Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H16

3 520 m, 172 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Elias JonssonNydalens SK22:10
2Kasper FosserHeming Orientering22:31+0:21
3August MollénOK Denseln22:44+0:34
4Axel GranqvistOK Ravinen22:57+0:47
5Olle GrywenzOK Linné23:13+1:03
6Andreas JonssonOK Dacke23:29+1:19
7Albin AnderssonTullinge SK23:55+1:45
8Nicola MüllerOLG Galgenen24:13+2:03
9Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK24:25+2:15
10Eskil TryggöTrollhättans SOK24:31+2:21
11Hugo LillieströmOK Roxen24:32+2:22
12Niklas CarlssonSundbybergs IK24:38+2:28
13Gustav JonssonOK Tor24:43+2:33
14Freddie CarcasInterlopers24:48+2:38
15Ludvig EkNyköpings OK24:56+2:46
16Jannis BonekOK Linné24:58+2:48
17Georg EklöwOK Södertörn25:13+3:03
18Erling HjermstadFossum IF25:14+3:04
19Tino PolsiniOLV Baselland25:24+3:14
19Pierre ErblandCOL Etrechy25:24+3:14
19Benjamin SturekSOK Viljan25:24+3:14
22Einar MelsomFossum IF25:44+3:34
23Filip TrofastBredaryds SOK25:49+3:39
24Carl CarlssonNyköpings OK26:00+3:50
25Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna26:02+3:52
26Chamuel ZbindenOLV Baselland26:07+3:57
27Sandro SchmidOLG Galgenen26:18+4:08
28Edvin NordströmTäby OK26:19+4:09
29Øyvind HjermstadFossum IF26:20+4:10
30Jan ErneOLG Cordoba26:38+4:28
31Rasmus EkströmMS Parma26:43+4:33
32Pavel Yufanov-MishinNord West27:00+4:50
32Oskar EdvardssonJärfälla OK27:00+4:50
32Johan HerbertTäby OK27:00+4:50
35Hampus NyströmIF Hagen27:08+4:58
36Max BöniGöteborg-Majorna OK27:38+5:28
37Emil BjörnlingerIK Hakarpspojkarna28:06+5:56
38Carl HolmbergIF Hagen28:14+6:04
38Hannes SvahnOK Ravinen28:14+6:04
40Jason BransomeOK Ravinen28:17+6:07
41Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK28:30+6:20
42Simon DahlbergOK Nolaskogsarna28:31+6:21
43August Asheim  BirkelandHalden SK28:32+6:22
44Magnus JohanssonOK Löftan28:47+6:37
45Benjamin LangerakJärfälla OK29:13+7:03
46Elias AnderssonOK Norrvirdarna29:14+7:04
47Daniel RönnqvistOK Linné29:25+7:15
48Albin AlsiöFalköpings AIK OK29:32+7:22
49Sindre HoltHedrum OL29:36+7:26
50Andrin WeyOLG Zürich29:39+7:29
51Nils EyerUBOL29:40+7:30
52Bjørn Anders FlågenHeming Orientering29:49+7:39
53Hugo LindbärgOK Södertörn30:01+7:51
54Kirill GurlevNord West30:04+7:54
55Juha LiljaTampereen Pyrintö30:06+7:56
56Gustav FrænellSundsvalls OK30:13+8:03
57Brechbuehl GianOLG Stäfa30:16+8:06
58Konsta PiironenMS Parma30:23+8:13
59Leif BlakeYukon OA30:53+8:43
59Tom LinesScottish Junior Squad30:53+8:43
61Viktor BarkegrenStora Tuna OK31:04+8:54
62Oscar PrytzGOIF Tjalve31:05+8:55
63Carl EkbringKexholms SK31:06+8:56
64Erik VinbladLunds OK31:19+9:09
65Mathias BlomsterRonneby OK31:20+9:10
66Johan LindmanFinspångs SOK31:22+9:12
67Tobias KarlssonSnättringe SK31:34+9:24
68Hugo ThorellOK Ravinen31:49+9:39
69Olof SkoglundKils OK31:54+9:44
69Vidar PerssonTäby OK31:54+9:44
71Axel HalvarssonOK Kroppefjäll31:57+9:47
72Olle HedmanIF Hagen32:10+10:00
73Jørgen WulfsbergNydalens SK32:33+10:23
74Simon TörnqvistOK Ravinen32:44+10:34
75Axel KudinoffOK Södertörn32:49+10:39
76Martin GranbergPiteå IF33:14+11:04
77Vyacheslav MartinovskyNord West33:36+11:26
78Michael SvobodaFWOC33:41+11:31
79Grégoire BenaANCO-Neuchâtel33:49+11:39
80Morten KnudsenOK Melfar33:50+11:40
81Arnault BestelCOL Etrechy34:02+11:52
82Villu ServOK Kobras34:12+12:02
83Lukas LilandNydalens SK34:15+12:05
84Adam HedbergOK Södertörn34:25+12:15
85Sixten ElehedLinköpings OK34:52+12:42
86Håkan RambergHallstahammars OK34:55+12:45
87Thomas ErblandCOL Etrechy34:56+12:46
88Alasdair PedleyWest Yorkshire Orienteers35:22+13:12
89Hans PedersenOK Gorm35:35+13:25
90Kristo SirkOK Kobras35:46+13:36
91Petter BodingIFK Lidingö SOK35:47+13:37
92Oscar LyngenFrol IL35:51+13:41
93Casper ThygesenOK Snab35:57+13:47
94Gustaf HedegårdOK Kolmården36:00+13:50
95Walter LagerhällRehns BK36:04+13:54
96Hugo DalhammerOK Roxen36:07+13:57
97Emil ArvidssonSäterbygdens OK36:30+14:20
98Yves BucherOLV Luzern36:34+14:24
99Mathias VindalFreidig36:50+14:40
100Jesper KarlssonGOIF Tjalve37:13+15:03
101Jonas AnderssonOK Roxen37:14+15:04
102Filip SvenssonOK Löftan37:38+15:28
103Gustav NymanVänersborgs SK37:43+15:33
104Otso WesterlundKoovee37:45+15:35
105Emil PetterssonOK Dacke37:52+15:42
106Lukas ArkängTullinge SK37:59+15:49
107Oscar StombergIF Hagen38:01+15:51
108Axel StridKFUM Örebro OK38:08+15:58
109Hugo EkingeOK Motala38:27+16:17
110Jonas LauriFK Herkules38:40+16:30
111Maxime WyrschANCO-Neuchâtel38:54+16:44
112Wilmer BrodénLeksands OK38:57+16:47
113Callum HunterScottish Junior Squad39:00+16:50
114Hampus LindmanIK Hakarpspojkarna39:04+16:54
115Oskar EngesAttunda OK39:08+16:58
116Joel KarnehedOK Roxen39:32+17:22
117Sjur KvisleAsker SK39:35+17:25
118Vince WeilerBudapest39:53+17:43
119John LarssonRånäs OK40:25+18:15
120Sander TomsonOK Kobras40:27+18:17
121Erlend BrendstuenHalden SK40:56+18:46
122Denis LebedevNord West40:58+18:48
123Toussaint TomCSLG Melun41:07+18:57
124Aleksander SkoglundMolde og omegn IF41:14+19:04
125Magnus EricsonJärla Orientering41:15+19:05
126Axel ForsmanFK Herkules41:23+19:13
127Oskar HübschOK 64 Torpa41:32+19:22
128David JohanssonBredaryds SOK41:52+19:42
129Anton OlivestamVimmerby OK41:54+19:44
130Isak HertinVästerviks OK42:26+20:16
131Emil AlpbergAlmby IK42:31+20:21
132Joel SjödinOK Kolmården42:39+20:29
133Felix Lindell ÖhmanOK Måsen42:42+20:32
134William ErnlundOK Linné42:43+20:33
135Emil Olander LorenzCopenhagenO42:49+20:39
136Axel LindebergVästerviks OK43:07+20:57
137Andreas MagnvallOK Södertörn43:29+21:19
138Hannes BergenfurIK Vikings OK43:40+21:30
139Hans Kristian Stubban HygenØstmarka OK43:49+21:39
140Alexander Skaug YtterbølHalden SK43:58+21:48
141Hendrik DörsingOL Amriswil44:16+22:06
142Axel HoveidAsker SK44:24+22:14
143Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna44:52+22:42
144Raphael StadloberASVÖ Österrike45:06+22:56
145Axel KullbergLinköpings OK47:01+24:51
146Linus JonassonVänersborgs SK47:02+24:52
147Jakob NäslundOK Roslagen47:22+25:12
148Truls LindholmSundsvalls OK47:48+25:38
149Linus ClassonNAIS Orienteringsklubb47:57+25:47
150Daniel Mathias Nissen PedersenFaaborg OK48:05+25:55
151Valère de TriboletANCO-Neuchâtel48:09+25:59
152Knut KyrkjebøTIF Viking48:44+26:34
153Yan Wai CheungScout Orienteering Club50:14+28:04
154Dorian ToschTUS Lübbecke50:37+28:27
155Marco BirrerOLG Galgenen50:57+28:47
156Filip ÖrnKFUM Örebro OK52:20+30:10
157Jørgen BaklidKonnerud IL52:47+30:37
158Pierre BenaANCO-Neuchâtel55:50+33:40
159Johan WestlyAsker SK56:05+33:55
160Isak KällsmyrOK Kullingshof56:57+34:47
161Oskar PerssonÅrsunda IF57:46+35:36
162Andreas MikkelsenFaaborg OK59:39+37:29
163Haakon JohannesenIndre Østfold OK1:02:05+39:55
164Timo WettsteinOL Zimmerberg1:03:53+41:43
165Yuri DoblerOLG Pfaeffikon1:04:18+42:08
166Isaac SherwoodFWOC1:05:17+43:07
167John NorrbomSala OK1:06:22+44:12
168Jonatan ÖsterbladFK Boken1:07:32+45:22
169Gustav LidmarSnättringe SK1:15:22+53:12
170Florian WepferOLG Pfaeffikon1:16:54+54:44
171Benjamin GabrielssonKungälvs OK1:32:44+1:10:34
Ole Jørgen Bogen ArenthIF Sturlaej godkänd
Anton HåkanssonLunds OKej start
Ville GrahnIK Uvenej start
Oscar JohanssonOK Dackeej start
Andreas KarlssonPiteå IFej start
Edvin LjungbergSjövalla FKej start
Anders Huus PedersenCopenhagenOej start
Håkon GrandeVerdal OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser