Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H18 Elit 2

3 810 m, 98 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Nils AlexanderssonStora Tuna OK26:51
2Lukas LundgrenVäxjö OK28:27+1:36
3Eero JalliMS Parma28:58+2:07
4Rasmus WickbomVittjärvs IK29:09+2:18
5Jonas ErikssonStora Tuna OK29:16+2:25
6Albin ClaessonSävedalens AIK29:46+2:55
7Waldemar AnderssonOK Roslagen29:59+3:08
8Mattias PernebyIFK Lidingö SOK30:07+3:16
9Viktor JanrikBromma-Vällingby SOK30:37+3:46
10Ola AnderssonStigmännen Karlshamns OK30:46+3:55
11Viktor WohlgemuthOK Ravinen30:59+4:08
12Eric LöfqvistOK Njudung31:25+4:34
13Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken31:45+4:54
14Pierre MartinezOK Södertörn31:57+5:06
15Adam SegerslättSkåneslättens OL32:03+5:12
16Arvid ClaessonJönköpings OK32:07+5:16
17Tobia BergerOLV Baselland32:35+5:44
18Adam TellsénOK Roxen32:36+5:45
19Even Lindstad BørresenHamar OK32:58+6:07
20Viktor WassénVänersborgs SK33:13+6:22
20Oscar SundlöfSundsvalls OK33:13+6:22
22Nils HenrikssonBergnäsets AIK33:42+6:51
23Erik OlssonGävle OK33:52+7:01
24Daniel AnderssonOK Löftan33:56+7:05
25Johan RydingSödertälje-Nykvarn OF34:02+7:11
26Linus BacklundOK Södertörn34:15+7:24
27Joris HochstetterUSV Jena34:20+7:29
28Are WigaardOppsal Orientering34:45+7:54
29Fritjof AxelssonFK Göingarna34:48+7:57
30Bobby BrahmLånghundra IF34:53+8:02
31Jacob ErikssonKFUM Örebro OK35:06+8:15
32Pontus ErlandssonSOK Viljan35:12+8:21
33Ludvig Andreas RødnesOppsal Orientering35:19+8:28
34Sondre DammTIF Viking35:22+8:31
35Oskar ÖqvistBergnäsets AIK36:00+9:09
36Andreas PerssonOK Hammaren36:04+9:13
37Joakim SkärlénHaninge SOK36:06+9:15
38Nils GripKalmar OK36:07+9:16
39Brage JørumByåsen IL36:18+9:27
40Olle HanssonOK Roxen36:34+9:43
41Martin MörsellOK Kåre36:36+9:45
42Tuve MöllerOK Linné36:37+9:46
43Joakim StåhlJärbo OK36:46+9:55
44Lars OlovssonRehns BK36:47+9:56
45Edvin AnderssonOK Norrvirdarna37:02+10:11
46Simon RuneforsVäxjö OK37:17+10:26
47Paul PasdaUSV Jena37:39+10:48
48Jens Christian GammeljordOK Snab37:43+10:52
49Jørgen VisterIndre Østfold OK37:45+10:54
49Henrik HamreforsVästerås SOK37:45+10:54
51Jesper LindahlOK Trian37:58+11:07
51Eric DanielssonOK Kåre37:58+11:07
53Olle SkogTullinge SK38:02+11:11
54Christopher WilestedtAttunda OK38:06+11:15
55Mårten OlssonGävle OK38:16+11:25
56Dusan SlamaATU Kosice38:41+11:50
57Rasmus ArfwedsonFrölunda OL39:04+12:13
58David RisbergKils OK39:07+12:16
59David LevinSvaide Roma SOK39:12+12:21
60Erik HanssonHärnösands OK39:28+12:37
61Jonas TofteredIF Rigor39:32+12:41
62Lukas EvebornOK Roxen39:48+12:57
63Ole Wanvik HaugenStjørdals-Blink Orientering39:51+13:00
64Nils WärnsbergEksjö SOK40:11+13:20
65Gustav ÖgrenKorsnäs IF OK40:17+13:26
66Jesper VikmanOK Nolaskogsarna40:38+13:47
67Christian RedtzerAttunda OK40:47+13:56
67Isac JohanssonSol Tranås40:47+13:56
69Egil MorastHaninge SOK41:00+14:09
70Åsmund Aamodt ResellNydalens SK41:20+14:29
71Marcus BeckiusOK Tyr41:48+14:57
72Pontus LindblomOK Roxen41:58+15:07
73Martin PerssonÅrsunda IF42:17+15:26
74John GunnarssonSurahammars SOK42:29+15:38
75Johan GustafssonOK Tyr42:40+15:49
76Albin LarssonKatrineholms OK42:47+15:56
77Elmeri ToivanenKouvolan Suunnistajat43:30+16:39
78Daniil KashinNord West43:34+16:43
79Johan PerssonOK Österåker44:05+17:14
79Oscar WibergJärla Orientering44:05+17:14
81Johan LammFrölunda OL44:46+17:55
82Philip EdvardssonEksjö SOK44:47+17:56
83Robin BeglingerOLG Murten45:37+18:46
84Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK46:29+19:38
85Arvid LinderOK Hällen46:35+19:44
86Axel JutterströmIFK Mora OK47:43+20:52
87Alexander HörnquistÖrnsköldsviks OK48:12+21:21
88Stéphane WatheletCO Liège48:38+21:47
89Jakob HöstHjärnarps GH OL49:41+22:50
90Erik NallgårdVästerås SOK50:36+23:45
91Ludvig SandahlJärla Orientering51:57+25:06
92Erik TuuriBergnäsets AIK57:32+30:41
93Fredrik MoeSandefjord OK1:03:27+36:36
94Joona ParjanenMS Parma1:10:54+44:03
Viktor SkoogKils OKej godkänd
Tim OlssonBrattås CKej godkänd
Martin SärnbrinkOK Tisarenej godkänd
Jonas UnsgårdIL Leikej godkänd
Adam LiljaOK Enenej start
Hallvard Seim GrøvlenOL Trollelgej start
Sixten HillerhagIFK Lidingö SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser