Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Asker SK

49 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Per Clemet WisløffMTB-O Open lång (90)29:33+3:375:20
4Sander ArntzenH15 (748)37:06+3:137:04
6Eva Lill KvisleD45 (744)35:32+3:188:00
6Vegard KvisleH45 Motion (298)53:33+10:0010:40
8Synne StrandD16 (684)37:30+3:038:18
8Anne Moian NydalD55 Motion (243)39:59+7:1813:17
15Bjørnar LøvliH18 (520)52:11+7:159:00
16Ann Katrin Olsen3-days Women (179)49:34+12:1310:13
17Anna Øfsthus GravirD14 (641)38:06+8:4810:00
23Raul LindströmOpen 10 (473)52:52+14:0413:13
24Hilda ØfsthusD45 (744)40:46+8:329:10
26Anette Jauhojärvi MarkussenD12 Kort (142)58:18+35:2522:30
28Ida Kristine  NordvikD14 Kort (220)36:55+12:0212:43
29Tilla Farnes HennumD18 Elit (557)52:30+7:049:17
33Selma Øfsthus GravirD20 (410)1:10:00+16:3012:50
35Per Clemet WisløffH15 (748)42:57+9:048:11
37Ina MartiniD13 (696)41:07+10:2411:06
41Ragnhild LøvliD20 (410)1:14:29+20:5913:40
54Gyrid LøvliOpen 10 (473)1:08:09+29:2117:02
57Toril Fougner WisløffD40 (349)1:19:09+40:4716:23
57Lotte Jauhojärvi MarkussenD15 (646)49:48+16:2111:08
63Ingrid GulbrandsenD20 Elit (466)1:09:31+19:099:59
64Sara MartiniD10 (800)28:07+10:0510:24
68Silje ArntzenD20 Elit (466)1:11:08+20:4610:13
71Bjørn MartiniH45 (1091)1:02:54+17:059:04
71Kaja Bråten LøvaldD20 Elit (466)1:11:49+21:2710:19
73Vegard GulbrandsenH18 Elit (582)1:03:45+18:208:38
80Ragnhild Øfsthus GravirD10 (800)29:35+11:3310:57
82Gjermund GravirH45 (1091)1:04:20+18:319:16
84Martha WisløffD10 (800)30:15+12:1311:12
87Fanni Jauhojärvi MarkussenD18 Elit (557)1:04:08+18:4211:21
88Margrethe WisløffD18 Elit (557)1:04:50+19:2411:28
89Nora Synnøve WoxholthD18 Elit (557)1:05:21+19:5511:33
91Maria PerssonD50 Kort (561)54:01+25:3418:07
92Petra  HoveidD13 (696)51:25+20:4213:53
98Håkon LøvliH50 Kort (970)51:30+18:0511:31
102Øyvind HoveidH65 (687)1:11:34+31:1315:43
104Tommy JauhojärviH45 (1091)1:08:11+22:229:50
115Eivind Øfsthus GravirH18 Elit (582)2:18:20+1:32:5518:44
116Bjørn-Willy ArntzenH45 (1091)1:09:54+24:0510:05
118Vegard LøvliH15 (748)1:03:38+29:4512:08
128Roar NydalH55 (674)1:45:22+1:08:0619:17
134Sølvi MArtiniOpen 5 (2110)42:07+22:1211:45
135Axel HoveidH16 (850)1:08:24+35:3012:38
177Sverre WisløffH45 (1091)1:26:30+40:4112:28
185Kristin MurenOpen 5 (2110)45:01+25:0612:34
224Jan MurenOpen 8 (1444)1:04:49+34:1914:41
Sjur KvisleH16 (850)ej godkänd
Johan WestlyH16 (850)ej godkänd
Erland KvisleH20 Elit (540)ej start
Jan Anders IstadH40 Kort (1099)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser