Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H21 Kort

4 130 m, 213 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Thor NørskovIFK Göteborg24:58
2Emil WingstedtHalden SK25:00+0:02
3Ola MartnerGöteborg-Majorna OK25:31+0:33
4Mats NordbrødenJärla Orientering26:37+1:39
5Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna26:46+1:48
6Johan LindbergIFK Mora OK26:50+1:52
7Kalle LiukkonenHiidenkiertäjät27:13+2:15
8Erik EngstrandIFK Göteborg27:27+2:29
9Kalle BergmanOK Ravinen28:18+3:20
10Henrik AnderssonBredaryds SOK28:19+3:21
11Mikko HölliKangasala SK28:37+3:39
11Måns SandgrenOK Orion28:37+3:39
13Per-Åke BligårdGöteborg-Majorna OK29:09+4:11
14Juho WesterlundKoovee29:27+4:29
15Jaakko IstolahtiYlistaron Kilpa-Veljet29:31+4:33
16Henrik LaasIFK Göteborg29:56+4:58
17Anders NordbergNydalens SK30:15+5:17
18Samuel AnderssonHagaby GOIF30:25+5:27
18Samu LehtolaKangasala SK30:25+5:27
20Ola BrönnhedenNyköpings OK30:53+5:55
21Taneli PantsarPellon Ponsi31:01+6:03
22Hugo MattssonSkåneslättens OL31:27+6:29
23Jeppe RuudOK Pan Århus31:29+6:31
24Jesper LundTullinge SK31:57+6:59
25Marcus AnderssonKFUM Örebro OK32:02+7:04
26Johan KärrströmTullinge SK32:05+7:07
26Ethan ChildsUSA Orienteering32:05+7:07
28Magnus GlänneforsTullinge SK32:24+7:26
29Jonas BorgSödertälje-Nykvarn OF32:28+7:30
30Tomas ReibringNyköpings OK32:54+7:56
31Ville GladKemiön Kiilat33:09+8:11
31Tuomo IstolahtiKangasala SK33:09+8:11
33Christoffer EskilssonTullinge SK33:14+8:16
33Peder KockJärla Orientering33:14+8:16
35Jörn SundbyLarvik OK33:35+8:37
36Didrik HallNyköpings OK33:37+8:39
37Jonas VikströmKöping-Kolsva OK33:46+8:48
38Mikael AnderssonIK Gandvik33:49+8:51
39Isak EklövOK Linné34:14+9:16
40Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö34:30+9:32
41Rasmus AlenKangasala SK34:36+9:38
42Daniel WejåsNyköpings OK34:41+9:43
43Jonathan RosendahlÄrla IF34:45+9:47
44Oscar BjörckJärla Orientering34:57+9:59
45David SundströmSöderhamns OK35:08+10:10
46Vili ValjakkaAnttolan Urheilijat35:11+10:13
47Marcus KempeSävedalens AIK35:15+10:17
48Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK35:26+10:28
49Anton UddOK Tyr35:28+10:30
50Johan SalomonssonVänersborgs SK35:33+10:35
51Andreas NordforsStora Tuna OK35:48+10:50
52Mattias AnderssonIK Gandvik35:49+10:51
53Niklas Hjort IngwersenOK Pan Århus36:06+11:08
54Emil WikströmOK Tyr36:10+11:12
55Erik KarlssonOK Ravinen36:26+11:28
56Anton SihvonenNavi36:37+11:39
57Ingemar ÅkermanTullinge SK37:15+12:17
58Emil FolinoOK Denseln37:17+12:19
59Ola WillstrandOK Gisle37:24+12:26
60Pär EngstrandStora Tuna OK37:26+12:28
60Brynjar Larssen BakkenNTNUI37:26+12:28
62David JonssonOK Klyftamo37:36+12:38
63Robert IrestigSkarpnäcks OL37:37+12:39
63Joel SanderiIFK Lidingö SOK37:37+12:39
65Johan GunnarsIFK Mora OK37:54+12:56
65Sigurd RavnanOL Toten-Troll37:54+12:56
67Fredrik KarlssonOK Hällen38:07+13:09
68Joakim WigertzLånghundra IF38:09+13:11
69Cristian LarssonKöping-Kolsva OK38:15+13:17
70Anton HemlinIK Uven38:30+13:32
71Mattias OlofssonOK Enen38:33+13:35
72Mattias KillanderHästveda OK38:48+13:50
72Oscar AnderssonOK Tisaren38:48+13:50
74Anders HenrikssonIFK Mora OK38:53+13:55
75Marcus GranlundSkellefteå OK38:54+13:56
76Niclas LarssonKöping-Kolsva OK39:18+14:20
77Johan GF DavidssonSimlångsdalens IF39:24+14:26
78Henri AnnilaKoovee39:28+14:30
79Santtu SainioKangasala SK39:40+14:42
80Simon MellinSundbybergs IK39:54+14:56
81Robert SandbergOK Roslagen39:57+14:59
82Martin SatanekSokol Frydek-Mistek40:01+15:03
83Thomas EkKöping-Kolsva OK40:03+15:05
84Johan HöökIK Jarl Rättvik40:26+15:28
85Jonas FagerholmSöderhamns OK40:30+15:32
86Johan CelanderKöping-Kolsva OK40:47+15:49
87Daniel OlssonUddevalla OK40:57+15:59
87Kristian SvenssonRävetofta OK40:57+15:59
89Jens ÖströmOK Tyr41:02+16:04
90Raphaël StefaniniKemiön Kiilat41:20+16:22
91Håkan PalmOK Klemmingen41:27+16:29
91Rasmus MattssonIK Uven41:27+16:29
93Jonas Søby PedersenAarhus 1900 orientering41:30+16:32
94Klas BringertKatrineholms OK41:35+16:37
95Mattias JonssonLinköpings OK41:36+16:38
95Fredrik ErikssonBredaryds SOK41:36+16:38
97Nicolas LangeneggerOL Biel Seeland41:41+16:43
98Robert von FrenckellOK Raseborg41:46+16:48
99Bradley LundTuksOrienteering41:51+16:53
100Gunnar JohanssonSkarpnäcks OL42:05+17:07
101Jesse IhalainenNavi42:08+17:10
102Olle ForsbergOK Ravinen42:11+17:13
103Sverre Berg LutnæsHamar OK42:22+17:24
104Vaclav SeberaSokol Frydek-Mistek42:23+17:25
105Johan LövgrenDegerfors OK42:35+17:37
106Bernhard KoglerTirol42:36+17:38
107Robin ErnebyVästerås SOK42:38+17:40
107Väinö LintulaTampereen Pyrintö42:38+17:40
109Henric JohnssonBredaryds SOK42:39+17:41
110Simon NilssonEksjö SOK42:52+17:54
111Simon EngelHässleholms OK42:59+18:01
112Niklas HelmertzFrölunda OL43:07+18:09
113Elias HaglundOK Djerf43:20+18:22
114Tomas JohnssonSundsvalls OK43:40+18:42
115Esa ViitanenTurun Suunnistajat43:51+18:53
116Pontus JohanssonOK Kullingshof43:56+18:58
117Erik NordqvistHässleholms OK44:08+19:10
118Erik BerglundSkarpnäcks OL44:11+19:13
118Tobias AnderssonOK Österåker44:11+19:13
120Martin KarlssonCentrum OK44:21+19:23
121Daniel NilssonSkåneslättens OL45:00+20:02
121Jonas EkströmGöteborg-Majorna OK45:00+20:02
123Andreas LeijgårdGudhems IF45:23+20:25
124Jens UddénLjungskile FK45:43+20:45
125Claes DavidssonSvenljunga OK45:49+20:51
125Lars-Ola BligårdOK Vilse 8745:49+20:51
125Anders OlssonUddevalla OK45:49+20:51
128Karl BengtssonUmeå OK45:59+21:01
129Fredrik WessmarkOK Flundrehof46:00+21:02
130Claes LundströmSkellefteå OK46:15+21:17
131Axel MattssonJärla Orientering46:29+21:31
131Per HultBredaryds SOK46:29+21:31
133Henrik BrusSävedalens AIK46:34+21:36
134Juho PietilänahoHiidenkiertäjät46:37+21:39
135Mattias JohanssonOK Pan-Kristianstad46:51+21:53
136Karl UtterbackMalmö OK46:53+21:55
137Stefan RoosIFK Göteborg47:50+22:52
138Stian LysnesHedrum OL48:02+23:04
139Patrik NordgrenSävedalens AIK48:05+23:07
140Johannes ItenOLC Winterthur48:16+23:18
141Jakob RedtzerAttunda OK48:44+23:46
142Per SandahlGamleby OK49:04+24:06
143Klas PeterssonIF Marin Väst49:10+24:12
144Anders JonssonIF Marin Väst49:41+24:43
145Anton PetterssonTibro OK49:45+24:47
145Filip SöderlundOK Milan49:45+24:47
147Niklas FallgrenGudhems IF49:46+24:48
148Anders GranbergOK Klemmingen49:52+24:54
149Emil JanssonOK Rodhen49:55+24:57
150Isak ForsbergHögåkers OK50:01+25:03
151David ForsOK Skogsstjärnan50:02+25:04
152Henrik AlmkvistOK Älvsjö-Örby50:08+25:10
153Simon BörjesonRyda SK50:14+25:16
154Sindre Engzelius GylverNTNUI50:15+25:17
155Jan StridhSkogsluffarnas OK50:55+25:57
156Asgeir RisethTullinge SK51:03+26:05
157Joakim LönnkvistTullinge SK51:35+26:37
158Joel AhlquistSkarpnäcks OL51:39+26:41
159Tobias BeckiusLinköpings OK51:46+26:48
160Jörgen StegardSkarpnäcks OL52:52+27:54
161Mattias PrickUddevalla OK53:54+28:56
162Stefan NilssonLunds OK54:00+29:02
163Jan ForsbergHögåkers OK54:20+29:22
164Martin SvärdOK Tylöskog54:36+29:38
165Henrik HellgrenNorbergs OK54:47+29:49
166Simon IslerOL Amriswil55:08+30:10
167Wei Yeung Sunny TamHKOXCC55:35+30:37
168Jonas EnarssonLunds OK55:37+30:39
169Daniel NilssonHästveda OK55:55+30:57
170Cristian WesterIF Hagen56:20+31:22
171Tobias RydlingeSkellefteå OK56:29+31:31
172Christian Løchting ThunbergOK Roslagen57:15+32:17
173Peter NilssonSimlångsdalens IF57:32+32:34
174Mårten HolmströmOK Österåker58:00+33:02
175Anton PerssonHässleholms OK58:07+33:09
176Per RöstOK Storsjön58:54+33:56
177Simon SanderiHagaby GOIF59:05+34:07
178Mikael HallOK Bävern59:45+34:47
179Anders Hansen-HaugAskersunds OK59:53+34:55
180Fredrik ÖbergMalmö OK1:00:15+35:17
181Martin LindströmSOK Viljan1:00:42+35:44
182Adam FredénFalköpings AIK OK1:01:16+36:18
183Benjamin ErikssonDalsjöfors GoIF1:01:33+36:35
184Maurizio MelOrienteering Tarzo a.s.d.1:02:25+37:27
185Ola JohanssonOK Gisle1:03:29+38:31
186Joakim OlssonVäsby OK1:04:05+39:07
187Robin ÖrnOK Bävern1:04:14+39:16
188Mattias WesterFK Vittus1:04:42+39:44
189William ErlandssonOK Österåker1:05:24+40:26
190Niklas OlssonIFK Mora OK1:06:07+41:09
191Yi Sunchina deer orienteering club1:07:57+42:59
192Lars HanssonOK Rodhen1:08:07+43:09
193Markus BerglundSkarpnäcks OL1:08:23+43:25
194Göran EklundSkarpnäcks OL1:08:50+43:52
194Edoardo TonaOrienteering Tarzo a.s.d.1:08:50+43:52
196Andreas PoppAalborg OK1:10:16+45:18
197Rudi OlsenLillomarka OL1:10:36+45:38
198Martin LönnLänna IF1:10:52+45:54
199Christian EricksonUlricehamns OK1:10:53+45:55
200Patrik BrorssonTockarps IK1:11:23+46:25
201Simon RolanderIF Hallby SOK1:11:24+46:26
202Markus SvenssonFilipstads OK1:13:17+48:19
203Tarmo HaidakOK Kobras1:15:34+50:36
204Suleyman AliyevAcademy 20151:15:37+50:39
205OnLap ChanHKOC1:15:42+50:44
206Samuel YngveOK Kontinent1:18:12+53:14
207Yeung Chi LeeHKOXCC1:34:11+1:09:13
208Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL1:42:49+1:17:51
209Forty-thousand CheungHKOC1:49:10+1:24:12
Anders Konring OlesenFIF Hillerødej godkänd
Ales KotatkoSokol Frydek-Mistekej godkänd
Loris DErricoOrienteering Tarzo a.s.d.ej godkänd
Bengt LangelsSkarpnäcks OLej godkänd
Fredrik AhnlénOK Hammarenej start
Daniel AnderssonIK Gandvikej start
Emil AnderssonÄrla IFej start
Joel AnderssonIK Gandvikej start
Jonathan AnderssonHagaby GOIFej start
Markus FredlundTullinge SKej start
Henning HallNyköpings OKej start
Christian HedqwistOK Tyrej start
Leo Karlsson ForsbergOK Vilse 87ej start
Svante PerssonSöderhamns OKej start
Oliver PetersenSöders-Tyresöej start
Rasmus RostöRånäs OKej start
Simon SjöhedGävle OKej start
Johan TallhageSkarpnäcks OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser