O Open lång (90)27:37+1:414:59
4Mathias Stensland LillevoldOpen 9 (748)52:29+11:557:12
5Kristin HøgetveitD21 Motion (232)49:56+10:2011:33
7Jonas Klausen Espedal3-days Men (170)48:39+9:0113:08
8Marte Fallbakken BergeD21 Elit 2 (45)1:39:13+27:0511:53
9Julie Størmer3-days Women (179)45:35+8:149:23
12Øyvind EngerOpen 9 (748)1:00:43+20:098:20
13Torkil E SolstadOpen 7 (1596)26:45+6:309:25
17Christian GrønvoldOpen 12 (185)1:28:51+18:369:06
18Anna Ulvensøen3-days Women (179)50:36+13:1510:25
22Maja Fjellstad Knutsen3-days Women (179)51:42+14:2110:39
23Håkon HeggedalOpen 8 (1444)38:59+8:298:50
33Britt Ingunn NydalD21 (742)1:00:46+10:499:09
33Fredrik RosenbergOpen 9 (748)1:09:48+29:149:35
34Solveig BlandkjennD21 Kort (619)52:17+11:2411:00
35Sondre Sande GullordH21 (889)1:11:55+10:337:53
36Karoline Dahl Fosby3-days Women (179)1:00:27+23:0612:27
49Halvor Eid NielsenH21 Elit 2 (473)1:38:05+15:558:08
49Gard-Martin Udnesseter JohnsonH20 (272)1:43:56+52:3815:27
53Harald KalagerH21 (889)1:14:00+12:388:06
54Jonas Madslien BakkenH20 Elit (540)1:17:32+12:187:37
60Live Bredholt JørgensenD21 (742)1:06:10+16:139:57
60Ingvild Maalen-JohansenOpen 8 (1444)44:54+14:2410:10
64Brynjar Larssen BakkenH21 Kort (1049)1:08:29+25:259:24
66Marie StyrvoldOpen 8 (1444)45:30+15:0010:19
71Adrian OpheimH21 (889)1:16:23+15:018:22
74Gry GranstedtD21 (742)1:08:06+18:0910:15
84Gunnar FiskumH21 (889)1:18:42+17:208:37
84Mai WatsonD21 Kort (619)1:06:43+25:5014:02
103Bjørg GranlyD21 (742)1:14:28+24:3111:12
106Gustav Henrik FiskumH21 (889)1:22:31+21:099:02
111Jacob Berg LofthusH21 (889)1:23:00+21:389:06
115Solveig LøkenD21 (742)1:20:17+30:2012:05
121Christine Turter SandvoldOpen 8 (1444)51:05+20:3511:35
122Sondre KongsgårdH21 (889)1:26:28+25:069:28
164Magnus HalvorsenH21 (889)1:52:54+51:3212:22
Mai WatsonPre-Elit (320)fullföljt
Simen Eid NielsenH21 (889)ej godkänd
Sindre Engzelius GylverH21 Kort (1049)ej godkänd
Einar HjortåsH21 (889)ej start
Morten Severin SaueH21 (889)ej start
Vegard Blomseth JohnsenH21 (889)ej start
Magne JutulstadH20 Elit (540)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser