Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D15

3 490 m, 132 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF25:42
2Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna26:45+1:03
3Isa EnvallIK Hakarpspojkarna26:55+1:13
4Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK27:39+1:57
5Ragne WiklundNydalens SK27:42+2:00
6Hanna LagerbergOK Södertörn27:59+2:17
7Ella PalmIK Hakarpspojkarna28:18+2:36
8Julia RajanIFK Lidingö SOK28:25+2:43
9Ellen KallerbäckEmmaboda Verda OK28:35+2:53
10Eliane DeiningerOLG St.Gallen/Appenzell28:47+3:05
11Katrin SjödénÄlvdalens IF OK28:49+3:07
12Tove EkströmLinköpings OK29:32+3:50
13Hilda KukonlehtoKangasala SK29:40+3:58
14Ella OlssonGrycksbo IF OK30:01+4:19
15Selma GumaeliusWaxholms OK30:02+4:20
16Frida VikströmSundsvalls OK30:37+4:55
17Johanna NilssonKungälvs OK30:54+5:12
18Erika Källvik LeufvénÅmåls OK31:07+5:25
19Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK31:08+5:26
19Siri SuterOLG Cordoba31:08+5:26
21Lea WidmerOLG Pfaeffikon31:37+5:55
21Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF31:37+5:55
23Ronja HuggForsa OK32:08+6:26
24Aurora GjølsjøOK Moss32:28+6:46
25Frida JohanssonOK Djerf32:29+6:47
26Sofia JohanssonOK Skärmen32:51+7:09
27Karin ModinBromma-Vällingby SOK33:15+7:33
28Lina SvärdIF Thor33:16+7:34
29Malva SteenOK Enen33:30+7:48
30Frida ZeijlonOK Hällen34:06+8:24
31Julia ArvidssonVimmerby OK34:09+8:27
32Lovisa LängheimTullinge SK34:14+8:32
33Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK34:46+9:04
34Mirjam BucherOLV Hindelbank34:57+9:15
35Alva RingiOK Kåre35:05+9:23
36Tora IndregardBul-Tromsø IL35:11+9:29
37Stina JohanssonOK Bävern35:21+9:39
38Madeleine KongslienSkogspojkarnas OK35:45+10:03
39Lene Berg HanssenByåsen IL36:01+10:19
40Laura-Liis KüttOK Kobras36:08+10:26
41Linnea HanssonOK Roxen36:21+10:39
42Emma ErikssonOK Kolmården36:34+10:52
43Johanna SärnbrinkOK Tisaren36:49+11:07
44Vilma SvantessonHjärnarps GH OL36:52+11:10
45Ella SjöbergTullinge SK37:05+11:23
45Astrid NorgrenStora Tuna OK37:05+11:23
47Lovisa RingHalmstad OK37:15+11:33
48Elin SvenssonOK Älme37:37+11:55
49Flurina BieriOLG Pfaeffikon37:40+11:58
50Maja MörthLeksands OK37:57+12:15
51Taika KangasSK Pohjantähti38:13+12:31
52Klara MöllerOK Linné38:16+12:34
53Ebba JensenSkåneslättens OL38:50+13:08
54Kelli NurmOK Kobras38:54+13:12
55Selma MoqvistLerums SOK39:02+13:20
56Emelie BrudinIFK Mora OK39:07+13:25
57Hannah WirzOLV Baselland39:31+13:49
58Ane Ingeborg KalbækkenTynset IF39:42+14:00
59Katja BrütschOLG Schaffhausen39:44+14:02
59Anna Cecilie LinløkkenØstmarka OK39:44+14:02
61Sara BrinchCopenhagenO39:58+14:16
62Lovisa NordSol Tranås39:59+14:17
63Malva EvebornOK Roxen40:07+14:25
64Lovisa BlomgrenSOK Aneby40:14+14:32
65Alberte ThyssenHorsens OK40:23+14:41
66Hanna Lye MoumHalden SK40:24+14:42
67Paulina JägstedtHalmstad OK40:30+14:48
68Adelina FunkeLeksands OK40:54+15:12
69Kajsa AnderssonOK Orion41:04+15:22
70Linnéa GustafssonOK Hällen41:11+15:29
71Sara JunevikLeksands OK41:19+15:37
72Alva LindellIF Thor41:22+15:40
73Alicia RedtzerAttunda OK41:36+15:54
74Hedda Raadal BjørloHalden SK41:48+16:06
75Lotten KindlundhFK Finn41:58+16:16
76Olivia FröbergOK Roxen42:31+16:49
77Tindra HjortFalköpings AIK OK42:49+17:07
78Elin JohanssonFrämmestads IK43:10+17:28
79Kajsa JönssonOK Pan-Kristianstad43:31+17:49
80Chiara PolsiniOLV Baselland43:53+18:11
81Marie Helene HansenSarpsborg OL43:55+18:13
82Tilda GunnarssonEmmaboda Verda OK44:05+18:23
83Elsa ChristofferssonOK Renen44:26+18:44
84Sofia DamneBromma-Vällingby SOK44:31+18:49
85Jorid Nandrup NielsenIndre Østfold OK44:39+18:57
86Ophelia HaasNybro OK44:45+19:03
87Elvira ForslundOK Renen44:46+19:04
88Irmalinn NilssonHärlövs IF44:55+19:13
89Frida SahlmanLinköpings OK45:08+19:26
90Linnéa BodinAlmby IK45:27+19:45
91Lotte Jauhojärvi MarkussenAsker SK45:32+19:50
92Lina ErdeliusIF Rigor45:34+19:52
93Sofia GidingVallentuna-Össeby OL45:51+20:09
94Dorka HajnalBudapest46:05+20:23
95Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK46:44+21:02
96Lisa BörnstedtKungälvs OK46:58+21:16
97Tove PihlströmOK Roxen46:59+21:17
98Moa AnderssonIFK Mora OK47:07+21:25
99Malin AdolfssonOK Södertörn47:10+21:28
100Elena Marti BarclayOK Roxen47:19+21:37
101Sofia TroedssonOK Milan47:31+21:49
102Sidse TillingsøeCopenhagenO48:27+22:45
103Eleanore NealisLänna IF48:54+23:12
104Astrid EricssonLunds OK49:21+23:39
105Anna AnderssonPiteå IF49:35+23:53
106Aino-Maria LinnaSaloisten Reipas49:46+24:04
107Ana TisljarOK Orion, Zagreb50:08+24:26
108Joelle MeisterOLG Dachsen50:29+24:47
109Polina ZaycevaNord West50:45+25:03
110Karolina DjerfVästerbergslagens OL52:28+26:46
111Svenja SteinmannOLG Stäfa52:41+26:59
112Katja DalénSala OK53:32+27:50
113Lisa JenssenHalden SK55:09+29:27
114Sara ErlandssonOK Vivill55:26+29:44
115Elsa LimbäckVästerås SOK56:56+31:14
116Emma BernerssonOK Enen57:27+31:45
117Johanna WilhelmssonOK Dacke57:47+32:05
118Johanna BreivoldVästerås SOK58:46+33:04
119Elin NorlinIFK Mora OK1:00:41+34:59
120Veronica RedtzerAttunda OK1:00:54+35:12
121Isa LundqvistJärfälla OK1:02:52+37:10
122Anna StrandArboga OK1:03:48+38:06
123Carolina ErikssonOK Milan1:04:43+39:01
124Johanna PetersonFalköpings AIK OK1:12:12+46:30
125Jorun BækkenOs IL orientering1:12:27+46:45
126Sofi AnderssonIK Gandvik1:14:26+48:44
127Elin RydgårdEksjö SOK1:16:50+51:08
128Selma KristiansenOK Moss1:30:13+1:04:31
129Anna Emilie TorsethGjø-Vard OL1:37:19+1:11:37
Trine KarlbergTullinge SKej godkänd
Sarina RutzOLG Pfaeffikonej godkänd
Betty OttossonOK Torfinnej godkänd
Kajsa RaskKungälvs OKej start
Else HolmgrenBergnäsets AIKej start
Sofia ZillingOK Södertörnej start
Wilma MarkholmSkåneslättens OLej start
Jonna LundbäckJärfälla OKej start
Elina HansonTolered-Utby Ol-klubbej start
Lina KromnérSkogspojkarnas OKej start
Frida SvedbergSundsvalls OKej start
Moa BäckströmIF Rigorej start
Ellen BergquistSödertälje-Nykvarn OFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser