Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H20

3 630 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Håvard MyhreKongsberg OL26:58
2Christian Bagger HagnerSilkeborg OK27:52+0:54
3Álvaro Prieto del CampoMalarruta27:59+1:01
4Jefta LangerakJärfälla OK28:29+1:31
5Mathias Myrefelt NorlingerJärla Orientering30:23+3:25
6Holger PetersenOK Gorm30:46+3:48
7Lukas HoferOLG Thun31:11+4:13
8Lasse-Pekka LahtiKangasala SK31:12+4:14
9Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK31:20+4:22
10Johan LarssonOK Skogshjortarna31:31+4:33
11Asker ÖhlenschlägerCopenhagenO31:33+4:35
12Michael AdamsWest Yorkshire Orienteers31:41+4:43
13Simon Thrane HansenOK Pan Århus31:56+4:58
14Fredrik RegbornHagaby GOIF32:37+5:39
15Michael RoomanTrol Belgium33:06+6:08
16Henrik UpsalKristiansand OK33:20+6:22
17Robert GrahamOttawa OC33:56+6:58
18Valentin LevesyOrientalp34:10+7:12
19Luca NembriniC.O. Aget Lugano35:05+8:07
20Ilya KudryavcevNord West35:06+8:08
21Daniel BengtssonTullinge SK35:35+8:37
22Jan SchliebenerOLV Uslar36:52+9:54
23Kalle KarlssonGOIF Tjalve36:58+10:00
24Coni MeiliOLG Chur37:20+10:22
25Aksel MadslienNydalens SK37:31+10:33
26Alessandro De NoniOrienteering Tarzo a.s.d.37:51+10:53
27David GrossmannOLG Thun37:57+10:59
28Anton DanielsAttunda OK38:03+11:05
29Kalle JohanssonOK Hammaren38:18+11:20
30Lino WilhelmOL Regio Olten38:29+11:31
31Robin LarssonFK Göingarna39:32+12:34
32William HultqvistVallentuna-Össeby OL39:37+12:39
33Andreas MayerASVÖ Österrike39:47+12:49
34Viktor DjerfVästerbergslagens OL40:14+13:16
35Lars TreekremHeming Orientering41:19+14:21
36Oscar SturkWaxholms OK41:56+14:58
37Oskar VigrenSävedalens AIK42:49+15:51
38Emil SjööVästerviks OK43:22+16:24
39Christoffer JohanssonTrollhättans SOK43:49+16:51
40Johan LiljebjörnNybro OK43:52+16:54
41John GabrielssonSävedalens AIK44:06+17:08
42Elia BrühwilerOL Regio Wil44:23+17:25
43Erik ErlandssonOK Vivill44:34+17:36
44Tobias BladhLunds OK44:57+17:59
45Oskar EklundMålilla OK46:05+19:07
46Gard-Martin Udnesseter JohnsonNTNUI46:26+19:28
47Johan NilssonHultsfreds OK46:40+19:42
48Arvid HammarFK Herkules47:48+20:50
49Joel PetterssonTullinge SK49:20+22:22
50Demian GanderOLG Pfaeffikon58:22+31:24
51Samuel JohanssonOK Hammaren1:04:21+37:23
52Rasmus SteenOK Enen1:05:05+38:07
53Jakob LiljaOK Enen1:12:41+45:43
54Jakob JunkersIF Marin Väst1:14:54+47:56
55Gottfrid ArksandVallentuna-Össeby OL1:27:08+1:00:10
Martin NilssonSnättringe SKej start
Bonnet VincentGuyancourt Orientation 78ej start
Iurii MalyshevRUS-Veteranej start
Oskar JohanssonVästvärmlands OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser