Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D18 Elit 2

3 490 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kristin Helland-HansenIL Tyrving30:36
2Ida TorbiörnssonJärla Orientering33:10+2:34
3Josefine AnderssonOK Renen34:43+4:07
4Ebba EnvallIK Hakarpspojkarna34:54+4:18
5Malin NymanOK Tyr37:20+6:44
6Mimmi DahlbergBredaryds SOK37:32+6:56
7Alice FrostOK Roslagen37:49+7:13
8Agnes BerglundUlricehamns OK38:42+8:06
9Emilia ÖstlundOK Kolmården38:45+8:09
10Klara ElmbladBredaryds SOK39:00+8:24
11Emma BergmanOK Tyr39:03+8:27
12Klara MandahlOK Linné39:12+8:36
13Stina ErikssonJönköpings OK40:51+10:15
14Zoe DowlingWellington Ranges40:53+10:17
15Mathilda HögbergSöders-Tyresö41:03+10:27
16Erica ErikssonHjärnarps GH OL41:12+10:36
17Elin PoschJönköpings OK41:22+10:46
18Julia FrejdOK Ravinen41:43+11:07
19Ebba LeicktTullinge SK41:48+11:12
19Wilma JanssonVänersborgs SK41:48+11:12
21Hanna RöstinSöders-Tyresö43:11+12:35
22Emma KindbomIF Hagen43:28+12:52
23Linnea GustafssonOK Gynge44:06+13:30
24Anna KorgavinaNord West44:12+13:36
25Madelene AxelssonHärlövs IF44:44+14:08
26Freja VredinIFK Umeå44:49+14:13
27Hanne-Line EkströmMS Parma45:39+15:03
28Marit Melby JacobsenLardal OL45:50+15:14
29Frida KrohnÖstersunds OK45:53+15:17
30Signe RosendahlOK Renen48:23+17:47
31Anniina AaltonenMS Parma49:05+18:29
32Karin HagwallLunds OK49:17+18:41
33Cecilia RämmalLunds OK50:33+19:57
34Lina PålssonKungälvs OK50:52+20:16
Olivia NymanVänersborgs SKej godkänd
Csenge GerberBussola OKej start
Fanny AnderssonGöteborg-Majorna OKej start
Hanna TynongTullinge SKej start
Matilda ArboreliusHjärnarps GH OLej start
Ebba JanssonSöders-Tyresöej start
Ellen MyrskogIK Kronanej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser